“Αξιοπρεπές φαγητο”
Κριτική για: Ταρσανάς

Ταρσανάς
Η κριτική γράφτηκε 14 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλο ψαρι (φάγαμε γλωσσες) καλο σερβις φανταστική μακαρονάδα. Τα βλητα ήταν ξερα. Οι τιμές λίγο υπερτιμημενες.

Ευχαριστούμε, Ansylafi

Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε ακούσει από ντόπιους καλά λόγια για το εν λόγω μαγαζί και αποφασίσαμε να το επισκεφτούμε. Παραγγείλαμε δυο μακαρονάδες, η μια με γαρίδες (18€) και η άλλη με καλαμάρι και pesto κόλιανδρου (16.5€) . Το αποτέλεσμα να μας έρθουν δυο μακαρονάδες κυριολεκτικά κρύες και πλήρως άγευστες. Το pesto δεν μπορούσες να το καταλάβεις γευστικά, παρα μόνο στο χρώμα και το καλαμάρι σκληρό σαν λάστιχο (εκτιμώ πως ήταν κατεψυγμένο). Η γαριδομακαρονάδα στεγνή σαν να μην είχε υπάρξει ποτέ κάποια σάλτσα. Το αποκορύφωμα της βραδιάς ήταν η σερβιτόρα που καθώς ζητήσαμε λογαριασμό και μας τον έφερε, αρπάζει το ποτήρι μου από το πάνω μέρος ( σημειωτέον ήθελα να συνεχίσω να πίνω το ούζο μου αφότου πληρώσω ) και το ακουμπάει πάνω στις αποδείξεις για να μην τις πάρει ο αέρας λες και δεν μπορούσε να τις στηρίξει με το μπουκάλι πχ. Που να μην είχαμε συγκεκριμένους κανόνες υγιείνης λόγω COVID-19 δηλαδή. Από τα χειρότερα γεύματα που έχω φάει στην Τήνο.

Ευχαριστούμε, John_Caza
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

ΑΘΛΙΟ!

Μεγάλη απογοήτευση. Παραγγείλαμε «παραδοσιακά σκόρδομακάρονα» τα οποία ήταν μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας και από πάνω σκόνη σκόρδου. Απαράδεκτο πιάτο που δεν αρμόζει ούτε στην τελευταία ταβέρνα. Μέχρι και οι πατάτες τηγανητές ήταν άγευστες. Όλα τα πιάτα ήταν κάτω του μετρίου. Το μενού παρουσίαζε πολλά πιάτα τα οποία ήταν για άλλη σεζόν χωρίς να ενημερώσουν εξαρχής ότι δεν είναι διαθέσιμα. Μεταξύ των πρώτων πιάτων και των κυρίως υπήρξε ανεπίτρεπτα μεγάλη αναμονή. Το σέρβις αργό και ακατάλληλο για τα σημερινά δεδομένα. Το μόνο θετικό είναι η θέα που προσφέρει το μέρος.

Ευχαριστούμε, Resort643226
Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στα τόσα ταξίδια που εχω παει δεν ειχα αντιμετωπίσει τέτοια συμπεριφορά! Απόγευμα καθημερινής ενώ τα τραπέζια ήταν ολα άδεια στο μαγαζί ρωτήσαμε για να κατσουμε για φαγητο και αφού μας αγνοούσαν και περίμεναμε αρκετα μας είπαν οτι ειναι ολα κράτημενα κ την επόμενη φορά να κάνουμε κράτηση για να ερθουμε στην ταβέρνα!!!! Να σημειώσω οτι κανένα απο τα τραπέζια δεν ήταν κρατημένα λόγω του οτι δεν ήταν τακτοποιημένα!!! Αυτο εγινε 2 φορές που ρωτήσαμε μεσα στη βδομάδα που κάτσαμε στο νησί καθώς θελήσαμε να δώσουμε μια δεύτερη ευκαιρια στο μαγαζί και στη συμπεριφορα των ατόμων που δουλεύουν εκει. Πραγματικά λυπάμαι για λογαριασμο τους! Αν δε θέλουν να εξυπηρετήσουν κοσμο και να αφήσουμε τα χρήματα μας στο μαγαζί δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Υπάρχουν κ άλλες ταβέρνες στο νησι με υπέροχο φαγητο και εξαιρετική συμπεριφορά των ανθρώπων που δουλεύουν.

1  Ευχαριστούμε, Natassa K
Η κριτική γράφτηκε 13 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τι να πρωτοσχολιασω για την έπισκεψη μας στο συγκεκριμενο μαγαζι!!!δε πηγε τίποτα σωστα!!δε θα σχολιασω καν το φαι που για τα γουστα μου δεν ηταν και καλο ουτε ειχε και πολλες επιλογες το
Μενου! Καθομαστε παρεα 5 ατομα..παραγγελνουμε μια σαλατα,ποτα και ο καθενας το πιατο του.οι 3 ζητησαν το ιδιο φαγητο,ρυζι με κοτοπουλο..φερνουν τη σαλατα χωρις να μας αφησουν κουβερ,ψωμι..το ζηταμε οκ το εφεραν! Ερχετε το ενα πιατο μακαρονια με σαλτσα (πολυ μεγαλη μεριδα) ερχετε και το δευτερο(ενα απο τα ρυζια -σε λιγο πιο μεγαλο πιατο) και αφου το σερβιρουν μας ανακοινωνουν πως αυτο ειναι δυο μεριδες και να το χωρισουμε εμεις στα πιατα (δουλεια του σερβιτορου) και πως ερχεται και το τριτο πιατο με ρυζι (ψεμμα οπως αποδειχθηκε) τελικα αφου τρωγαμε σχεδον οι μισοι ηρθε η υπευθυνη και μας λεει πως δεν εχει αλλο κοτοπουλο και πως το ρυζι ηταν μια μεριδα και πρεπει να
Πραγγειλουμε κατι αλλο.δεν μας ζητησε ενα συγνωμη και ηταν και βιαστικη/πιεστικη να της παραγγειλουμε!δε βγαλαμε ποτε ακρη αν ηταν μια η δυο μεριδες! Παραλληλα ειχαμε ζητησει ενα εχτρα τυρι για τα μακαρονια το οποιο δεν μας εφεραν ποτε και πηγε το αγορι μου και το εφερε απο τη κουζινα. Τελικα παραγγελνουμε δυο διαφορετικα πιατα..ρυζι με λαχανικα και μπιφτεκια
Με ρυζι!! Ερχετε το πρωτο και μετα απο
Μιση ωρα (ειχαμε
Ολοι φαει )ερχετε το μπιφτεκι με πατατες (....) και χωρις μαχαιροπιρουνα!!! Ειχαν περασει σχεδον 2 ωρες για να φαει!αρχιζουμε και παραπονιομαστε σε σερβιτορους και ζηταμε την υπευθηνη η όποια κατηγορουσε
Το σερβις και αντιστροφως! Φερνουν το ριζι και μας λενε πως δε θα το χρεωθουμε εξτρα!!μεγαλες ψυχες! Παει μεσα η μια κοπελα τους ξεχεζει ολους που τρωγαμε λαθως πιατα ανα εικοσι λεπτα ο καθενΑς και σηκωθηκαμε και φυγαμε!!!

2  Ευχαριστούμε, BarbaraP3961

Ταρσανάς: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα της Τήνου, Τήνος
Χώρα της Τήνου, Τήνος

Ταρσανάς: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!