Trip.com
Priceline145 $
Hotels.com97 $
Travelocity97 $
Η κριτική έγινε: 15 Μαρτίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Γλυκιά φιλοξενεια σε παραδοσιακό πέτρινο σπιτάκι.
Η γλυκιές Γιώτα κ Αννα μας υποδέχτηκαν με χαμόγελο κ μας κατατόπισαν άριστα στην υπέροχη καστροπολιτεία.
Νιώσαμε την γλυκιά αύρα του παρελθόντος διαμένοντας σε ένα υπέροχο παραδοσιακό απλό κ λιτό ξενώνα χωρίς τηλεόραση πράγμα που εγω προσωπικά εκτίμησα διότι το θεωρώ περιττό comfort σε διακοπες!
Το πρωινό απλά υπέροχο κ δοκιμάσαμε κ τις λιχουδιές της Αννας με τσιπουράκι το απόγευμα που μας κέρδισαν .
Μπράβο κορίτσια.
Παντα τετοια !
Το προτείνω ανεπιφύλακτα .

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2016
2  Ευχαριστούμε, VatrahakiVasilopoulo
Ο/η Anna_Traiforou, Ιδιοκτήτης του Byzantino Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Μαΐου 2016

Αγαπητή VatrahakiVasilopoulo,
σ' ευχαριστούμε και οι δύο για τα καλά σου λόγια και την προσωπική αναφορά και χαιρόμαστε που φύγατε με τις καλύτερες αναμνήσεις από τη Μονεμβασιά.
Σας περιμένουμε σύντομα πάλι κοντά μας.

Η κριτική έγινε: 25 Φεβρουαρίου 2016

Παρόλο που είχαμε κλείσει ένα standard δίκλινο μας αναβάθμισαν σε ένα μεγαλύτερο δωμάτιο, με μπαλκόνι θέα θάλασσα και τζάκι. Πολύ θερμή φιλοξενία και εξαιρετικό πρωινό με τοπικές λιχουδιές και πίτες. Μας πρόσφεραν φυσικό χυμό πορτοκάλι, ενώ τα "πιταρούδια" (τοπικό γλυκό, σαν τους λουκουμάδες) ήταν απλά εξαιρετικά. Θα σας επισκεφθούμε και πάλι σύντομα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Steve J

Αγαπητέ Steve,
ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και χαιρόμαστε που απολαύσατε το πρωινό και τη φιλοξενία μας. Προσπαθούμε πάντα να προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στους πελάτες μας, γι' αυτό συνηθίζουμε να τους αναβαθμίζουμε σε ανώτερο τύπο δωματίου όταν είναι δυνατό, κάτι που συμβαίνει συχνότερα κατά τη χαμηλή περίοδο, όπως στην περίπτωσή σας.
Σας περιμένουμε σύντομα κοντά μας.

Η κριτική έγινε: 22 Φεβρουαρίου 2016

Άν θέλετε να γυρίσετε λίγο πίσω στον χρόνο αξίζει η διαμονή στο Βυζαντινό.Μυρωδιά από παιδικά χρόνια με συντροφιά το τζάκι και το καμπαναριό της εκκλησίας.Πρωινό πέρα από κάθε προσδοκία εκπληκτικό με ντόπια προϊόντα και μεγάλα χαμόγελα ,έτσι απλά για καλό ξεκίνημα.Η υποδοχή ευγενική και πάντα να εξυπηρετήσει ακόμα και σε δύσκολες ώρες.Το συστήνω ανεπιφύλαχτα.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2015
2  Ευχαριστούμε, 566700_566
Ο/η Anna_Traiforou, Ιδιοκτήτης του Byzantino Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Φεβρουαρίου 2016

Αγαπητέ κ. Σταμάτη,
σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για την τόσο ζεστή και γλαφυρή σας περιγραφή. Μας συγκινήσατε! Θα περιμένουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σύντομα στη Μονεμβασιά.

