Μια μοναδική εμπειρία!

Διαβάστε και τις 1.700 κριτικές

1.401
1.401
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2022

Η εκδρομή ήταν για μας μια αξέχαστη εμπειρία vfm που σε γεμίζει όμορφες εικόνες και σε παρακινεί να ξαναπάς σε αυτά τα μέρη για να τα εξευρευνίσεις περισσότερο! Η διαδρομή για τους προορισμούς είναι εξίσου ενδιαφέρουσα καθώς περνάει μέσα από πολλά χωριά και καταπράσινα ορεινά τοπία! Ο ξεναγός μας ο Serban μας εξηγούσε πάρα πολλά πράμματα για τη χώρα-το παρόν της και την ιστορία της- και όπως και ο αδηγός του mini bus μας έκαναν να περνάμε καλά σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής με τον επικοινωνιακό τους χαρακτήρα και τις μουσικές που έβαζαν στο βανάκι. Συνιστώ την συγκεκριμένη εκδρομή ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, A5230BOmargaritas
Η κριτική έγινε: 1 Μαρτίου 2020

Η εμπειρία μας από την ημερήσια εκδρομή ήταν πολύ καλή! Το γκρουπ δεν ήταν πολύ μεγάλο όποτε δεν γινόταν χαμός. Ο οδηγός μας ο Serban Riga ήταν πολύ εξυπηρετικός με χιούμορ και καταλάβαινε ελληνικά! Είχαμε αρκετό χρόνο σε όλα τα μέρη που πήγαμε και στο τέλος ο Serban μας έκανε και από ένα δωράκι(ένα όμορφο γλαστράκι) για το έθιμο που έχουν εδώ για την 1η Μαρτίου.Εξαιρετικο το προτείνω!!Great job Serban

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, EyaggeliaK4
Ο/η Dan7750, Manager του TravelMaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Απριλίου 2020

Γεια σας,
Σας ευχαριστώ πολύ που αφιερώσατε χρόνο για να αφήσετε ένα τόσο όμορφο για την περιοδεία σας με τους Σέρβους. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ακούσουμε ότι όλα πήγαν όπως είχε προγραμματιστεί και είχατε ένα υπέροχο ταξίδι στα κάστρα και την Τρανσυλβανία.
Ελπίζουμε να δούμε ξανά στη Ρουμανία σύντομα.
Καλύτερες ευχές από το Βουκουρέστι στους Έλληνες φίλους μας!

Η κριτική έγινε: 27 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ μεγάλη και κουραστική μονοήμερη εκδρομή στο κάστρο του Δράκουλα, στο κάστρο Πελέ και στην Μπρασοφ! 13 ώρες.... για εκδρομή είναι βασανιστήριο! Άξιζε το κάστρο Πελέ και η Μπρασοφ! Στα μέρη που άξιζε να μείνει ο επισκέπτης υπήρχε ελάχιστος χρόνος και σε ότι δεν άξιζε το αντίθετο! Επιπλέον έγινε άσκοπη στάση σε ένα τύπου οινοποιείο, χωρίς να είναι στο προγραμμα και χωρίς σύμφωνη γνώμη του γκρουπ, χάνοντας πολύτιμο χρονο από τον ελάχιστο και ποιοτικό που αναμέναμε ότι θα είχαμε! Ο ξεναγός υπερβολικά αναλυτικός και ομιλητικός, σε σημείο υπερφίαλου και κουραστικου, με πληροφορίες που δεν ενδιέφεραν πολλες φορες κανέναν! Ο οδηγός, χειριστής συγκρουόμενων...!!! Διάθεση υπήρχε από την πλευρά τους, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να μας προσφέρουν μια όμορφη και δημιουργική ημέρα!! Ως προς το κόστος, 80,00 ευρώ ανά άτομο, που με την υποτίμηση του νομίσματος στη Ρουμανία, θεωρείται πανάκριβο! 50,00 κόστισε δείπνο πολυτελείας 4 ατόμων και μάλιστα επιλεκτικών στην σίτιση! Η σύγκριση είναι ξεκάθαρη!!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, thanos1985
Ο/η Dan7750, Manager του TravelMaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Ιανουαρίου 2020

Αγαπητέ κύριε,

Σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας σχετικά με την περιήγηση στα κάστρα.

Λυπούμαστε πολύ που η περιοδεία δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σας. Δυστυχώς, κλείσατε την περιοδεία για μια πολύ απασχολημένη ημέρα του έτους (χειμερινή περίοδος διακοπών και τα Χριστούγεννα) και η κίνηση ήταν τρομερή.

Ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία και ελπίζουμε να σας δούμε ξανά στη Ρουμανία σύντομα.

Θερμούς χαιρετισμούς,

Dan P.

Η κριτική έγινε: 15 Δεκεμβρίου 2019

πολυ καλή επιλογή !
ο ξεναγος μας Serban ειναι ο ανθρωπος για ολες τις δουλειες. Μπορει να σας πει απο ποιο μαγαζι να παρετε τι , τι να προσεξετε , γενικα πως να παρετε το maximum της εμπειριας οχι μονο στην εκδρομη αλλα και στο Βοθκουρεστι γενικοτερα.
Προτιμησαμε να δωσουμε κατι παραπανω και να παμε με γκρουπ παρα με τρενο η αμαξι και αξιζε καθως 1. οι δρομοι τους στα βουνα ειναι περιεργοι και οδηγανε σαν τρελοι και 2. με τον Serban θα μαθετε πραγματα που μονοι σας δεν θα μπορουσατε να βρειτε μεσα απο το χιουμορ του και τις γνωσεις του.
Δοκιμαστε το σιγουρα αν πατε Βουκουρεστι αξιζει να αφιερωσετε μια μερα.
Serban you are the best
Lots of love from greece

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, PanAgi0tareaS
Ο/η Dan7750, Manager του TravelMaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Δεκεμβρίου 2019

Αγαπητέ πελάτη,

Σας ευχαριστώ πολύ για την κριτική σας. Χαίρομαι που ακούω ότι είχατε μια υπέροχη εκδρομή με την TravelMaker και τον συνάδελφό μας Serban.

Όπως αναφέρατε, η ολοήμερη εκδρομή στα κάστρα είναι μια εξαιρετική επιλογή για τουρίστες, επειδή δεν χρειάζεται να οδηγείτε στη Ρουμανία (που μπορεί να είναι επικίνδυνη) και θα πάρετε πολλές πληροφορίες από τον οδηγό σας.

Σας ευχαριστώ και πάλι και τις καλύτερες ευχές από το Βουκουρέστι

Η κριτική έγινε: 10 Οκτωβρίου 2019

Όλη η ομάδα τους ήταν εξαιρετικά ευγενική και εξυπηρετική...μιλούσε ο οδηγός μας άψογα αγγλικά και ήταν πάντα πρόθυμος να μας εξηγεί τα πάντα και να μας δίνει όλες τις πληροφορίες για τα μέρη που επισκεφθήκαμε

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, ElenaNeugar
Ο/η Dan7750, Manager του TravelMaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Ιουνίου 2020

Αγαπητή Έλενα,

Σας ευχαριστώ πολύ για την κράτηση και για τα σχόλιά σας. Ήταν χαρά μου να σας δείξω μερικά όμορφα μέρη στη Ρουμανία και ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα για μια άλλη αξέχαστη περιπέτεια.

Τα καλύτερα!