Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018

Ζεστά και φροντισμένα δωμάτια, σε καλό σημείο για διάφορες εξορμήσεις .Όταν φτάσαμε μας κατατόπισαν και μας έδωσαν συμβουλές για εκδρομές στην περιοχή. Επίσης, ωραία θέα για χαλάρωση και άριστο, αγνό πρωινό!

• Διαμονή: Απρίλιος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Lisa K
Η κριτική γράφτηκε 2 Φεβρουαρίου 2018

Τα βορεινά δωμάτια μπάζουν από κάτω και χάνεται όλη ζέστη. Οι φίλοι μας που κοιμήθηκαν σε αυτά τα δωμάτια αναγκαστηκαν να βάλουν πετσέτες κάτω από τις μπαλκονόπορτες για να μην μπαίνει αέρας. Το δωμάτιο εξαιρετικά μικρό και το μπάνιο ακόμη μικρότετεο. Καθόσουν στην τουαλέτα και τα πόδια σου ήταν μέσα στην ντουζιέρα. Το πρωινό δεν έλεγε τίποτα. Το βράδυ λόγω κακοκαιρίας υπήρξε διακοπή ρεύματος για περίπου τρεις ώρες και δεν υπήρχε γεννήτρια. Η ιδιοκτήτρια ήταν ευγενική αλλά αυτό δεν αντισταθμίζει όλα τα άλλα προβλήματα δυστυχώς.

Συμβουλή: Κοιτάξτε τις μπαλκονόπορτες. Δεν κλείνουν καλά και μπάζει κρύο τον χειμώνα.
  • Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, dtsoukan
Ο/η Sotiria A, Ιδιοκτήτης του Ξενοδοχειο Σεμελη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Φεβρουαρίου 2018

Κύριε Τσουκανερη σας ευχαριστούμε για την κριτική σας και για το γεγονός πως βρίσκεται το προσωπικό της επιχείρησης μας ευγενικό και φιλόξενο. Η υπόλοιπη κριτική 2 μήνες μετά την διαμονή σας μας αφήνει έκπληκτους .

Ας τα πάρουμε με την σειρά. Κάνατε κράτηση για διαμονή στις 9 Δεκεμβρίου για 4 δίκλινα δωμάτια και όχι Νοέμβριο όπως λέτε Μετά τις συνεχείς σας τηλεφωνικές κλήσεις σας είχαμε κάνει έκπτωση παρόλο που η διαμονή σας αφορουσε 1 διανυκτέρευση. Υπήρχαν δωμάτια με μεγαλύτερα μπάνια που κοστίζαν 5-10€ παραπάνω. Εσείς όμως θελήσετε την μεγαλύτερη δυνατή έκπτωση. Παρολαυτα όλα τα μπάνια στα δωμάτια είναι μεγαλύτερα από τις αυστηρές προδιαγραφές του ΕΟΤ. Επίσης πρώτη φορά μας έχει τύχει στα τόσα χρόνια λειτουργίας κάποιος να κάνει αξιολόγηση όχι στο δωμάτιο που έμεινε αυτός άλλα σε αυτό των φίλων του. Το δικό σας δωμάτιο δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Αν τώρα τα δωμάτια των φίλων σας είχαν κάποιο πρόβλημα θα έπρεπε αφενός να μας είχαν ενημερώσει. Αφετέρου εκτός από μπαλκονόπορτα υπάρχουν και παντζούρια. Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να κλείσει κάποιος μπαλκονόπορτα και παντζούρια να μπει κρύο στο δωμάτιο. Επειδή μετά το σχόλιο του φίλου σας που έγινε λίγες μέρες μετά την διαμονή σας κάναμε έλεγχο δεν διαπιστώσαμε κάποιο πρόβλημα με τα κουφώματα του ξενώνα. Ίσως να μην είχε ασφαλίσει καλά η μπαλκονόπορτα. Έξαλλου είναι δυνατόν ποτέ κουφώματα σε βουνό με κρύο να μην ασφαλίζουν σωστά; Ίσα ίσα που το ξενοδοχείο θα κατανάλωνε περισσότερα καύσιμα για την θέρμανση των χώρων , πράγμα ασύμφορο.
Τέλος όσο αφορά το πρωινό σας ο φίλος σας στο σχόλιο του στις 11 Δεκεμβρίου το χαρακτηρίζει "εξαίσιο". Εσείς , στην ίδια παρέα το χαρακτηρίζετε "τίποτα"
Το πρωινό κοστίζει 5€/ατομο και περιλαμβάνει μεταξύ άλλων
1) Πλήθος καφέδων/σοκολάτα ρόφημα/τσάι βουνού /φρέσκο γάλα
2)ψωμί ζυμωτό ψημένο στον ξυλόφωνο
3)βιολογικές χειροποίητες μαρμελάδες βατόμουρο και κορομπυλο που είναι σπάνιες και βερίκοκο
4)Μελί ελατήσιο Φενεού και βούτυρο Ζηρειας
5) Χυμός και φρέσκος χυμός κατόπιν αιτήματος
6) Φρέσκα αυγά από τις κότες μας και γλυκό κέικ χειροποίητο.
7)Φρούτα εποχής , παραδοσιακές πίτες και πολλά άλλα

Δεν βάζουμε τίποτα αγορασμένο από το σουπερμάρκετ. Όλα είναι χειροποίητα.

