“Φαγητό”

Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 18 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μία ευχάριστη έκπληξη.
Ένα γκουρμέ εστιατόριο που σίγουρα δεν περίμενα να βώ στη Μονεμβασιά.
Το φαγητό ήταν εξαιρετικό !
Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη !
Όλοι ήταν πολύ φιλικοί.
Το γλυκό ήταν και οπτικά εντυπωσιακό και γευστικό
Η θέα από το μπαλκόνι που καθίσαμε μοναδική. Σε ηρεμούσε απίστευτα
Όσο αφορά το θέμα τιμής ήταν αυτό που περίμενα για ένα τέτοιου επιπέδου εστιατόριο
Θα ξαναπήγαινα οπωσδήποτε !

Ευχαριστούμε, Helen P
Ο/η Nektaria B, Διευθυντής του Chrisovoulo Restaurant & Wine Bar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Ιουνίου 2018

Αγαπητή κυρία Helen P,
Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια καθώς και για το χρόνο που αφιερώσατε για να μας αφήσετε το παραπάνω σχόλιο.
Χαιρόμαστε που αναγνωρίζετε την άριστη εξυπηρέτηση, τις προσεγμένες γευστικές δημιουργίες του εστιατορίου μας καθώς και την πανέμορφη τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε. Απώτερος σκοπός μας είναι η εξυπηρέτηση που παρέχουμε να συνάδει με τις απαιτήσεις όλων των πελατών μας, ώστε φεύγοντας από τον χώρο μας, να έχουν μια απολαυστική εμπειρία γεύματος.
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά σύντομα.
Με εκτίμηση.

Η κριτική γράφτηκε 14 Μαΐου 2018

Όμορφο και στυλάτο μέσα-έξω (κι αν είσαι τυχερός και βρεις τραπέζι στο υπέροχο μικρό μπαλκόνι με τη θέα ακόμα καλύτερα!!!) με προσεγμένο φαγητό, αλλά ακριβό!
Ψωμί 1,80/άτομο, σαλάτα σπανάκι, μεσκλάν, απάκι κοτόπουλου, πεκορίνο Αμφιλοχίας, κρουτόν από λαλάγγια πολύ καλή αλλά 18€ (!), χοιρινά φιλετάκια σε σάλτσα μπύρας με maple syrup και μουστάρδα (21€) και αρνίσια παϊδάκια με σάλτσα τσιμιτσούρι (25€) Και τα δυο πιάτα είχαν γαρνιτούρα πατάτες baby, το χοιρινό είχε και γεμιστούς χουρμάδες και το αρνί ψητά λαχανικά.
Νόστιμα, όχι μεγάλες μερίδες (γκουρμέ στυλ) αλλά επαρκείς για εμάς. Σουφλέ σοκολάτας με παγωτό το επιδόρπιο, 10€!
Τουλάχιστον η εκτενής λίστα κρασιών είχε και κάποιες οικονομικές επιλογές (κυρίως σε τοπικές φιάλες) και δεν ανεβάσαμε άλλο το λογαριασμό. Επιλέξαμε το "50-50 Βατίστα" (~20€) για να το δοκιμάσουμε κιόλας, αφού το ελαφρώς φθηνότερο "Μαλεάτης" το είχαμε πιει πολλές φορές.
Λογαριασμός για 2 άτομα ~100€, πολλά για αυτά που πήραμε!

