“Άθλιο”
Κριτική για: Budapest Zoo & Botanical Garden

Budapest Zoo & Botanical Garden
Περισσότερες λεπτομέρειες για το αξιοθέατο
Πληροφορίες για το αξιοθέατο
Εισιτήριο: Ναι
Προτεινόμενη διάρκεια επίσκεψης: Περισσότερες από 3 ώρες
Χρήσιμες πληροφορίες: Δραστηριότητες για μικρά παιδιά, Δραστηριότητες για μεγαλύτερα παιδιά
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άθλιο. Το Αττικό κλάσης ανώτερο. Δεν αξίζει να χάσετε ούτε ένα λεπτό εκεί. Αγενεστατοι όλοι οι υπάλληλοι του

Ευχαριστούμε, haris-chania
Φιλτράρισμα

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπάρχει προοπτική για να είναι εξαιρετικό διότι υπάρχει μεγάλη ποικιλία ζώων τα οποία λογω κρυου ειναι κλεισμένα σε δωμάτια. Παρόλο που επιτρέπεται η είσοδος σε αυτά,δεν ειναι το ίδιο με το να τα βλέπεις έξω οπως προνοειται. Μέσα εξαλλου υπάρχει δυσοσμία. Επιπλέον επειδή οι εξωτερικοί χωροι δεν χρησιμοποιούνται το μέρος φαίνεται έρημο και ατιμελητο. Περίπου τα μισά ζώα δεν ήταν διαθέσιμα. Μας έκανε εντύπωση οτι οι νυχτερίδες και κάποια είδη πιθήκων ήταν ελεύθεροι μέσα στα δωμάτια! Στοιχίζει περίπου 6ευρ το ατομο και χρειάζεται περίπου 4 ώρες για να το γυρίσει κανείς όλο. Είδαμε ότι για μικρά παιδιά κάτω των 4χρ ενοικιάζονται μικρες καροτσες (ξυλινα κουτιά με 4 τροχούς και σχοινί που το τραβάνε οι γονεις). Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέριες αλλά μου φάνηκε χρήσιμη πληροφορία.

2  Ευχαριστούμε, Constantia K
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018

Φτάσαμε στο πάρκο στις 3:00, μη γνωρίζοντας πόση ώρα απαιτείται για να το γυρίσουμε και τι ώρα κλείνει. Η ταμίας μας ενημέρωσε ότι κλείνει στις 4:00 (δηλαδή είχαμε μπροστά μας 1 ώρα), αλλά ο χρόνος είναι αρκετός για να τα δούμε όλα. Ρωτήσαμε επίσης αν κάποια ζώα απομακρύνονται από τους χώρους έκθεσης τους πριν από τις 4:00, (καθώς έτσι είχαμε ακούσει) και η ταμίας μας διαβεβαίωσε ότι όλα κλείνουν στις 4:00 και τίποτα πιο πριν.
Το αποτέλεσμα; Τα πιο εντυπωσιακά ζώα τα μάζευαν στις 3:30 (μισή ώρα πριν κλείσει το πάρκο δηλαδή) και δεν προλάβαμε να δούμε σχεδόν τίποτα πέρα από κάποια ήδη ερπετών. Μία ώρα δεν ήταν αρκετή ούτε για το ένα τέταρτο του πάρκου. Διαμαρτυρηθήκαμε κατά την έξοδό μας σε κάποιους υπεύθυνους, χωρίς όμως να αλλάζει κάτι.
Δεν αξίζει τον χρόνο του ταξιδιώτη, ειδικά αν έχει αφήσει άλλα αξιοθέατα.

4  Ευχαριστούμε, v_sergis
Η κριτική γράφτηκε 6 Φεβρουαρίου 2018

Βλεπεις ζωα που βλεπεις σε ντοκιμαντερ. Το γυρνας περιπου σε 4 ωρες. Απιστευτη εμπειρια. Αξιζει να το δειτε

1  Ευχαριστούμε, Giannikaki
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κρίμα τα λεφτά που δώσαμε (σχεδόν 30 ευρω δύο μεγάλοι και δύο έφηβοι). Ήταν οι χώροι βρομικοι και τα ζώα πολύ βαριεστιμενα σαν ναρκωμενα. Δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο το πάρκο στην Αθήνα είναι πολύ ανώτερο! Παρατημενο. Κρίμα. Καλύτερα να πάτε βόλτα στο απέναντι πάρκο. Είναι πανέμορφο!

Ευχαριστούμε, Τάνια Β

Budapest Zoo & Botanical Garden: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βουδαπέστη, Central Hungary

Budapest Zoo & Botanical Garden: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!