“Ένα ιδιαίτερο ξενοδοχείο σε έναν ιδιαίτερο τόπο.”
Κριτική για: Theophano Art Hotel

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 9 ακόμη ιστότοποι!
Theophano Art Hotel
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Επισκευτικαμε την μονεμβασια χωρίς να έχουμε κάνει κρατήση. Μας τράβηξε το ενδιαφέρον το συγκεκριμένο ξενοδοχείο από τις καλές κριτικές και την ποιότητα που είδαμε στο site του. Από την πρώτη στιγμή που μπήκαμε στο ξενοδοχείο μας υποδεχθεικε η κυρία Θεοφανω καλή και προσχαρη μας έδωσε όλες τις απαραίτητες οδηγίες και πληροφορίες για την μονεμβασια και την γύρω περιοχή μας είπε τι μπορούμε να κάνουμε και μας πρότεινε που να φάμε και πως να κινηθούμε. Μας μίλησε για την ιστορία της μονεμβασιας και του κτιρίου που στεγάζεται το ξενοδοχείο της και μας ξενάγησε στους χώρους δείχνοντας μας τα έργα τέχνης που κοσμουσαν τον ισόγειο χώρο και είναι σαν μια μικρή γκαλερί. Τα δωμάτια μοναδικά και ιδιατερα με όλες τις ανέσεις το πρωινό ικανοποιητικο(δυστυχώς σε λίγες ημέρες θα έκλεινε για χειμώνα και δεν είχε μεγάλη ποικιλία) αλλά ήταν εκεί πάντα να μας εξυπηρετεί και να μας κάνει να αισθανόμαστε σαν το σπίτι μας. Σας ευχαριστούμε καλή αντάμωση Δημήτρης -Ανδριάνα.

Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, DIMITRISMLO
Υπάρχουν νεότερες κριτικές για το Theophano Art Hotel
Διαβάστε τις πιο πρόσφατες κριτικές

Η κριτική γράφτηκε 15 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένα εξαιρετικά ζεστό κατάλυμα, με υπέροχο περιβάλλον, προσεγμένο, ζεστό και καθαρό.Το πρωινό είναι χειροποιητο και πεντανόστιμο.Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από το κεντρικό σημείο του καστρου και το βρήκαμε εύκολα μετά την άφιξή μας. Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία, το προτείνουμε ανεπιφύλακτα.

Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, mariakon1995
Ο/η Virginia Z, Owner του Theophano Art Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Νοεμβρίου 2016

Αγαπητή φίλη, η όμορφη κριτική σας μας δίνει μεγάλη χαρά και ικανοποίηση! Σας ευχόμαστε καλό χειμώνα!

Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή τοποθεσία , κοντά στην είσοδο του κάστρου. Το βρήκαμε αμέςως χωρίς ταλαιπωρία μετά τις οδηγίες που μας δόθηκαν από την κα Φανή . Το δωμάτιο βέβαια ήταν μικρό αλλά θα μέναμε μόνο ένα βράδυ οπότε δεν μας πείραζε. Ευγενική η κα Φανή , αν και κάπως πιεστική για την διάρκεια της διαμονής μας.

Διαμονή: Οκτώβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, Maria M
Η κριτική γράφτηκε 19 Σεπτεμβρίου 2016

Εξαιρετικά καλόγουστο ξενοδοχείο. Ιδανική τοποθεσία σε κεντρική πλατεία και με ιδανική θέα. Τα δωμάτια ξεχωριστά με αισθητική που προσωπικά δεν έχω ξαναδει. Vintage, νεοκλασσικά και με διάφορα έργα τέχνης. Μπράβο στην κυρία Φανή και στο όλο μεράκι τους :-)

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, George S
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2016

Στο τέλος Αυγούστου, μετά απο ταξίδι στα Κύθηρα, σχεδιάζαμε να πάμε για 2 βράδια στη Μονεμβασιά.
Αναζητώντας μέσω του tripadvisor το κατάλληλο ξενοδοχείο, καταλήξαμε στο Theophano art hotel... έχω να πω τα καλύτερα για τη διαμονή μας, αλλά, όσα και να πω θα είναι λίγα....
Τα σχόλια των υπολοίπων ταξιδιωτών οι οποίοι είχαν εκτιμήσει και απολαύσει την διαμονή τους στο ξενοδοχείο, είναι πραγματικά αληθινά!!!!!! Δεν έχω να συμπληρώσω κάτι περισσότερο....
Απο την κυρία Φανή, αλλά και τους υπόλοιπους συνεργάτες της, νοιώσαμε την έννοια της φιλοξενίας και σε συνδιασμό με τις υποδομές του ξενοδοχείου, καταλήξαμε να αντί για 2 διανυκτερέσεις, να μείνουμε 4...

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, tassosp882

Αγαπητέ Τάσο, η κριτική σου μου έδωσε πολύ μεγάλη χαρά. Χάρηκα ιδιαίτερα την παρουσία σας στο ξενοδοχείο γιατί σας ένιωσα σαν φίλους και θα ήθελα πολύ να σας ξαναδώ στο μέλλον! Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο.
Φανή.

Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Μονεμβασιά: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0.0 χλμ μακριά
Νο 5 από 23 για: Μονεμβασιά
118 κριτικές
Αρδάμης Παρασοδιακοί Ξενώνες
Προβολή τιμών

Theophano Art Hotel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Theophano Art Hotel

Διεύθυνση: Κάστρο Μονεμβασίας, Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς 230 70, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Πελοπόννησος > Περιοχή Λακωνίας > Δήμος Μονεμβασιάς > Μονεμβασιά
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
3 από 23 ξενοδοχεία για: Μονεμβασιά
Εύρος Τιμών: 62 € - 148 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:3 αστέρων — Theophano Art Hotel 3*
Αριθμός δωματίων: 14
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, HotelsClick, Expedia, Bookgreece.com και Hotels.com. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Theophano Art Hotel με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;