Η κριτική έγινε: 17 Σεπτεμβρίου 2017

΄Ενα φιλόξενο, πολυτελές ξενοδοχείο με υπέροχο μπουφέ για πρωινό!!! Στο lobby ένας πιανίστας παίζει υπέροχες μελωδίες και υπάρχει ένα bar υψηλής αισθητικής για τις βραδινές ώρες!!! Τα δωμάτια άνετα με υπέρδιπλο κρεββάτι , ψυγείο και μεγάλο μπάνιο!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια που είναι μπροστἀ έχουν θέα στην πλατεία Taxim!!!
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Vpvictoria G
Ο/η TheMarmaraTaksim, Guest Relations Manager του The Marmara Taksim, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας ευχαριστούμε πολύ που γράψατε τέτοια ωραία σχόλια για τη διαμονή σας στο The Marmara Taksim Hotel. Ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε στο εγγύς μέλλον.

Με εκτιμιση,

Η κριτική έγινε: 8 Ιουνίου 2017

Εξαιρόντας το γεγονός ότι λείπει πλέον από το διάκοσμο στο λόμπι το υπέροχο ενυδρίο που είχε, το Marmara εξακολουθεί να κεντρίζει τα βλέματα όσων περνούν έστω και για μία στιγμή από την πλατεία Ταξίμ. Υπέροχη θέα, πολυποίκιλο πρωινό, καθαρό και με εξυπηρετικό προσωπικό, καλύπτει όλες τις ανάγκες ενός επισκέπτη ο οποίος θέλει να μείνει σε ένα άνετο, κεντρικό και όχι ιδιαίτερα ακριβό πεντάστερο ξενοδοχείο.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, theodofilos
Ο/η TheMarmaraTaksim, Guest Relations Executive του The Marmara Taksim, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Ιουνίου 2017

Dear Theodofilos,

καλό απόγευμα! It is a honor to get such a great review from a repeat guest. Time goes by but the spirit of the Marmara Taksim Hotel remains, as well as the friendship with you Mr. Theodofilos. Thank you for being with us and making us proud. We look forward to welcoming you back soon!

Best Regards,
Kristina Liutkute,
Guest Relations Executive

Η κριτική έγινε: 11 Ιανουαρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα, εύκολη πρόσβαση στο μετρό. Θα πρότεινα να προτιμάτε τις κρατήσεις μέσω κάποιου site κρατήσεων. Σίγουρα θα τις βρείτε φτηνότερες από ότι στο ξενοδοχείο. Ζήτησα την τιμή του booking για συγκεκριμένο δωμάτιο και μετά από πολλές δικαιολογίες μου απαίτησαν να μεταφράσω το site στα τούρκικα για να πάρω την τιμή. Λυπάμαι!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2016
Ευχαριστούμε, 961ioannisl
Ο/η TheMarmaraTaksim, Guest Relations Manager του The Marmara Taksim, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Σεπτεμβρίου 2016

Dear Guest,

Many thanks for taking the time to share your feedback with us on Trip Advisor and we are happy to hear that you enjoyed your time at The Marmara Taksim Hotel. I thank you on behalf of my colleagues and all of us here look forward to welcoming you back in the near future.

Sincerely,

Η κριτική έγινε: 30 Ιανουαρίου 2015

Δεν έδωσα τη μέγιστη βαθμολογία διοτι το δωμάτιο που είχαμε ναι μεν ειχε καταπληκτικη θέα αλλα ηταν παλιομοδίτικο ! Φαντάζομαι πως υπάρχουν διάφοροι τύποι δωματίων και κάποια σαν και αυτό που μείναμε . Πιθανόν αυτά να τα προσφέρουν σε καλύτερη τιμή αλλα σας διαβεβαιώνω πως η διαμονή είναι ακριβή !
Καλή η καθαριότητα και το τονίζω διοτι πριν απο αυτό το ξενοδοχείο μείναμε και σε κάποιο άλλο που ηταν προβληματικό στο θέμα της καθαριότητας ! Όμορφοι και μοντέρνοι κοινόχρηστοι χώροι με καταπληκτικό πρωινό.
Καλή και η πισίνα ιδίως τον Αύγουστο !

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
1  Ευχαριστούμε, Sofia_soy
Ο/η TheMarmaraTaksim, Guest Relations Manager του The Marmara Taksim, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Μαΐου 2015

Dear Guest,

Thank you very much for leaving a positive review of your stay at The Marmara Taksim Hotel. I am pleased to inform you that all of our rooms have recently been renovated and we look forward to welcoming you back in not too distant future and hosting you in one of our newly done rooms.
Wishing you safe travels in the meantime…

Sincerely,

Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2015

Αυτό που κάνει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο να ξεχωρίζει είναι η εξαιρετική τοποθεσία και η θέα από τα δωμάτια (Τουλάχιστον σε δύο που έχω μείνει). Η Ιστικλάλ είναι δίπλα στην έξοδο, το μετρό απέναντι που σημαίνει ότι πολύ γρήγορα είσαι στην περιοχή της Αγιάς Σοφιάς και του Γενί Τζαμί.
Το πρωινό αρκετά καλό, το δωμάτιο μεγάλο άνετο, το μπάνιο πολύ καλό. Στα απλά δωμάτια υπήρχε η δυνατότητα να φτιάξεις τσάι ή καφέ. Στα καλύτερα δωμάτια υπήρχε και καφετιέρα Νεσπρέσο.
Το επισκέφθηκα για επαγγελματικούς λόγους και δεν ξέρω τη σχέση ποιότητας-τιμής.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια με θέα στον Βόσπορο και ειδικά στους ψηλότερους ορόφους έχουν εξαιρετική θέα αλλά από ότι ξέρω είναι και πιο ακριβά.
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, KYOLGKA
Ο/η TheMarmaraTaksim, Guest Relations Manager του The Marmara Taksim, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2015

Θα θελαμε να σασ ευχαριστισουμε παρα πολυ για τα καλα σασ σχολια για το ξενοδοχειο μασ. Χαιρομαστε που η διαμονη σασ ηταν ευχαριστη στο ξενοδοχειο μασ. Το ξενοδοχειο μασ βρίσκεται σε πολυ καλη τοποθεσια, στην καρδια τησ πολησ, στην πλατεια ταξιμ και ολα τα δωματια εχουν εξαιρετικη θεα. Το ξενοδοχειο μασ ειναι ενα απο καλυτερα ξενοδοχεια 5 αστερων στην κωνσταντινουπολη.ηδη κανουμε ανακαινηση σε καποιουσ οροφουσ , προσφεροντασ καλυτερη διαμονη στου πελατεσ μασ. Εαν βρειτε χρονο να ερθετε στην πολη μασ, θα χαρουμε πολυ να σασ φιλοξενισουμε ξανα.