“Ότι καλύτερο”
Κριτική για: Da Sabatino

Da Sabatino
Περιγραφή: Ακόμα και σε ένα μικρό λιμάνι στη Γέφυρα της Μονεμβασίας υπάρχει ένα Ιταλικό εστιατόριο, το Da Sabatino. Σε ένα όμορφο και φιλικό περιβάλλον, υποδέχεται τους φίλους της παραδοσιακής αυθεντικής Ιταλικής κουζίνας. Ο Ναπολιτάνος μάγειρας Sabatino Sica, πάντα με το πλατύ χαμόγελο του, προετοιμάζει για εσάς ένα μενού με Ιταλικές γεύσεις από ζυμαρικά, φρέσκα θαλασσινά, κρέατα και ορεκτικά. Σας προσκαλούμε να γνωρίσετε την ευχάριστη ομάδα μας και να γευτείτε το μεσογειακό ταμπεραμέντο στα πιάτα μας!
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Φοβερό φαγητό. Φοβερό σέρβις. Καθαρός χώρος. Ας μιλήσουμε λίγο ειδικά: Ο αριθμός των πιάτων στον κατάλογο είναι ακριβώς όσο πρέπει, και ό,τι φάγαμε ήταν άψογο. Τα παιδιά στο σέρβις ξέρουν τη δουλειά τους και η ευγένεια ήταν αυθόρμητη. Συγχαίρω και τους ίδιους και το boss για την επιλογή τους.

Επίσης να σημειώσω ότι η διαδικασία υποδοχής που είχαμε με ψωμί με λάδι και βαλσαμικο μου άρεσε, στο τραπέζι βρισκόταν λάδι, ξύδι και αλατοπίπερο (τα λέω, γιατί αρκετές φορές άλλα μαγαζιά δεν σου δίνουν ούτε χαρτοπετσέτες), και τα μαχαιροπήρουνα ήρθαν σε ειδική συσκευασία ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΟΛΑ.

Τιμή: Τα αυτονόητα, ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Όποιος δεν θέλει να δώσει 25 ευρώ για 2 κυρίως και μια σαλάτα να πάει να φάει κάνα σουβλάκι.

Ευχαριστούμε, Z2555SG_

Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2021

Τι να πρωτογραψω για αυτό το εστιατόριο.Νοστιμα περιποιημένα πιάτα,καλές τιμές
Το προσωπικό πάντα ήταν δίπλα σε όλους τους πελάτες και κατά την παρουσία μας εκεί το τραπέζι μας φρόντιζαν να είναι καθαρό και για τα επόμενα μας πιάτα. Μεγάλο μπράβο συνεχίστε έτσι ! Ήταν η δεύτερη φορά μέσα στο μήνα το προτείνω !

Ευχαριστούμε, stauros123456
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2021

Ενδιαφέρουσες αλλά και κλασικές συνταγές μαγειρεμένες με φαντασία και μεράκι και πολλά υλικά φερμένα από την πατρίδα του Sabatino. Σερβίρονται πάνω στην προκυμαία σε έναν καλαίσθητο χώρο με πολλή ευγένεια και καθαριότητα.

Ευχαριστούμε, 739elenic
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιουλίου 2021

Χωρις καμμια αμφιβολια ενα απο τα καλυτερα εστιατορια στην Μονεμβασια. Εκπληκτικες γευσεις σ'ενα περιβαλλον με καταπληκτικη θεα, απιστευτη εξυπηρετηση, ευγενεια και επαγγελματιες ιδιοκτητες. Τελειο!!! Σιγουρα θα ξαναπαμε για να ολοκληρωσουμε την συζητηση που αφησαμε στην μεση με την ιδιοκτητρια. Μπραβο σας!

Ευχαριστούμε, queenscollege1982
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουνίου 2021

Φοβεροί άνθρωποι,εξαιρετικό περιβάλλον δίπλα στο κύμα, εξαιρετικά πιάτα. Αξίζει να το επισκεφτείτε...

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, U9194AOandreast
Ο/η betty t, Ιδιοκτήτης του Da Sabatino, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Ιουνίου 2021

Ευχαριστούμε πολύ για τη κριτική σας και για τα καλά σας λόγια!!!
Καλό Καλοκαίρι!!!

Da Sabatino: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς

Da Sabatino: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!