Byzantino Boutique Hotel(Μονεμβασιά)
Likinia Hotel(Μονεμβασιά)
Official Site
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 20% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 20% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 174 $/διανυκτέρευση.

Αναλύουμε τις τιμές σε διάστημα 60 ημερών και συγκρίνουμε την επιλογή σας με τη μέση τιμή που ισχύει για ανάλογες διαμονές έτσι ώστε να διασφαλίσουμε την πιο συμφέρουσα τιμή για εσάς.

Mpalkoni sti Monemvasia(Μονεμβασιά)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Panorama Hotel(Μονεμβασιά)
Ακύρωση χωρίς χρέωση έως: 21/07
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 12% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 12% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 119 $/διανυκτέρευση.

Hotel Aktaion(Μονεμβασιά)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Παραλιακό
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 13% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 13% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 61 $/διανυκτέρευση.

The Flower of Monemvasia(Μονεμβασιά)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Agoda.com
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 13% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 13% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 112 $/διανυκτέρευση.

Πορτο Καδενα(Μονεμβασιά)
  • Πισίνα
Goulas Traditional Guesthouse(Μονεμβασιά)
Η κριτική γράφτηκε 7 Δεκεμβρίου 2015

Επισκεφθήκαμε την Μονεμβασιά και το Moni Emvasis Luxury Suites για πρώτη φορα φέτος τον Νοεμβριο.
Με το μέρος δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα καθως όλοι λιγο πολύ γνωρίζουν τη μαγεία του. Θα εστιάσω όμως στην καταπληκτική πενταήμερη διαμονή μας στη junior suite του Moni Emvasis Luxury Suites.
Σε εξαιρετική θέση και σε πολύ κοντινή απόσταση απο την πύλη της καστροπολιτείας βρίσκεται το Moni Emvasis Luxury Suites.
Η junior suite τέλεια διακοσμημένη, με ιδιωτικό μπαλκόνι με καταπληκτική θεα στη θάλασσα, προσεγμένη εως και την τελευταία λεπτομέρεια με πολυτέλεια σε ολες τις πτυχές της χωρις υπερβολές.
Το πρωινό εξαιρετικό με παραδοσιακές συνταγές σερβίρεται ειτε στο δωμάτιο ειτε στο εστιατόριο και το καλύτερο απαλλαγμένο απο ωράριο. Ακόμα και τις μέρες που καθυστερήσαμε να ξυπνήσουμε η κα Νεκταρία πρόθυμα φρόντισε να μας σερβίρουν πρωινό στο δωμάτιο μας!
Η καθαριότητα, οπως γίνεται απο την αρχή σαφές, ειναι κατι που δεν πραγματεύεται..Το προσωπικό φρέσκαρε το δωμάτιο μας σε κάθε ευκαιρία που απουσιάζαμε, ανεξαρτήτου ωρας!
Το εστιατόριο του ξενοδοχείου "Χρυσόβουλο" εξαιρετικό, με καταπληκτικές γεύσεις και πολλές ετικέτες καλών κρασιων. Συγχαρητήρια στον σεφ.
Ιδιαίτερη αναφορά στην Κα Νεκταρία και την κορούλα της Δώρα οι οποίες σε όλη την διαμονή μας φρόντισαν με κάθε τρόπο να μας κάνουν να αισθανόμαστε σαν να βρισκόμαστε στο σπίτι μας και πρόθυμα μας βοήθησαν σε καθε τι που χρειαστήκαμε. Σας ευχαριστούμε πολυ!!!
Τέλος, οι φωτογραφίες ανταποκρίνονται πληρως με αυτες στο site του ξενοδοχείου και οι παροχές ξεπερνούν κατα πολύ τις αναφερόμενες!
Κα Νεκταρία σας ευχαριστούμε πολυ για όλα και σας ευχόμαστε να έχετε δύναμη να κρατάτε πάντοτε τον πήχη ετσι ψηλά!
Βασίλης - Μπέτυ