Γεννήτρια έχουμε από την πρώτη μέρα λειτουργίας μας. Αν δεν είχαμε με -3 βαθμούς έξω θα είχατε παγώσει γιατί δεν θα δούλευε το καλοριφέρ. Η γεννήτρια λειτουργούσε καθ όλη την ώρα της διαμονής σας. Αν δεν είχατε ρεύμα στο δικό σας δωμάτιο θα έπρεπε να μας είχατε καλέσει να προβούμε σε έλεγχο. Όλο το υπόλοιπο ξενοδοχείο είχε ρεύμα , καλοριφέρ και ζεστό νερό χωρίς διακοπές. Η ύπαρξη γεννήτριας και η λειτουργίας της 24 ώρες το 24ωρο κατά την διάρκεια των Χριστουγέννων όπου η περιοχή είχε 4 μέρες χωρίς ρεύμα , έσωσε τις διακοπές δεκάδων πελατών μας. Αντίθετα επισκέπτες σε καταλύματα χωρίς γεννήτρια αναγκάστηκαν να ταλαιπωρηθούν και να ακυρώσουν η αναβάλλουν τις διακοπές τους. Τα λεγόμενα μας μπορείτε να επιβεβαιώσετε σε δεκάδες σχόλια που έχουν γραφτεί για αυτό το θέμα διαχρονικά σε όλες τις πλατφόρμες αξιολόγησης.

Τελειώνοντας θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Είστε πάλι ευπρόσδεκτος στην περιοχή μας και στον ξενώνα μας. Θα χαρούμε να σας συναντήσουμε ξανά και να σας φιλοξενήσουμε ώστε να προβείτε στην επαναξιολόγηση όλων των παροχών μας.

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2017

Επισκεφτήκαμε τον ξενώνα Σεμέλη πριν λίγες ημέρες , λίγο πριν τα Χριστούγεννα, η κα Σωτηρία με τον σύζυγο της κο Γιώργο και τους Δημήτρη & Γιάννη ( τα παιδιά τους ) μας υποδέχτηκαν και μας έδωσαν τις καλύτερες οδηγίες προκειμένου να φτάσουμε στο χωριό .Το δωμάτιο μας ήτανε άνετο,απλό και καθαρό . Χιόνιζε έντονα για 2 ημέρες ,με συνεχείς διακοπές της ΔΕΗ .Ωστόσο ο ξενώνας διέθετε γεννήτρια και το δωμάτιο μας καθώς και όλο το κτίριο παρέμεινε πολύ ζεστό και με όλες τις παροχές ( ζεστό νερό - φως - wi-fi - πολύ ωραίο και παραδοσιακό πρωινό ). Το χιόνι έφτασε τα 80cm και παρόλα αυτά όλα πήγαν τέλεια κατά τη διαμονή μας! Όταν χρειάστηκε να επιστρέψουμε ,το προσωπικό μας βοήθησε να απομακρύνουμε το χιόνι από το αμάξι ( τουλάχιστον 45 λεπτά προσπάθειας !!!) Απίστευτη εξυπηρέτηση και πραγματικά θα το θυμόμαστε !

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, MariaTimo
Η κριτική γράφτηκε 11 Δεκεμβρίου 2017

Εξυπηρετικοί και ευγενικοί οικοδεσπότες,όμορφη τοποθεσία με θέα,εξαίσιο πρωινό με τοπικά προιόντα.Το δωμάτιο έμπαζε αέρα κατω απο την μπαλκονόπορτα οπότε έπρεπε να βάλεις χαλάκι,στην τουαλέτα το σιφώνι ήταν σπασμένο με κίνδυνο να χτυπήσης αν δεν το προσέξεις, και τελικά η τιμή είναι σχετικά ακριβή για την περιοχή.

Συμβουλή: Τ βορεινά δωμάτια βάζουν αέρα κάτω απο τις μπαλκονόπορτες όταν φυσάει βοριάς.Έλεχγος στο σιφώνι τουαλέτας αν είναι εντάξει.
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Dimitrios K
Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2017

Η τοποθεσία ιδανική για τις εκδρομές μας, το δωμάτιο άνετο και καθαρό με τις απαραίτητες παροχές.Το πρωινό ήταν απολαυστικό, το ετοίμαζε με μεράκι η κα Σωτηρία η οποία μας υποδέχτηκε και μας καλημέριζε με χαμόγελο, καλοσύνη και ευγένεια. Αποζημιωθήκαμε απόλυτα από την θαλπωρή του τζακιού και την υπέροχη θέα από το μπαλκόνι του δωματίου.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, ROULIBALO