“Αξιοπρεπεστατο ξενοδοχείο ιδανική επιλογή για οικονομική λύση”
Κριτική για: Hotel Pramataris

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 6 ακόμη ιστότοποι!
Hotel Pramataris
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2014

Μείναμε στο ξενοδοχείο 1 βράδυ μετά την επιστροφή μας από διακοπές. Το βασικό πλεονέκτημα του ξενοδοχείου είναι η καθαριότητα που μπορείς να την οσφρηστείς με την είσοδο σου. Τα δωμάτια για 2 άτομα είναι ικανοποιητικα και με το παραπάνω και το δικό μας είχε και άνετο μπαλκόνι με θέα προς θάλασσα και Μονεμβασιά. Πρωινό επαρκές και σχέση ποιότητας τιμής άριστο. Το μόνο μείον είναι ότι με το check in το δωμάτιο μας δεν ήταν έτοιμο και υπήρχε καθυστέρηση μιας ώρας. Η ιδιοκτήτρια βέβαια απολογήθηκε αρκετές φορές και μας πρόσφερε κρύο νερό να ξεδιψασουμε από το δρόμο κίνηση που έδειχνε ενδιαφέρον. Πιστεύω ότι το γεγονός ήταν τυχαίο γιατί υπήρχε εμφανής οργάνωση στο ξενοδοχείο και καλό κλίμα. Από wifi το δωμάτιο μας ήταν κοντά στην υποδοχή και έπιανε αρκετά καλά πράγμα που αμφιβάλλω για τα υπόλοιπα δωμάτια ειδικά του πάνω ορόφου.

Διαμονή: Αύγουστος 2014, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Αλέξανδρος Χ

Η κριτική γράφτηκε 12 Νοεμβρίου 2013

Θελετε να πατε Μονεμβασια; Η καλυτερη λυση. Τα ξενοδοχια μεσα στην πολη ειναι ακριβα και θα χρειαστει να κουβαλησετε τις αποσκευες σας στην πλατη.
Το ξενοδοχειο βρισκεται απεναντι στην Γεφυρα σε παραλια και με ανετο παρκιν.Τα δωματια σχετικα μεγαλα με μεγαλα μπαλκονια και καταπληκτικη θεα. Τιποτα το ιδιαιτερο σαν εμφανιση αλλα με αξιοπρεπες πρωινο.
Μαλλον απο τις καλυτερες λυσεις.

• Διαμονή: Νοέμβριος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
3  Ευχαριστούμε, ChristosPounedis
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2013

Μείναμε τον 15αύγουστο για 4 βράδια, με τιμή στα 45 ευρώ τη βραδιά με πρωινό. Πολύ καλή επιλογή! Το πρωινό πλούσιο και πολύ καλής ποιότητας, ιδανικό σημείο δίπλα στη θάλασσα και πολύ κοντά στη γέφυρα προς το κάστρο, είχαμε λίγη θέα προς το κάστρο (με μονο αρνητικο οτι το μπαλκονι ηταν παρα πολυ μικρο και χωρουσε ισα ισα 2 ατομα με το τραπεζακι-αλλα οχι και τα απλωμενα ρουχα ταυτοχρονα), κλιματισμό, ίντερνετ, καθαριότητα και αλλαγή πετσετών κάθε μέρα και αλλαγή σεντονιών κάθε 2 μέρες. Η ιδιοκτήτρια ευγενική αλλά κάπως λιγομίλητη και ελαφρώς συγκρατημένη/απόμακρη (ίσως να ήταν κουρασμένη λόγω τέλους σεζόν), η τιμή καλή σε σχέση με την τοποθεσία και τις παροχές για ξενοδοχείο στη Μονεμβασιά μες στον Αύγουστο. Μεγάλο πάρκινγκ, σχετικά ευρύχωρο δωμάτιο, ωραίο μπάνιο. Αν ξαναβρισκόμουν στη Μονεμβασιά, θα διάλεγα ξανά τον Πραματάρη γιατί ήταν καλό ξενοδοχείο σε πολύ βολική τοποθεσία, αλλα σίγουρα και λόγω του πρωινού!

