Tripadvisor

“Πολύ ωραία”
Κριτική για: Excalibur

Excalibur
Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πόλυ ιδιαιτερος χώρος με διακόσμηση εποχής, μεγάλα τραπέζια και μεγάλες μερίδες! Ευγενικό και ευχάριστο προσωπικο . Φαγαμε ποικιλια κρεάτων η οποία σερβίρετε Πόλυ εντυπωσιακά σε τεράστια πιατέλα! Τα κρέατα ήταν σωστά ψημένα χωρίς βέβαια κάποια ιδιαίτερη μαριναδα ή πιο καπνιστα! Αξίζει να επισκεφτείτε το κατάστημα ειδικά αν είστε μεγάλη παρεα !

Ευχαριστούμε, 616nastp

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ενας χώρος σαν κάστρο μεσαιωνικό που αξίζει να δείτε. Πήραμε σαλάτα η οποία δεν άξιζε ιδιαίτερα,μικρή κ χωρίς κάποια σάλτσα αλλά όταν ήρθε η ποικιλία δύο ατόμων αποζημιωθηκαμε! Φιλέτα χοιρινού, κοτόπουλου, 2-3 είδη λουκάνικων, φοβερές καπνιστές πανσετες πάνω σε ακόμα καλύτερες πατάτες! Πατάτες χοντροκομμένες,μάλλον βρασμένες πρώτα υποθέτω και μετά περασμένες από τηγάνι! Πεντανόστιμες! Και σαλάτα λάχανο γύρω γύρω. Ποικιλία που χορταινει καλά 3ατομα και όλα αυτά κάπου στα 75 λέι! Αξίζει το κόπο η επίσκεψη και για το φαγητό και για το χώρο. Καλό θα ήταν και μια κράτηση πριν.

Ευχαριστούμε, 961giorgoss
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Σαν χωρος ειναι πολυ διαφορετικος απο οσα εχουμε δει.Μπαινεις σε εναν προσεγμενο χωρο και νιωθεις οτι βρισκεσαι στην εποχη των ιπποτων.Το φαγητο δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο,χωρις σαλτσες και πολυ πειραματισμο στη γευση,αλλα θελουν να δειξουν τις διατροφικες συνηθειες των ιπποτων.Βεβαια,το χειροτερο ολων ειναι η συμπεριφορα ενος σερβιτορου.Εξαιτιας του χαλασε η διαθεση μας και πιστευ οτι χαλαει και ολη την ατμοσφαιρα του μαγαζιου.Εμεις ζητησαμε πιρουνια για να φαμε, απο εναν σερβιτορο ψηλο,ξανθο με γαλαζοπρασινα ματια,δε ξεραμε ομως οτι οι ιπποτες τρωγανε με τα χερια και οχι με πιρουνια,μας απαντησε με επιθετικο τροπο,δε μας εξηγησε καν την φιλοσοφια του μαγαζιου,μας ειπε αν υπαρχει προβλημα,με υφος ετοιμος να μας δειρει και μετα ηρθε κ μας πεταξε κυριολεκτικα τα πιρουνια.Σας συνηστω,αν δε θελετε να χαλασετε τις διακοπες σας,μπειτε,δειτε και φυγετε!

Ευχαριστούμε, Noula90
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2020

ομορφο μερος,αν και μπροστα μας συνεχεια το ανακαλυψαμε απεναντι απο το εθνικο μουσειο τεχνης της ρουμανιας, θα βρεθεις σε ενα χωρο υπογειο και με υπεροχο χωρο.τα φαγητα ειναι τεραστια, ειδικα το κοτοπουλο ολοκληρο ειναι για δυο και ατομα. αν και τρως σαν ιπποτης με τα χερια, και διπλα ενα μπωλ πυλινο με νερο και φετες λεμονι να πλενεις τα χερια σου,μπορεις και να φας με πηρουνια αν το ζητησεις.σε αποζημειωνει ο χωρος με τα σπαθια ,πανοπλιες το προσωπικο ντυμενο αναλογα εποχης και τιμες λογικες ,φθηνες. το προτεινο σαν κατι εναλλακτικο

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, crazyman1974
Η κριτική γράφτηκε 18 Δεκεμβρίου 2019

Μας άρεσε πολύ η θεματική του εστιατορίου. Η ποικιλία κρεάτων που πήραμε ήταν τεράστια και πολύ οικονομική. Θα ξαναπήγαινα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2019
Ευχαριστούμε, 460anastasiaa

Excalibur: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βουκουρέστι, Ρουμανία

Excalibur: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!