“Όπως όλα της περιοχής. Καλό. ”
Κριτική για: Καστράκι

Καστράκι
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εκτός του κάστρου της Μονεμβασιάς όλα τα φαγάδικα είναι περίπου τα ίδια. Καλό φαγητό. Μακαρόνια με κιμά και αλλά μαγειρευτά. Παιδακια μέτρια έως κακά. Τα υπόλοιπα καλά. Μέτριες μερίδες. Θα μπορούσε μεγαλύτερες. Κρασί μέτριο. Τιμές καλές.

2  Ευχαριστούμε, ΜΑΝΩΛΗΣ Φ

Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αρχικά τα φαγητά αγευστα. Έχουν θέμα με τα μπαχαρικά.. οι πατάτες ωμές μέσα... Πολύ σκληρές. Φουλ λάδι σε ότι τιγανιτα έτρωγες... Λες και τα έτρωγες από το τιγανι. Μεγάλες ποσότητες αλλά τι να το κάνεις... Και από τιμες θεωρώ αυξημένες...

2  Ευχαριστούμε, despoinadrolia
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγα χτες με το φίλο μου για φαγητό στο συγκεκριμένο μαγαζί ! Κατάλογος αρκετά μεγάλος με πολλές διαφορετικές επιλογές ! Εμείς επιλέξαμε κρέας , συγκεκριμένα κοτόπουλο φιλέτο και το σουβλάκι γίγας , ήταν μέτρια , αυτό που με ενόχλησε ήταν το υπερβολικά πολύ λάδι στις πατάτες ! Η σαλάτα ενώ μας είπαν πως έχει ξύδι μπαλσαμικο μας ήρθε με σως μαγιονέζας! Εν ολίγοις , δεν ήταν χαλια αλλά δεν θα ξαναπηγαινα!

Ευχαριστούμε, Natasa L
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφθηκαμε το εστιατόριο μέσα στον Γενάρη και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από το φαγητό και την εξυπηρέτηση!!Το ψάρι μας ολόφρεσκο και τα παραδοσιακά σας ορεκτικά φρέσκα και πολύ γευστικά!!Θα επιστρέψουμε σίγουρα και θα το συστήσουμε και σε φίλους μας!!

1  Ευχαριστούμε, Olga K
Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν, Νοέμβριος.. εκτός σαιζόν και η Μονεμβασιά θυμίζει Τσερνομπίλ... Αφού προσπεράσουμε τα δύο ταβερνάκια που είναι ανοιχτά μέσα στο κάστρο και φαίνεται να προτείνουν σε όλους οι ξενοδόχοι (τι φάση;) απέναντι πρέπει να είναι ανοιχτά τρια μαγαζάκια (τουλάχιστον δευτέρα που ήρθα εγώ)..
Μετά από πολύ σκέψη και πείνα πήραμε τη θαρραλέα απόφαση να μπούμε στο Καστράκι. Κολοκυθοκεφτέδες μικροί μεν, χειροποίητοι και φρέσκοι δε, πατάτες φρέσκιες, σνίτσελ κοτόπουλο (φοβομασταν κάτι άλλο) φρέσκο χειροποίητο σαν της μάνας μου... Μικρή σαλατουλα χωριάτικη, αλλά νόστιμη, ίσως είχε πολύ λάδι για τα γούστα μου.
Δεν ξέρω τι γίνεται στην σαιζόν, Νοέμβριο που ήρθα εγώ όλα ήταν τουλάχιστον τίμια..
Ένα τίμιο 7.5 αλλά λόγο της κατάστασης που ήμουν δεν μπορώ, θα πω 8..

2  Ευχαριστούμε, jim k

Καστράκι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γέφυρα, Περιοχή Λακωνίας

Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς

Καστράκι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!