Priceline
Trip.com
Travelocity
Orbitz.com
Η κριτική έγινε: 14 Σεπτεμβρίου 2020

Η θέση του είναι μπροστά στήν Παραλία τής Μονεμβασιάς,τά δωμάτιά του είναι πεντακάθαρα καί ανακαινισμένα,το προσωπικό είναι εντυπωσιακά ευγενικό,το πρωινό χαρακτηριστικά ,με βάσει τίς νέες συνθήκες υγιεινής,σερβιρίστηκε ατομικά στόν καθένα μας(είμαστε ομάδα)περιείχε τά πάντα στήν κυριολεξία,πράγμα δυσεύρετο σέ αντίστοιχα ξενοδοχεία όπου το πρωινό υφίσταται απλώς γιά να είμαστε σέ κουβέντα.Η τιμή του επίσης είναι λογική καί μακράν απο τίς υπερβολές πού συναντάμε στήν ευρύτερη περιοχή το καθιστά ιδιαίτερα ελκυστικό γιά τούς μέλλοντες πελάτες.Προσπαθώντας να το εκφράσω όσο πιό ευγενικά γίνεται,θα ήθελα να ζητήσω απο τον Κύριο στή ρεσεψιόν(ο ιδιοκτήτης ίσως..) να είναι περισσότερο φιλικός με τήν πελατεία του ίσως καί πλέον ψύχραιμος,διότι αποτελεί τήν μοναδική παραφωνία στήν όλη εξαιρετική εικόνα τού ξενοδοχείου

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
2  Ευχαριστούμε, LEONIDAS M
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα ξενοδοχείο σε πολύ καλό σημείο της πόλης. Παρκάρεις άνετα και κανείς όλες τις εξορμήσεις πολύ εύκολα και άνετα. Το προσωπικό είναι πολύ ευγενικό και με διάθεση να σε εξυπηρετήσει, καθώς εφαρμόζονται όλα τα μέτρα COVID-19 άψογα.
Τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα και ευρύχωρα. Τα κρεβάτια του είναι λίγο σκληρά, όπου εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτό.
Απέναντι έχει πολύ ωραία ταβέρνα «Αστερίας», όπου είναι καλός συνδυασμός.
Η θέα στο βράχο της Μονεμβασιας είναι υπέροχη.
Τέλος, η σχέση ποιότητας τιμής είναι πολύ ισορροπημένη.

2  Ευχαριστούμε, Gknet
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Άψογη εξυπηρέτηση - υποδοχή
Το philoxenia είναι ένα απλό ξενοδοχείο που διαθετει τα απαραίτητα στους επισκέπτες του.
Βρίσκεται πολύ κοντά στη γέφυρα, μόλις 5 λεπτά από τη στάση του λεωφορείου για να φτάσει κανείς εύκολα και γρήγορα μέχρι την πύλη του κάστρου.
Έξω αριστερά υπάρχει καφετέρια που παρέχει πρωινό, έναντι βέβαια κάποιας αμοιβής, αλλά και 3 φουρνοι που μπορούν να καλύψουν το κομμάτι αυτό.
Απέναντι ακριβώς, μόλις λίγα μέτρα βρίσκεται η παραλία της Μονεμβασιας η οποία δεν εντυπωσιάζει, αλλά προσφέρει εκτός από μια πολύ ωραία εικόνα και τη δυνατότητα μιας σύντομης δροσιστικής βουτιάς
Εκείνο όμως που εντυπωσιάζει στο εν λόγω κατάλυμα είναι η κοπέλα στην υποδοχή η οποία ακούραστα και με πολλή διάθεση, αλλά και χιούμορ ενημερώνει τους επισκέπτες και δίνει τις κατάλληλες οδηγίες για οτιδήποτε υπάρχει υπάρχει στην περιοχή που αποτελεί τουριστική ατραξιόν και όχι μόνο.

1  Ευχαριστούμε, eikones
Η κριτική έγινε: 15 Αυγούστου 2019

Αψογο σέρβις, Πεντακαθαρο με όλη τη σημασία της λέξης,(αλλαγή σεντόνιων καθημερινως), τα παιδιά στην ρεσεψιον εξυπηρετικοτατοι και πολύ πρόθυμοι να βοηθήσουν,όπως και η κοπέλα στο πρωινό. Γενικά το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, Βασιλης Β
Η κριτική έγινε: 3 Σεπτεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε δυο βραδιές. Θεα τέλεια και τοποθεσία καταπληκτική.
Πολύ καθαρό!
Μας άλλαξαν τις πετσέτες την δεύτερη μέρα χωρίς να το ζητήσουμε.
Το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικοτατο. Διαθέτει και Πάρκιν.
Πρωινό δεν πήραμε.
Εννοείται αν ξαναπάμε εκεί θα μείνουμε.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2018
1  Ευχαριστούμε, Kate9997