Η κριτική έγινε: 22 Σεπτεμβρίου 2017

Ένα ήσυχο - με φιλικούς, εξυπηρετικούς και ευγενικούς ιδιοκτήτες - ξενοδοχείο σε μία καταπληκτική τοποθεσία . Η θέα μαγευτική σε όποιο σημείο του χώρου και αν είσαι, ησυχία και ηρεμία, το κύμα που ακούγεται στα βράχια κάτω από το ξενοδοχείο, οι ψαρόβαρκες που βγαίνουν από το διπλανό μικρό λιμανάκι, η εξέδρα στη θάλασσα για βουτιές...Πολύ καλή κουζίνα με επίσης καλές τιμές.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα μπροστινά δωμάτια έχουν καταπληκτική θέα. Προτιμήστε τον όροφο από το ισόγειο.
Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, fgniki
Η κριτική έγινε: 10 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Άριστη εξυπηρέτηση παρα Πολύ φιλική ιδιοκτητες ,εξαιρετική θεα σε πολύ ήσυχο μερος τα περισσότερα δωμάτια με θεα το καστρο , άψογη καθαριοτητα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα επισης δοκιμάστε και της γεύσης της ταβερνας ειναι αρκετα καλες σε λογικες τιμες.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2017
3  Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Μ
Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Συγχαρητήρια για όλα! Για την άψογη συμπεριφορά του προσωπικού,την ευγένεια, τη φιλοξενία,την περιποίηση. Υπέροχο το πρωινό αλλά και το φαγητό που είναι πραγματικά σπιτικό και με πολύ καλές τιμές. Η θέα καταπληκτική όπως και η εξέδρα στη θάλασσα που προσφέρει το καλύτερο μπάνιο στα ζεστά νερά του κόλπου. Θα μας μείνει αξέχαστο για την ηρεμία και την ησυχία που προσφέρει. Είναι πραγματικά αξιοπρεπέστατο!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
2  Ευχαριστούμε, Efi V
Η κριτική έγινε: 21 Μαρτίου 2017

Μεγάλη απογοήτευση.
Κατα τη διάρκεια της διαμονής μας, όποτε ρωτούσαμε το οτιδήποτε, μας έδειχναν οτι δεν επιθυμούν να χάνουν το χρόνο τους μαζί μας.
Το αποκορύφωμα ήταν την ημέρα της αναχώρησης, οπου μας πήραν τηλέφωνο στις 11:00 στο δωμάτιο και ένας εμφανώς αναστατωμένος ιδιοκτήτης - χωρίς να έχει προηγηθεί το οποιοδήποτε πρόβλημα - μας είπε επιλέξει χωρίς καν καλημέρα "Σε μια ώρα να έχετε φύγει, το θέλουμε το δωμάτιο".
Όταν κατέβηκα και πολύ ευγενικά ζήτησα εξήγηση για την αγενή συμπεριφορά, έκαναν οτι δε γνώριζαν ποιος μας πήρε τηλέφωνο αλλα ουδείς επίσης ζήτησε συγνώμη.
Δεν έχει καμία απολύτως σημασία οποιαδήποτε άλλη λεπτομέρεια όταν ο επισκέπτης γίνεται μάρτυρας μιας τέτοιας απαράδεκτης και αντιεπαγγελματικής συμπεριφοράς.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
8  Ευχαριστούμε, Antonis G
Η κριτική έγινε: 27 Σεπτεμβρίου 2016

Επιστρεψαμε στη Μονεμβασια μετα από λιγα χρονια και διαμείναμε ξανα σ'αυτο το υπεροχο ξενοδοχειο με την καταπληκτικη θεα του κολπου και του "βραχου" της περιοχης. Η θαλασσα στο πιατο σου και το φαγητο παραμενει εξαιρετικο, όπως και η εξυπηρετηση των ιδιοκτητων αλλωστε! Εις το επανιδειν...

Συμβουλή για το δωμάτιο: Δοκιμαστε το φαγητο του κυριου Γιαννη και απολαυστε τον καφε η το ποτο σας στην αυλη με τη θαλασσα μπροστα σας.
Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Ari_880