Συμβουλή: Αν βρειτε δωματιο με θεα στη θαλασσα και στο καστρο, προτιμηστε το!
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Αύγουστος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Antigoni L
Η κριτική γράφτηκε 25 Απριλίου 2013

Μία από τις καλύτερες επιλογές για διαμονή στην πανέμορφη Μονεμβασιά είναι το ξενοδοχείο Πραματάρης! Κτισμένο σε σημείο με άπλετη θέα στο Βράχο, δίπλα στη θάλασσα με τον ήχο των κυμάτων να μας ξυπνάνε κάθε πρωί, ήταν μια πανέμορφη εμπειρία! Το πρωινό ήταν πλουσιότατο με ό,τι μα ό,τι πραγματικά χρειάζεται ο επισκέπτης προτού ξεκινήσει μια κοπιαστική περιήγηση στην καστροπολιτεία! Το δωμάτιο μας ήταν πεντακάθαρο και φροντιζόταν κάθε μέρα από τις 4 που μείναμε (όταν γυρίζαμε μύριζε καθαριότητα!). Η ιδιοκτήτρια ήταν ευγενέστατη και εξυπηρετική και μάλιστα μας πρότεινε να αλλάξουμε δωμάτιο εάν στο συγκεκριμένο που μέναμε δεν μας άρεσε η θέα!! Σίγουρη άριστη επιλογή για διαμονή στη Μονεμβασιά και σίγουρα θα ξανάρθουμε!

• Διαμονή: Απρίλιος 2013, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, Vangelis P
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαΐου 2012

Πήγα για ένα τριήμερο τέλος Απριλίου και έμεινα στο ξενοδοχείο Πραματάρης! το ξενοδοχείο ήταν απλά καλό κ η ιδιοκτήτρια δεν ήταν κ ιδιαίτερα φιλόξενη..δεν πήγε καν να μας δείξει το δωμάτιο στο οποίο θα μέναμε(πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό),δεν μας πολυμιλούσε αν κ ήταν χαμογελαστή κ επίσης δεν βρίσκαμε προσωπικό στην ρεσεψιόν για τυχόν απορίες μας! 'Εκλεισα το δωμάτιο ένα μήνα πριν με την προοπτική να βρούμε ένα καλό δωμάτιο με θέα αλλά θέα από το μπαλκόνι μας δεν υπήρχε.Κατά τ'άλλα το ξενοδοχείο ήταν καθαρό,είχε καλό πρωινό κ ήταν κ σε καλή περιοχή!

Συμβουλή: Αν θέλετε δωμάτιο με θέα την θάλασσα κ τον βράχο να το επισημάνετε πριν το κλείσετε!
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Απρίλιος 2012, ταξίδι με τον/την σύντροφο
9  Ευχαριστούμε, k0nstantina_7
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Μονεμβασιά: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0.4 χλμ μακριά
Bastione Malvasia Hotel
Νο 8 από 23 για: Μονεμβασιά
206 κριτικές
Προβολή τιμών

Hotel Pramataris: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Hotel Pramataris

Διεύθυνση: Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς 23070, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Πελοπόννησος > Περιοχή Λακωνίας > Δήμος Μονεμβασιάς > Μονεμβασιά
Στυλ ξενοδοχείου:
Νο 6 στα Οικογενειακά ξενοδοχεία για: Μονεμβασιά
Νο 11 στα Ρομαντικά ξενοδοχεία για: Μονεμβασιά
Εύρος Τιμών: 31 € - 43 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:2 αστέρων — Hotel Pramataris 2*
Αριθμός δωματίων: 20
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: 5viajes2012 S.L., Booking.com και Hotels.com. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Hotel Pramataris με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Pramataris Hotel Monemvasia

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;