“Εξαιρετική εμπειρία”
Κριτική για: Da Sabatino

Da Sabatino
Περιγραφή: Ακόμα και σε ένα μικρό λιμάνι στη Γέφυρα της Μονεμβασίας υπάρχει ένα Ιταλικό εστιατόριο, το Da Sabatino. Σε ένα όμορφο και φιλικό περιβάλλον, υποδέχεται τους φίλους της παραδοσιακής αυθεντικής Ιταλικής κουζίνας. Ο Ναπολιτάνος μάγειρας Sabatino Sica, πάντα με το πλατύ χαμόγελο του, προετοιμάζει για εσάς ένα μενού με Ιταλικές γεύσεις από ζυμαρικά, φρέσκα θαλασσινά, κρέατα και ορεκτικά. Σας προσκαλούμε να γνωρίσετε την ευχάριστη ομάδα μας και να γευτείτε το μεσογειακό ταμπεραμέντο στα πιάτα μας!
Η κριτική γράφτηκε 31 Μαΐου 2021

Εξαιρετική κουζίνα ,πολύ ωραίο ριζότο με σουπιά και κανελόνι με σπανάκι,γευστικότατα ρολάκια με κολοκύθι,θα ξαναπάμε σίγουρα.

Ευχαριστούμε, iliaskatris
Ο/η betty t, Ιδιοκτήτης του Da Sabatino, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια!!!
Με το καλό να σας ξαναδούμε!!!

Η κριτική γράφτηκε 30 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό μαγαζί με ωραια ατμόσφαιρα, δίπλα στο κύμα με θέα τον βράχο την Μονεμβασιάς. Το φαγητό σε υψηλά στάνταρ τόσο για την περιοχή όσο και για την ιταλική κουζίνα που εκπροσωπεί. Σίγουρα θα ξαναερχόμουν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, fotisbro

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε να μας γράψετε τη γνώμη σας!
Ευχαριστούμε για την υποστήριξη!!
Καλό Καλοκαίρι!!!

Η κριτική γράφτηκε 25 Μαΐου 2021

...εξαιρετική κουζίνα και αξέχαστη φιλοξενία. Μπέτυ χωρίς να σε γνωρίζουμε νιώσαμε σαν το σπίτι μας, κι αν ο καλός σου μας κάλυψε απόλυτα με τη μαγειρική του (όλα τα πιάτα που δοκιμάσαμε ήταν απίστευτα) εσύ μας καλοδέχτηκες με την ψυχή σου. Να είστε γεροί, καλή δύναμη και εις το επανιδείν. Σπύρος Ιωάννα Φλώρινα.

Ευχαριστούμε, SpyrosG19

Σπύρο και Ιωάννα εμείς σας ευχαριστούμε που μας επιλέξατε και μας επιβραβεύετε για την προσπάθεια μας!!! Θέλουμε να νοιώθετε σαν το σπίτι σας και να μας ξαναέρθετε ... Θα σας περιμένουμε με ανυπομονησία!!! Καλό Καλοκαίρι και στο επανιδείν.... Φιλιά πολλά ...

Η κριτική γράφτηκε 22 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εντάξει...τι να πω για το υπέροχο φαγητό που φάγαμε από τον Ιταλό chef Sabatino... Ερωτικός μετανάστης στη χώρα μας, να είναι καλά η Μπέτυ που τον έφερε εδώ και φάγαμε ένα από τα πιο υπέροχα γεύματα που έχουμε φάει ποτέ!! Ένα πολύ όμορφο μαγαζί πριν περάσετε τη γέφυρα για να πάτε στο βράχο, δεξιά στο λιμάνι. Σαλάτα με γαρίδες (όχι 2 γαρίδες, ένα τελάρο!!) ολόφρεσκη, πεντανόστιμη με λάδι τέτοιας ποιότητας που δεν έχουμε ούτε σπίτι μας (αυτό το γράφει ένας άνθρωπος που δεν έχει αγοράσει ποτέ λάδι εμπορίου...). Καλαμάρι ολόφρεσκο με σάλτσα ντομάτας ελαφρώς πικάντικη. Μελιτζανάκια γεμιστά υπέροχα. Κανελόνια με σπανάκι, με γαρίδες, με γαλοπούλα και κρόκο Κοζάνης, ό,τι φάγαμε υπέροχο. Εντάξει... κι όταν ολοκληρώνεις το γεύμα με ένα α-πί-θα-νο τιραμισού με ψαγμένο μασκαρπόνε και τον εσπρέσσο να ευωδιάζει και όταν στο τέλος καθαρίζεις το στόμα σου με μια σπιτικό γρανίτα λιμοντσέλο, τότε μπορείς μετά να κλείσεις τα μάτια σου και να μείνεις με ένα χαμόγελο στο στόμα για ώρες. Οι τιμές; Γι αυτό που έφαγα άξιζε κάθε ευρώ ειλικρινά. Σας ευχαριστούμε πολύ Sabatino και Μπέτυ!!

2  Ευχαριστούμε, konkris1

Διαβάζοντας μια τέτοια κριτική... και εγώ κλείνω τα μάτια μου, χαμογελώ και εύχομαι μόνο τέτοια συναισθήματα και γευστικές εμπειρίες να μπορούμε να προσφέρουμε σε όλους!!!
Σας ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας για την υπέροχη κριτική σας!!!

Η κριτική γράφτηκε 20 Μαΐου 2021

Δεν συνηθίζω να προσθέτω κριτικές σε εστιατόρια, αλλά, λόγω του ενθουσιασμού μου από την περιρρέουσα ατμόσφαιρα και τις γεύσεις, αυτή την φορά θα προσθέσω. Ίσως το καλύτερο μαγαζί στην περιοχή. Φανταστικές γεύσεις, απαράμιλλη εξυπηρέτηση και φιλόξενο προσωπικό. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

1  Ευχαριστούμε, R6763ZW_

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τη κριτική σου (αν και δε το συνηθίζεις) και τα καλά σου λόγια .
Καλή τύχη σε κάθε σου στόχο και ελπίζουμε να ξανασυναντηθούμε!!!
Χαιρετισμούς στην οικογένεια σου!!!

Da Sabatino: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μονεμβασιά, Δήμος Μονεμβασιάς

Da Sabatino: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!