“πολύ καλή γιαουρτλού”

Κουζίνες: Τουρκική
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Γειτονιά: Μπέηογλου
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2014

Ζητήσαμε να καθίσουμε στα τραπέζια που είχαν μαξιλάρες έτσι ώστε να χαλαρώσουμε απο την πολύωρη βόλτα.Βγάλαμε τα παπούτσια μας και ήταν ανακουφιστικό!
Ωραία ατμόσφαιρα,παραδοσιακή τούρκικη,ξύλινοι τοίχοι με χαλιά και πολλές μαξιλάρες...
Ακόμη καλύτερο τα φαγητό ειδικά το ψωμάκι που μας ήρθε στην αρχή αλλά και κεμπάμπ γιαουρτλού!Η καλύτερη που φάγαμε στο ταξίδι μας.Και κόμη καλύτερη η τιμή:για 7 άτομα με πλήρες γεύμα και καφέδες στο τέλος 116tl περίπου δλδ 40 ευρώ!Ηταν το φθηνότερο γεύμα που κάναμε στην πόλη για κανονικό φαγητό και όχι στα γρήγορα..Και αξίζει γιατί είναι κοντά στην Istiklal-Taksim.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα...

1  Ευχαριστούμε, katiaz80

Η κριτική γράφτηκε 28 Νοεμβρίου 2013

Πολυ ωραιο εστιατοριο με κανονικες τιμες.Στον δευτερο οροφο κατσαμε εμεις οπου ειχε πριβε δωματια με δυο τραπεζακια χαμιλα και μαξιλαρες για να απολαυσεις το γευμα σου οπως παλια.
Γενικα το μαγαζι ειχε ενα παλιο ιδιαιτερο στυλ , πολυ μας αρεσε!
Ειχε πολυ ωραιο φαγητο , το καλυτερο που φαγαμε μπορω να πω.Ηταν το μονο μαγαζι που μας εφερε στην αρχη σηνοδευτικο με το ψωμι και μας κερασαν και στο τελος τουρκικο καφε!!!
Πουθενα αλλου στις 5 μερες δεν μας κερασε κανεις.

Ευχαριστούμε, Katraman
Η κριτική γράφτηκε 28 Μαρτίου 2013

Το μαγαζί έχει όμορφη ατμόσφαιρα. Καταλαμβάνει ισόγειο και 2 ορόφους. Στον πρώτο και δεύτερο όροφο υπάρχουν πολλά δωμάτια όμορφα διακοσμημένα όπου γευματίζεις. Καθήσαμε στον δεύτερο όροφο σε ένα όμορφα διακοσμημένο χώρο. Βγάλαμε τα παπούτσια μας (όπως όλοι) και καθίσαμε σε μαξιλάρες. Ωραία αίσθηση. Το φαγητό ήταν μέτριο. Κάποια πιάτα (το απλό κεμπάπ) δεν μας άρεσαν, αλλά κάποια άλλα (κεμπάπμ ε γιαούρτι καθώς και μια πίτα με κασέρι) ήτανε νόστιμα. Επίσης οι τιμές φυσιολογικές, όχι ακριβές

Οι σερβιτόροι λίγο πιεστικοί αλλά ευγενικοί. Θα το πρότεινα αλλά δεν θα πρότεινα το πιάτο με σκέτο κεμπάπ.

Ευχαριστούμε, G_T_F_S
Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική γράφτηκε 14 Οκτωβρίου 2015

Gani Gani Sark Sofrasi: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης