“Απίστευτο ”

Εύρος τιμών: 15 € - 20 €
Καλό για: Γραφική θέα
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2023

Απίστευτο σημείο,απίστευτη εξυπηρέτηση και προσιτές τιμές για τα πιάτα που συναντάς σπανίως.
Το προσωπικό φροντίζει να κυλήσει άκρως ομαλά και όμορφα αυτό το ταξίδι γευσεων.
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2023
    • Ατμόσφαιρα
1  Ευχαριστούμε, Stel M

Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2023

Κλείσαμε τραπέζι στις 20,00 με σκοπό να φάμε νωρίς, στις 21,30 ήρθε το δικό μου φαγητό και στις 22,10 του συζύγου μου, απαράδεκτο.

• Ατμόσφαιρα
Ευχαριστούμε, vana d
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2023 μέσω κινητής συσκευής

Τα φαγητά είναι νόστιμα, αλλά οι μερίδες μικρές, ίσα που μπορεί να χορτάσει ένα άτομο και οι τιμές υψηλές (πχ. Έξι γαρίδες στη σχάρα 24€). Βρίσκεται σε ωραία τοποθεσία, αλλά μόνο αυτό.

Ευχαριστούμε, Journey51608940737
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2023

Πολύ φασαρία για το τίποτα.Καναμε κράτηση στις 7.30 πήγαμε 7.40 και μας είπαν να ξαναερθούμε μετά από μισή ώρα γιατί δεν είχαν ετοιμασει τα τραπεζια.Ακουσον -ακουσον.Οι μεριδες δεν ήταν μερίδες γκουρμέ και Καλά και τα γκαρσόνια σε αργή κίνηση.Επιλογος....αν όλα τα άλλα είναι κλειστά και πεινάτε τότε αναγκαστικά θα πάτε.

Ευχαριστούμε, Sotiris G
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2022

Πήγαμε στον Νόνα για τα γενέθλια της ανιψιάς μου στις 28 Αυγούστου. Η φήμη του μαγαζιού ήταν τέτοια που μας οδήγησε με χαρά στην εν λόγω επιλογή. Κλείσαμε βέβαια και τραπέζι για να μην βρεθούμε προ απροόπτου.
Τα "απρόοπτα" όμως έρχονταν το ένα μετά το άλλο χωρίς σταματημό. Και εξηγούμαι παραθέτοντας τα με ακρίβεια διατηρώντας με δυσκολία βέβαια την ψυχραιμία μου.
α. Περιμέναμε χωρίς να καταλάβω το γιατί περίπου 15 λεπτά πάνω από ένα τραπέζι που ήταν εκείνο της κράτησής μας.
β. Περιμέναμε μία ολόκληρη ώρα καθιστοί στο τραπέζι, ώστε να δώσουμε την παραγγελία,
γ. Περιμέναμε άλλα 15 λεπτά μέχρι να έλθουν τα πρώτα πιάτα-μεζέδες.
δ. Οι μερίδες ήταν λιλιπούτειες, ενώ οι γεύσεις ήταν αντάξιες ενός μέτριου μεζεδάδικου, σαν τα δεκάδες σε αρκετές πόλεις της Ελλάδας
ε. Τα γλυκά -ένα εκμέκ κανταΐφι και ένα τσιζ κέικ- ήταν παγωμένα σε τέτοιο βαθμό που ήταν αδύνατον να τα κόψουμε.
στ. Οι δικαιολογίες της σερβιτόρας ήταν ότι τα γλυκά ήταν στο ψυγείο και ότι ήταν λογικό να είναι παγωμένα. Υπενθυμίζω ότι δεν παραγγείλαμε παγωτά
ζ. Το προσωπικό πιστεύω πως ήταν μάλλον κουρασμένο από τα μπάνια, καθώς απουσίαζε η ταχύτητα, η καλή διάθεση και βέβαια η ευγένεια. Μοναδική εξαίρεση το ένα χαμόγελο της σερβιτόρας όταν μας χαιρέτησε.
η. Οι τιμές του ακριβές σε σχέση με τις μερίδες μεζέ που σερβίρει.
Συμπέρασμα: Το μεζεδοπωλείο Ο νόνος ήταν μία από τις πιο απογοητευτικές γαστριμαργικές εμπειρίες αυτού του καλοκαιριού μου στην Άνδρο. Ίσως γιατί περίμενα πολλά. Για αυτό απευθύνομαι στους επισκέπτες και τους καλώ να διαβάζουν και τις καλοπροαίρετες αρνητικές κριτικές των εστιατορίων.
Αποφύγετέ το πάση θυσία και δεν θα χάσετε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
3  Ευχαριστούμε, Semoglou A

Μεζεδοπωλείο Ο Νόνας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άνδρος, Κυκλάδες
Χώρα της Άνδρου, Άνδρος

Χώρα της Άνδρου, Άνδρος
Άνδρος, Κυκλάδες

Μεζεδοπωλείο Ο Νόνας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!