Η κριτική έγινε: 10 Ιανουαρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ενα πολυ ζεστο, παραδοσιακο ξενοδοχείο με τελειο πρωινο. Οι ιδιοκτητες χαμογελαστοι και πολυ εξυπηρετικοι. Το μεγαλο δωματιο με το μπαλκονι βρισκεται ακριβως πανω απο το κανονι και εχει τελεια θεα!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Elena K
Ο/η Anna_Traiforou, Ιδιοκτήτης του Byzantino Boutique Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2016

Αγαπητή κ. Έλενα,
ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας. Με δύο φράσεις τα είπατε όλα. Να είστε καλά!
Άννα και Γιώτα

Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2015

ταξιδεψαμε τελος νοεμβριου στη μονεμβασια συντροφια 4 ζευγαρια.
Η γυναικα μου κι εγω μειναμε για δυο βραδυα στο βυζαντινο.
η εξυπηρετηση ηταν αψογη,φιλοξενια κι επαγγελματισμος μαζι.η κυριες Αννα και Παναγιωτα υπεροχες σε οτι κι αν τους ζητησαμε.δεν θα ξεχασω ειχε χαθει ενα σακιδιο μας στη διαδρομη που το βρηκε η αστυνομια με ενα σημειωμα της κρατησης του ξενοδοχειου-ε, λοιπον επικοινωνησαν με το ξενοδοχειο και μετα οι κοπελες μαζι μας για να μας καθησυχασουν οτι ειχε βρεθει.
τo δωματιο g1-veranda ειναι πραγματικα ονειρεμενο,σε βαζει αμεσως σε μια αλλη εποχη-(βλεπε καστροπολιτεια),ρομαντικο και λειτουργικο ταυτοχρονα,με παλια επιπλα ωραια.
45 τ.μ.και μια τεραστια βεραντα που βλεπει θαλασσα και ηλιοβασιλεμα,το κρεβατι πολυ ανετο η θερμανση καλη και το τζακι πολυ χρησιμο για το χειμωνα.
την εποχη που πηγαμε ηταν πολυ ησυχα κι ετσι δεν ειχε θορυβο και πολυκοσμια το απολαυσαμε πραγματικα,
για το πρωινο του ξενοδοχειου θα μπορουσαμε να γραψουμε σελιδες μονο για να περιγραψουμε,σερβιρεται σε ενα καφε στην κεντρικη πλατεια του κανονιου και ειναι το νοστιμοτερο και πιο πλουσιο παραδοσιακο που εχω δει ποτε¨.πιτες δυο τριων ειδων,ταρτες αλλες τοσες,λουκουμαδες,το λεμονογλυκο γιαουρτι(ονειρο),κεικ,κρουασαν μαζι με ολα τα συνηθη βουτυρα,μαρμελαδες,δημητριακα,τυρια,ζαμπον,ζυμωτα ψωμια,χυμοι,καφεδες,δεν χωραει να τα δοκιμασεις ολα.οι φιλοι μας που εμεναν στα διπλανα ξενοδοχεια επαθαν πλακα οταν το ειδαν,συγχαρητηρια!
το πρωινο πραγματι ειναι εντυπωσιακο.
αν ψαξω να βρω κατι αρνητικο θα γραψω για τη διαρυθμιση των δωματιων που δεν ειναι καταλληλα για ατομα με ειδικες αναγκες αλλα αυτο δεν ειναι κατι που διοθωνεται λογω της ιδιαιτεροτητας του καστρου,του εδαφους και των κτισματων,
εμεις δεν ειχαμε προβλημα.
ευχαριστουμε για ολα θα ξαναερθουμε,
Μαρια+Δημητρης-Πατρα

Συμβουλή για το δωμάτιο: προτιμηστε δωματια ευρυχωρα και με θεα, η με μπαλκονι,αξιζει την οικονομικη διαφορα αλλιως ισως στριμωχτειτε λιγο..
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2015
1  Ευχαριστούμε, dimitri0sz

Αγαπητέ Δημήτρη,
ευχαριστούμε πολύ για την αναλυτική κριτική σας και τα επαινετικά σας λόγια. Καθημερινά προσπαθούμε να προσφέρουμε μια ξεχωριστή εμπειρία διαμονής στους πελάτες μας και χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν νιώθουμε ότι αυτό εκτιμάται.
Σας περιμένουμε πάλι να σας φιλοξενήσουμε στο Κάστρο.
Με φιλικούς χαιρετισμούς,