“Το φαγητό ήταν καλό, αλλά”
Κριτική για: Ενδοχώρα

Ενδοχώρα
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό ήταν καλό, αλλά άργησε πάρα πολύ να έρθει. Φάγαμε τη σαλάτα και περιμέναμε 40 λεπτά τα κυρίως. Οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες, αλλά φαίνονται αρκετά ποιοτικά όλα.

Ευχαριστούμε, mergeo

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020

Βρήκαμε τραπέζι στην περατζάδα. Μας καλοσώρισαν και περιμέναμε αρκετή ώρα για να παραγγείλουμε. Είμασταν όμως ενημερωμένοι ότι τις ώρες αιχμής είναι της υπομονής. Εαν είστε του γρήγορού στην εξυπηρέτηση μην κάτσετε σε ώρες δύσκολες. Το φαγητό είναι πολύ καλό και με ωραίες πινελιές πρωτοτυπίας. Μιά ωραία σαλάτα με φρέσκο τόνο μαυρομάτικά φασόλια και μυρωδικά (το πιάτο με πρωτοτυπία γευστική), καταπληκτικά μύδια αχνιστά, ωραίες τηγανητές πατατούλες (μύδια χωρίς τηγανητές πατάτες δεν νοούνται) και ένα εξαιρετικό ριζότο με γαρίδες ήταν οι επιλογές μας.Δεν ήρθαν όλα μαζί αλλά σιγά σιγά.Οι μερίδες πλούσιες και χορταστικές. Περάσαμε ένα βράδυ χαζεύοντας, τρώγοντας σιγά σιγα ΄πινοντας με μέτρο αλλά γνωρίζοντας την ιδιαιτερότητα του μαγαζίου όποτε ζοχάδα στο μηδεν. Θα ξαναπάω σίγουρα, όχι όμως πεινασμένος και απαιτητικός σαν λύκος.Υπάρχουν κοντά ώραια σουβλατζίκα και πιτσαρίες για αυτές τις περιπτώσεις.

1  Ευχαριστούμε, N5936LS_
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ νοστιμες γεύσεις!!! Το μονο αρνητικό ήταν η αναμονή 1μισης ώρας για τραπέζι!! Η σαλατα με το παστέλι ηταν υπέροχη!!

1  Ευχαριστούμε, eva30fyllou
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουλίου 2020

Επισκεφτήκαμε χτες το βράδυ το μαγαζί. Ο χώρος όμορφος ΣΕ ωραίο σημείο. Τα φαγητά όμως δεν έχουν καμία πρωτοτυπία.Πήραμε ψαρόσουπα, αναλατη και κλασσική, σαρδέλες απλά πάνω σε ντολμαδάκια,χειροποίητα μακαρόνια με μεμιτζάνα ΟΚ,έχω φάει παρόμοια, σαλάτα σαν ΧΩΡΙΑΤΙΚΗ με μαλακό τυρί και ταραμά με μελάνι σουπιάς.Ολα αυτά τα ΕΧΩ φάει χίλιες φορές...Δεν δοκίμασα όμως Ριζότο αλλά πόσο πρωτότυπο ΚΙ ΑΥΤΟ.. Είχαμε παιδάκι μαζί μας έβαλαν μέσα..εξυπηρέτηση οκ

Ευχαριστούμε, ΔΕΣΠΟΙΝΑ Β
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2020

Είχαμε διαβάσει πολλές κακές κριτικές για το εν λόγο κατάστημα αλλα είπαμε να «κρίνουμε» απο μόνοι μας.. καλα να πάθουμε! Αν και το φαγητό ήταν τίμιο με υπερτιμημένες τιμές ,το σέρβις ήταν άθλιο! Κανένα στοιχείο επαγγελματισμού απο το προσωπικό. Η χωροταξία του μαγαζιού ειναι απαράδεκτη με αποτέλεσμα οι εργαζόμενοι για να κανουν βασικές ενέργειες για τη λειτουργία του μαγαζιού να περνάμε απο διπλα μας έχοντας στα χερια τους κάθε λογής υλικό που σχετίζεται με την κουζίνα και Οχι μόνο..μέχρι και κάδοι αποριματων παρέλασαν απο διπλα μας. Μια φορα βέβαια γιατί έπειτα έβγαζαν τα σκουπίδια σε κλασικές σακούλες αποριματων. Σε ερώτηση μας δε γιατί γίνεται αυτο όντας αντιαισθητικο και άκρος ανθυγιεινό η απάντηση του σερβιτόρου ήταν «τι να κάνουμε, δεν γίνεται αλλιώς και εντάξει μια φορα έγινε! Απαράδεκτο!!!

Ευχαριστούμε, Vasilis_Androutsos

Ενδοχώρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άνδρος, Κυκλάδες
Μπατσί, Άνδρος

Γαύριο, Άνδρος
Χώρα της Άνδρου, Άνδρος

Ενδοχώρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!