Διαμονή: Νοέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
2  Ευχαριστούμε, vasilis713
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε 2 βραδιές με την σύζυγο μου,στην Moni emvassis suite(superior)
Τα πάντα ήταν τέλεια!Όλα υπέροχα φροντισμένα από την εκπληκτική Νεκταρία!Έχει δοθεί σημασία και στην παραμικρή λεπτομέρεια.Το πρωινό(ala carte) σερβιρισμένο στο δωμάτιο,χωρίς το παραμικρό "άγχος" του ωραρίου,φανταστικό!
Υπέροχο και το δείπνο,στο εξαιρετικό εστιατόριο του ξενοδοχείου,Χρυσόβουλο.
Συμπερασματικά,συστήνω ανεπιφύλακτα το Moni emvassis luxury suites,για διαμονή στην Μονεμβασιά(εντός της καστροπολιτείας,σε πλεονεκτικότατη θέση)

Διαμονή: Φεβρουάριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Michail K
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2015

Η είσοδος και μόνο στην Μονεμβασιά σου προκαλεί δέος και σε μεταφέρει σε ένα όνειρο! Πόσο μάλλον όταν μετά από λίγο στρίψεις για να βρεθείς σ'αυτό το εξαιρετικό ξενοδοχείο...τότε πραγματικά "μπαίνεις" στο όνειρο! Πολύ όμορφα αναπαλαιωμένοι χώροι,οι σουϊτες εκπληκτικά διακοσμημένες και άνετες με πανέμορφη θέα στο γαλάζιο από τα απομονωμένα μπαλκονάκια.Το εστιατόριο καταπληκτικό και βέβαια η φιλοξενία των ιδιοκτητών μοναδική.Νιώσαμε σαν στο σπίτι μας αλλά σε ένα παραμυθένιο μέρος!Ήταν ένα καταπληκτικό τριήμερο και ο κύριος λόγος ήταν το Moni Emvasis!

• Διαμονή: Αύγουστος 2014, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, UltraTasos
Η κριτική γράφτηκε 18 Μαΐου 2015

Η Μονεμβασία, όπως αναμέται, θα αποζημιώσει τον εκδρομέα για την επιλογή του. Όμως, όποιος επιλέξει να μείνει στο "Μονή Έμβασις", θα αποζημιωθεί και πνευματικά.

Δεν είναι η άψογη τοποθεσία του καταλύμματος (μόλις ελάχιστα μέτρα από την πύλη), η ανεμπόδιστη θέα στη θάλασσα, η ιδιωτικότητα των μπαλκονιών και των δωματίων, η καλαίσθητη διακόσμησή τους με προσεγμένα έπιπλα και ωραίο φωτισμό, τα υπέροχα, μαλακά στρώματα και μαξιλάρια, τα μαρμάρινα δάπεδα, οι δερμάτινοι καναπέδες και το εστιατόριο Χρυσόβουλο.. αλλά είναι κάτι πολύ περισσότερο: οι άνθρωποί του σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω.

Ο Επαγγελματισμός σε όλο του το μεγαλείο και ο Σεβασμός στον ταξιδιώτη, είναι δυο πράγματα που συναντήσαμε για πρώτη φορά εδώ, στη Μονή Έμβασις. Η ιδιοκτήτρια, με την αμεσότητα, την ειλικρίνεια και το χαμόγελό της, μας έδειξε το πώς πρέπει να είναι ο σωστός έλληνας ξενοδόχος. Πάντα σε ετοιμότητα για να βρει λύσεις, πρόθυμη για να εξυπηρετήσει τον πελάτη κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο και εφοδιασμένη με αστείρευτο, λεπτό χιούμορ, μας έκανε να απολαύσουμε τη διαμονή μας στο κατάλυμμα αυτό. Μας έκανε να νιώσουμε, πως έχουμε αξία και δεν είμαστε "πορτοφόλια με πόδια".

Για το δε κατάλυμμα, τι να πει κανείς... Όταν κάποιος δίνει τον εαυτό του για να δημιουργήσει κάτι, τότε δεν μπορείς παρά να θαυμάσεις το αποτέλεσμα.
Οι φωτογραφίες είναι ρεαλιστικές, δίχως ίχνος υπερβολής.
Κάτι που ίσως δε φαίνεται στις φωτογραφίες και θα προσθέσω εδώ, είναι πως όλα τα παράθυρα και οι μπαλκονόπορτες έχουν ωραίες σίτες, ώστε κανείς να μη φοβάται να ανοίξει μήπως και μπει κανένα ζουζούνι. Φυσικά στα συν του καταλύμματος είναι και το εστιατόριο Χρυσόβουλο (για το οποίο θα γραφτεί ξεχωριστή κριτική), που με το εξατομικευμένο του πρωινό (από κατάλογο διαλέγεις ό,τι θέλεις και το ετοιμάζουν εκείνη τη στιγμή) σε κάνει να λες πόσο δίκιο είχες που επέλεξες να μείνεις εδώ!
Το μπαλκόνι της Deluxe Σουίτας, ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσαμε να ζητήσουμε στη Μονεμβασία. Απομονωμένο οπτικά από αδιάκριτα μάτια, με άπλετη θέα στο πελαγος. Με δυνατότητα για πρωινό ή δείπνο ή ακόμα και λίγο κρασάκι, ίσως ένα βιβλίο, ρομαντική διάθεση και το γιασεμί να μοσχοβολά..
Υπάρχει πλήρης ηχομόνωση στα δωμάτια (και πώς να μην υπάρχει άλλωστε με τοίχους 60 εκατοστά;), τα οποία αστράφτουν από καθαριότητα. Οι δύο τηλεοράσεις της σουίτας πιάνουν δορυφόρο και το wifi έχει φουλ σήμα παντού μέσα εκεί.
Διακόπτες με ροοστάτες, κρυφοί φωτισμοί, χρωματοθεραπεία με "βροχή" στο μαρμάρινο ντους, σύγχρονες κλιματιστικές μονάδες, τζάκι (με σκαλιστή λεπτομέρεια), σιδερώστρα και σίδερο, σεσουάρ καλής μάρκας ολοκαίνουριο, βραστήρας και πορσελάνινα φλιντζάνια, είναι λίγα μόνο από αυτά που μπορώ να απαριθμήσω, ως παροχές του δωματίου.

Το κατάλυμμα αξίζει σίγουρα τα λεφτά του και σε ανταμείβει με το παραπάνω.
Από μας, η Μονή Έμβασις συστήνεται ανεπιφύλακτα καθώς παίρνει άριστα!

Συγχαρητήρια στους ιδιοκτήτες και ευχόμαστε ολόψυχα καλές δουλειές και στο μέλλον.

• Διαμονή: Μάιος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, XL_PK
Η κριτική γράφτηκε 17 Απριλίου 2015

Ένα υπέροχο ξενοδοχείο σε ένα εξαιρετικό περιβάλλον. Η φιλοξενία που τύχαμε ήταν πολύ φιλική και θερμή, θα έλεγα οικογενειακή. Είχαμε την αίσθηση ότι μέναμε στο εξοχικό μας σπίτι με όλες τις προσωπικές ανέσεις. Οι σουίτες είναι πολυτελέστατες και έχουν υπέροχη θέα. Όλα αυτά συνδυάζονται με ένα εξαιρετικής ποιότητας πρωινό και ένα τέλειο εστιατόριο με υψηλών προδιαγραφών κατάλογο, ιδιαίτερα το βράδυ. Οι ιδιοκτήτες και το υπόλοιπο προσωπικό είναι ευγενέστατοι, διακριτικοί και πολύ εξυπηρετικοί.

Συμβουλή: Συνιστώ την Junior Suite και ιδιαίτερα την Deluxe Suite.
  • Διαμονή: Απρίλιος 2015, ταξίδι με οικογένεια
2  Ευχαριστούμε, Γεώργιος Μ