Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 5:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Αξίζει

Είσαι Βουκουρέστι ??/Σίγουρα πρέπει να πας για μία φορά να το δεις αλλά σίγουρα θα το δεις μία φορά... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 22 Ιουνίου 2020
Paschalis D
Ελλάδα
Εντυπωσιακο

Το πρωτο αξιοθεατο το οποιο θα επισκευθειτε στο Βουκουρεστι ειναι το λεγομενιο Σπιτι του... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 3 Μαρτίου 2020

3.483
2.783
1.122
Η κριτική έγινε: 7 Ιανουαρίου 2017

Πρόκειται για ένα τεράστιο κτίριο στην καρδιά του Βουκουρεσ΄τιου όπου σήμερα στεγάζεται η Βουλή, αλλά όταν κτίστηκε, ως "Σπίτι του Λαού" μόνο τέτοιο δεν ήταν καθώς προοριζόταν για κατοικόα του τότε "Προέδρου" της Ρουμανίας Τσαουσέσκου. Σε κάποιους οδηγούς αναφέρεται ότι αποτελείται από 1500 δωμάτια και σε κάποιους άλλους από 2500. Όποια κι αν είναι η αλήθεια, η δική μου εντύπωση είναι ότι κόστισε πολύ στον ρουμανικό λαό η μεγαλομανία του (τότε) ηγέτη του.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, EiriEki1960
Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2017

Το μόνο που με έκανε με και με εντυπωσίασε ήταν το μέγεθος τού από εκεί και πέρα τίποτε άλλο πληρώσαμε 55 Lei Ο καθένας μας και για να βγάλεις φωτογραφίες θέλουν αλλα 30

Ευχαριστούμε, Ταβέρνα Μετόχι Α
Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2017

Το δημοφιλεστερο αξιοθεατο της πολης, επιβλητικο και τεραστιο, αποτελει τον κορυφαιο προορισμο της πολης.

Ευχαριστούμε, Δημητριος Κ
Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το μεγαλύτερο κτίριο που έχω δει στην ζωή μου. Πραγματικά είναι ότι πιο εντυπωσιακό εχω δει. Πολλά δωμάτια πολλοί όροφοι και αρκετοί μύθοι .

Ευχαριστούμε, Riakiko
Η κριτική έγινε: 20 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Αξιζει να το επισκεφθείς ........μεγαλεπήβολο κτίριο......με φοβερή αρχιτεκτονική και τεραστιους χώρους.... Όσο φαίνεται πάνω από την γη τόσο υπόγειο εχει .... νομίζω το 2 μεγαλύτερο κτίριο στον κόσμο....

1  Ευχαριστούμε, geogeo17