“Φθηνή απομιμήση Κρήτης ”
Κριτική για: Ματθαίος

Ματθαίος
Κουζίνες: Ελληνική, Kαφέ
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το Café - Μεζεδοπωλείο Ματθαίος βρίσκεται στο γραφικό λιμανάκι της νέας πόλης της Μονεμβασιάς ακριβώς δίπλα στη θάλασσα. Είναι ανοικτό όλη τη μέρα και μπορείτε να απολαύσετε από το πρωινό ή τον καφέ σας, μέχρι το ουζάκι σας με ποικιλία θαλασσινών. Ξεχωρίζουν το χταποδάκι και το καλαμάρι στα κάρβουνα κι ο γαύρος μαρινάτος, ενώ θα βρείτε πολύ μεγάλη ποικιλία από ποιτικές μπύρες και ούζα.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δήθεν ατμόσφαιρα εστιατορίου που απογοητεύει με το τελικό αποτέλεσμα. Μέτριας γεύσης πιάτα συνηθισμένα χωρίς φαντασία και κάτι το διαφορετικό. Σέρβις μέτριο επίσης με αποκορύφωμα τον ιδιοκτήτη να καμαρώνει για το POS που πρώτος έβαλε στην Μονεμβασιά όπως μας ενημέρωσε προσπαθώντας να κρυώσει την αρχική ξενέρα του όταν του ζητήσαμε να πληρώσουμε με κάρτα. Η καλή ποικιλία από μπύρες δε σβήσει την κατάσταση.

Ευχαριστούμε, Alexandros15
Ο/η Mathaiosp, Διευθυντής του Ματθαίος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Μαρτίου 2018

ευχαριστουμε που ηρθατε στον χωρο μασ,απλά, για να αντιμετωπίσουμε κι εμείς πιο δημιουργικά τα σχόλιά σας και να μας βοηθήσουν να επισημάνουμε τυχόν αδυναμίες μας, θα προτιμούσαμε να είστε πιο συγκεκριμένοσ και να αναφέρεστε σε ποιο πιατο δεν σασ αρεσε,και κατα την παραμονη σασ,δεν μασ ειπατε κατι,και αφου πληρωσατε με καρτα που ειναι το προβλημα?ευχαριστω ευχομαι υγεια,με αγαπη ματθαιοσ

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2017

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα,καταπληκτικοί μεζέδες , μπύρες ατελείωτες και ο ιδιοκτήτης κορυφαίος . Νιώθεις κατευθείαν σαν σο σπίτι σου , μέχρι και μουσική της επιλογής σου . Ευχαριστούμε για την απίστευτη βραδιά που περάσαμε .

Ευχαριστούμε, papapanospan
Η κριτική γράφτηκε 25 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεπτοντας την περιοχη τησ Μονεμβασιας αξιζει να δειπνησεισ ακομα και να περασεισ την ωρα σου στο εστιατοριο "Ματθαιοσ".Ο υπευθυνος του μαγαζιου υποδεχεται τους πελατεσ του με φιλικο τροπο.Το φαγητο ειναι πολυ καλο ειδικα το ψητο χταποδι και καλαμαρι ηταν φρεσκοτατο.Ολα ηταν σε προσιτες τιμεσ.Η θεα του μαγαζιου ειναι πανοραμικη

Ευχαριστούμε, Γιώργος Μ
Η κριτική γράφτηκε 30 Νοεμβρίου 2017

Όμορφος, ζεστός χώρος με θέα τη θάλασσα..
Ο Ματθαίος είναι ένας αυθεντικός άνθρωπος, ειλικρινής, με το που μπήκαμε μας είπε τι είχε για να μας φτιάξει..
Το φαγητό ήταν απλά Τ Ε Λ Ε Ι Ο . Από που να ξεκινήσω?? ο γαύρος ? το χταποδάκι? το καλαμάρι? Τα κολοκυθάκια ξέχασα... ευτυχώς που δεν τα τρώει ο σύντροφός μου και είχα όλο το πιάτο για μένα..
Ήταν όλα καταπληκτικά! Δεν θα ξεχάσω που μου είπε να κάνω πρόγραμμα επιλέγοντας ότι τραγούδι θέλω να ακούσω...
Νιώσαμε πολυ άνετα μαζί του.. Είναι πολύ φιλόξενος.
Οι τιμές είναι πολύ προσιτές. Φεύγοντας θα φύγετε με ένα χαμόγελο στα χείλη.
Σε ευχαριστούμε για όλα, περάσαμε σούπερ..
Θα ξαναέρθουμε να ξέρεις!!!

1  Ευχαριστούμε, Agni_Soldatou
Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καλή διάθεση άψογο σέρβις και ο ιδιοκτήτης ειλικρινέστατος! Τιμές λογικές το προτείνω ανεπιφύλακτα για λάτρες των θαλασσινών!

1  Ευχαριστούμε, Γιάννης Λ

Ματθαίος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς

Ματθαίος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!