1  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece

Αγαπητή κυρία AthanasiaGreece,
Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια καθώς και για το χρόνο που αφιερώσατε για να μας αφήσετε το παραπάνω αναλυτικότατο σχόλιο.
Χαιρόμαστε που είστε ικανοποιημένος/ή από την εξυπηρέτηση και τις γευστικές δημιουργίες του εστιατορίου μας. Θεωρούμε πως η ποιότητα των φρέσκων τοπικών προϊόντων που χρησιμοποιούμε για τη δημιουργία των πιάτων, δικαιολογεί τις τιμές του εστιατορίου μας, τις οποίες βρήκατε «τσιμπημένες». Τα προσεγμένα πιάτα μας, όπως πολύ καλά παρατηρήσατε, ετοιμάζονται πάντα την ώρα της παραγγελίας με σεβασμό και αγάπη προς του πελάτες, καθώς απώτερος σκοπός μας είναι η εξυπηρέτηση που παρέχουμε να συνάδει με τις απαιτήσεις όλων των πελατών μας, ώστε φεύγοντας από τον χώρο μας, να έχουν μια απολαυστική εμπειρία γεύματος.
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαΐου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σε σχέση με όλες τις τουριστοταβερνες μέσα στο κάστρο ξεχωρίζει!Προσεγμένο φαγητό,εξυπηρετικο και ευγενικό προσωπικό,αρκετές επιλογές στο μενού και εξαιρετική θέα σε ολόκληρη την καστροπολιτεια!Το μόνο μείον οι κάπως(οχι τραγικά) τσιμπημενες τιμές και η καθυστέρηση μέχρι να έρθουν τα κυρίως πιάτα πάρα το ότι πέσαμε σε μέρα με ελάχιστη κινηση..το συστήνω ανεπιφύλακτα

Ευχαριστούμε, VincentVega1313

Αγαπητέ/ή VincentVega1313,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια καθώς και για το χρόνο που αφιερώσατε για να μας αφήσετε το παραπάνω σχόλιο!
Χαιρόμαστε που είστε ικανοποιημένος/ή από την εξυπηρέτηση και τις γευστικές δημιουργίες του εστιατορίου μας. Απώτερος σκοπός μας είναι η εξυπηρέτηση που παρέχουμε να συνάδει με τις απαιτήσεις όλων των πελατών μας. Θεωρούμε πως η ποιότητα των φρέσκων τοπικών προϊόντων μας δικαιολογεί τις τιμές του εστιατορίου μας. Όλα τα πιάτα ετοιμάζονται την ώρα της παραγγελίας, γι’ αυτό και η μικρή καθυστέρηση στο σέρβις των πιάτων σας.
Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 8 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πασχαλινό μενού άθλιο και πανάκριβο. Ούτε ένα αστέρι δεν αξίζει. Πραγματικά πεταμένα λεφτά. Κρίμα...

Ευχαριστούμε, ΜΑΤΙΝΑ Σ

Αγαπητή Ματίνα Σ,

κατ' αρχήν θα ήθελα να σας ενημερώσω πως το εστιατόριο δεν είχε πασχαλινό μενού είχε μόνο Αναστάσιμο. Μέσα από μια πρόταση με πέντε λέξεις δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν σας άρεσε.Το προσωπικό της επιχείρησης περνά και ρωτάει συνεχώς τους πελάτες για το φαγητό και την συγκεκριμένη βραδιά από όλους οι απαντήσεις ήταν εντυπωσιακές. Αν λοιπόν εσάς δεν σας άρεσε τίποτε και δεν μας το είπατε, λυπάμαι που φύγατε μη ικανοποιημένοι και ύστερα από λίγο αναρτήσατε μια ολιγόλογη κριτική η οποία αμαυρώνει την εικόνα του εστιατορίου.

Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.Εξαιρετικες γεύσεις,με φανταστική θέα απο το μπαλκόνι.Το ευγενικό προσωπικό κι η ωραια ατμόσφαιρα του χώρου συμπληρώσαν ένα ξεχωριστό δείπνο στο μπαλκόνι.

Ευχαριστούμε, Petros B
Ο/η Nektaria B, Διευθυντής του Chrisovoulo Restaurant & Wine Bar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητέ Κύριε Petros B,

Ευχαριστούμε για τα ωραία λόγια και το σχόλιό σας.
Χαιρόμαστε πολύ που σας άρεσε ο χώρος και το φαγητό μας. Η άριστη εξυπηρέτηση είναι πάντα ο κύριος στόχος μας.
Ευελπιστούμε να σας δούμε ξανά σύντομα!

Chrisovoulo Restaurant & Wine Bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς

Chrisovoulo Restaurant & Wine Bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!