“Εμπειρία ζωής”
Κριτική για: Tou Josef

Tou Josef
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2021

Εξαιρετικά τοπικά πιάτα με διαλεχτά υλικά. Έχω δοκιμάσει αμέτρητες συνταγές της κ.Κατερίνας. Η δική μας Τάτα έχει το χάρισμα να μετατρέπει την πιο απλή συνταγή σε μια πανδαισία γεύσης. Είναι το πάθος και η αγάπη της για τη μαγειρική, η προσεγμένη πάντοτε επιλογή των υλικών και η ιδιαίτερη παρασκευή τους που καθιστούν κάθε της συνταγή μοναδική. Εάν δε έχει κανείς τη τύχη το πιάτο του να συνοδεύεται και από την εκπληκτική περιγραφή του από την ίδια την κ.Κατερίνα τότε μιλάμε για μια εμπειρία μοναδική. Μια εκπληκτική μαγείρισσα στον Πιτροφό της Άνδρου, ένας άνθρωπος ξεχωριστός, με ιδιαίτερη μόρφωση και παιδεία, με μεγάλη εμπειρία ζωής. Μια παρουσία ξεχωριστή στην Άνδρο, ένας γενναιόδωρος άνθρωπος που όλη η μεγαλοψυχία της αποτυπώνεται σε κάθε πιάτο και συνταγή της. Αν ο δρόμος σας οδηγήσει στην Άνδρο μη χάσετε αυτή την εμπειρία να βρεθείτε Στου Ζοζέφ. Ο κήπος το καλοκαίρι και η ζεστασιά του εσωτερικού το χειμώνα με το τζάκι και την παραδοσιακή σόμπα είναι εμπειρίες μοναδικές. ❤️

Ευχαριστούμε, JoannitsaS

Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2020

Το φαγητό δεν ήταν απλά χάλια....ήταν απαίσιο....δεν ξέρω γιατί εμφανίζεται στο ίντερνετ ως ένα εστιατόριο με ωραίο φαγητό. Πήραμε μια χωριάτικη, 8 ευρώ,(δεν είχε καθόλου σχεδόν τομάτα), κεφτεδάκια με μακαρόνια ,8 ευρώ, (τα κεφτεδάκια ήταν "πέτρα" και κρύα εντελώς) και μια συκώτι ,12 ευρώ, (δεν ήταν συκώτι αλλά συκωταριά και εντελώς κρύα)..... πραγματικά δεν έχω φάει πουθενά αλλού χειρότερα! Δεν το συστήνω σε κανέναν για κανένα λόγο !!!!

2  Ευχαριστούμε, Γρηγόρης Κ
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουνίου 2020

Αμήν φάγαμε νόστιμα στην Άνδρο. Στην απλότητα βρίσκεται όλη η χάρης αρκεί να έχεις διάκριση. Μπριζόλα στο τηγάνι με πατάτες Άνδρου περικυκλωμένες απο τους χυμούς της , εξαιρετικό
αυγά με κόκκινη σάλτσα(τοπικό έδεσμα οπωσδήποτε)
σκορδομακαρονάδα σε χυμό ντομάτας με καυτερή πιπεριά
παστίτσιο με ριγκατονι πέννες( πιάτο ημέρας) σωστά ψημένο κι μπεσαμελ αυθεντική νόστιμη
σαλάτες νόστιμες με φρέσκα λαχανικά ημέρας φρούτα και ντόπιο τυρί
ο χώρος με ταξίδεψε σαν να βρισκόμουν σε μία άλλη εποχή απλότητας και ειλικρίνιας σαν να ήμουν στην αυλή τησ γιαγιάς μου οπου πας με σεβασμό και υπομονή για να απολαύσεις ότι έχει φτιάξει με αγάπη .η Κατερίνα και ο σύντροφός της ο Γιάννης...η νοστιμιά και η αγάπη της Κατερίνας δεν εχουν τιμή αρκεί να καταφέρετε με σεβασμό και υπομονή στο δύσκολο έργο τους μέσα σε έναν χώρο συλλεκτικών αντικειμένων νοσταλγόντας μία άλλη εποχή να διακρίνετε τη διαφορά ποιοτητας με τα υπολοιπα ταβερνεια...
Εμεις και τα παιδιά μας βρήκαμε το στέκι και ειμαι ένας απο τους πλέον ιδιότροπους όσο αφορά το φαγητό και τις επιλογές μου.
σεβασμός υπομονή λοιπόν
ετσι ενιωσα μικρός ζεστός
ο κιμάς με το ριγκατονι

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
1  Ευχαριστούμε, A9083DH_
Η κριτική γράφτηκε 12 Οκτωβρίου 2019

Επισκέφτηκα το μαγαζί μεσημέρι με φίλους
Να διευκρινίσω ότι είμαι ζωοφιλη και έχω σκυλο στο σπίτι μου
Να ξεκινήσω από τα δύο σκυλάκια μέσα στο μαγαζί, οκ, και δύο γάτες ακριβώς πάνω από την κουζίνα
Οι μύγες έκαναν πάρτι γύρω μας
Η ιδιοκτήτρια μας ενημέρωσε για τα φαγητά και ούτε λόγος βέβαια για κατάλογο με ελάχιστες επιλογές κατά τη γνώμη μου
Το ψωμί με το δελτίο
Τα μαριδακια πάρα πολύ αλμυρά
Ζητήσαμε παγάκια και μας έφεραν τέσσερα!!
Μετά από δύο μπουκάλια νερό μας είπαν ότι δεν υπάρχει άλλο κρύο.
Οι γεύσεις δεν με ξετρελλαναν
Επίσης όταν η ιδιοκτήτρια μας πρότεινε να μας μαγειρεψει κάτι άλλο και ζήτησα μια απλή ομελέτα μου είπε ότι κανείς δεν έρχεται εδώ για να φάει ομελέτα και φυσικά δεν την έφτιαξε
Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι μπερδεύουμε την αγένεια με το ταμπεραμέντο
Λυπάμαι και βαρέθηκα ως Ελληνίδα αυτή τη συμπεριφορά....

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, chrisapetra
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2019

Κλείσαμε τραπέζι για να πάμε και όντως χρειαζόταν γιατί μετά τις 20.00 άρχισε ο κόσμος να έρχεται. Εμείς πήγαμε κατά τις 19.00 και ήταν άδειο. Βέβαια αρχές Σεπτέμβρη δεν θα μπορούσε να είχε τον κόσμο του Ιουλίου ή Αυγούστου. Πήραμε: Μια χωριάτικη, μια τυρόπιτα, ένα λαδερό σαν μπριάμ και μοσχαρίσια μπριζόλα. Η τυρόπιτα ήταν δύο τετράγωνα κομμάτια και κόστιζε 7€. Ήταν πολύ ακριβό το μαγαζί και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Πληρώσαμε 41€ και το ψωμί που μας έφεραν στην αρχή ήταν 2 φετούλες. Ο χώρος ζεστός και απλός σαν να τρως σε σπίτι φίλου που σε φιλοξενεί. Η κουζίνα ενιαία με το σαλόνι που είχε 3 τραπέζια. Ο χώρος υπέροχος αλλά δεν έφαγα όπως περίμενα να φάω στην Άνδρο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, GioStelios

Tou Josef: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα της Άνδρου, Άνδρος

Άνδρος, Κυκλάδες
Άνδρος, Κυκλάδες

Tou Josef: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα