“Υπέροχα!”
Κριτική για: Γλυκάνισος

Γλυκάνισος
Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Να μην παραλείψετε να επισκεφτείτε το εν λόγω εστιατόριο. Εξαιρετική κουζίνα με πιάτα που απογειώνουν τις γεύσεις.

Ευχαριστούμε, ioannisnt

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όλα κατεψυγμένα και τιμές εξωφρενικές. Επίσης ενημερωθήκαμε ότι δεν λειτουργούσε το POS (πληρωμή με πιστωτική κάρτα) όταν ζητήσαμε λογαριασμό!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, 860spyrosp
Ο/η Q2670VD_, Ιδιοκτήτης του Γλυκάνισος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Ιουλίου 2020

Το κατάστημα μας παραλαμβάνει Κάθε μερα φρέσκα ψαρια, τα οποία βρίσκονται στην βιτρίνα εντός του καταστήματος. Τα κατεψυγμένα Προιοντα αναγράφονται στον κατάλογο μας. Όσο αφορά το πρόβλημα που είχε ο ΟΤΕ (ΔIAΠIΣTΩΘHKE OTI H ΛEITOYPΓIA THΣ ΣYNΔEΣHΣ ΣAΣ EΠHPEAZETAI AΠO EYPYTEPO TEXNIKO ΘEMA ΣTHN ΠEPIOXH ΣAΣ, TO OΠOIO EXEI ΔPOMOΛOΓHΘEI ΠPOΣ EΠIΛYΣH ME APIΘMO 1-126131037283. EXOYN ΞEKINHΣEI ENEPΓEIEΣ AΠOKATAΣTAΣH AΠO TIΣ TEXNIKEΣ MAΣ YΠHPEΣIEΣ. ΘA ENHMEPΩΘEITE ME ΓPAΠTO MHNYMA ΓIA THN AΠOKATAΣTAΣH TOY. EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH.)στην περιοχή μας και λογο αυτου δεν λειτουργούσε το POS, εμεισ σας δώσαμε την λύση να κάνετε ηλεκτρονική πληρωμή όπως κάναμε σε όλους τους πελάτες μας αυτες τις ημέρες που υπήρχε αυτο το πρόβλημα. Σας ευχαριστώ πολύ!!

Η κριτική γράφτηκε 19 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ενώ βρεθήκαμε σε μια εμπορικά τουριστική περιοχή μέσα στον Αύγουστο χωρίς υπερβολικές απαιτήσεις ξαφνιαστήκαμε ευχάριστα με ότι και να δοκιμάσαμε στο εστιατόριο Γλυκάνισος.
Δοκιμάστε τον Γαύρο, ριζότο μανιταριών και ζητήστε να σας φτιάξουν σωτε γαρίδες με σκόρδο. Τέλειες γεύσεις δίπλα ακριβώς στο κύμα . Ευχαριστούμε

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, StefanoAxd
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό και προσεγμένο φαγητό. Όλα τα πιάτα ήταν εξαιρετικά και από γεύση και από εμφάνιση. Μπράβο στο σεφ!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, KalandreasDimitris
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Η υποδοχή στο εστιατόριο καλή αν και εμφανέστατη η έλλειψη συντονισμου του προσωπικού. Ο σερβιτόρος για την παραγγελία των πιάτων με σοβαρό πρόβλημα στα όχι καθαρά δοντια του και στα ούλα.
Η φάβα αρκετά καλή, η σαλάτα καλή και σε μμεγάλη ποσότητα. Ενδιαφέρον πιάτο τα αχνιστά μύδια με πολύ σκόρδο. Το κριθαρώτο γαρίδας μην το επιλέξετε. Κααθόλου ντομάτα, κατεψυγμένες καθαρισμένες γαρίδες, κρέμα γάλακτος? Καλά...γίνεται? Και ίσα ίσα κάλυπτε το πιάτο η ποσότητά του.Ρωτήσαμε κατι σε έναν σερβιτόρο για το περιεχόμενο του πιάτου κι η απάντηση: μου το είπαν πολλές φορές αλλά το ξέχασα...Ζητήσαμε τρεις φορές μύλο πιπεριού κι ήρθε αφού φάγαμε ..Ζητήσαμε αλλαγή πιάτων κι άλλαξαν το δικό μου γιατί εγώ τη ζήτησα και χρειάστηκε να ζητήσουμε αλλαγή και του δεύτερου. Και τότε...δεν έφεραν μαχαιροπίρουνο. Το λευκό κρασί ήρθε ζεστό...
Το γλυκο δεν το κατάλαβα....
Πρόταση: αλλάαξτε προσωπικό!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, 662katerinag
Ο/η Glykanisos G, Διευθυντής του Γλυκάνισος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2019

Καλησπέρα καταρχήν στο Κριθαροτο δεν υπάρχει δείγμα απο κρεμα γάλακτος, το χύλωμα γίνεται απο τον τρόπο που μαγειρεύετε και για αυτό λέγεται κριθαροτο. Δεύτερον η γαριδες είναι κατεψυγμένες και αναγράφετε στον κατάλογο εξού και η τιμή του. Σε περίπτωση που κάποιος θέλει φρέσκιες γαριδες υπάρχουν αλλά με διαφορετική τιμή. Τα λευκα κρασια σερβίρονται σε σάμπανιερα με πάγο τώρα όσο για δόντια και ούλα νομίζω ότι είναι απρεπές να μιλάτε έτσι........ευχαριστουμε για την προτίμηση!

Γλυκάνισος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Πέραμος, Περιοχή Καβάλας

Γλυκάνισος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!