Η κριτική έγινε: 27 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Είμαστε δω και η φιλοξενία και περιποίηση ειναι καταπληκτική νομίζω οτι αξίζει πραγματικά να έρθετε ως το δείτε σε κάθε περίπτωση αυτά απο ένας και εύχομαι καλο καλοκαίρι σε πλους και να περνάτε υπέροχα

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, Bibis C
Ο/η kallistiskyros, Ιδιοκτήτης του Kallisti Studios & Apartments, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιανουαρίου 2017

Ευχαριστούμε πολύ για τα θετικά σας σχόλια. Στόχος μας πάντα η όμορφη διαμονή σας.

Η κριτική έγινε: 4 Μαΐου 2016

Αν και ήμασταν από τους πρώτους της "τουριστικής" περιόδου και το νησάκι ήταν σε κατάσταση προετοιμασίας, και ενώ λόγω οικογενειακών απροόπτων δεν είχαμε αναγκαστήκαμε να αλλάξουμε τις κρατήσεις πολλές φορές έως και την τελευταία στιγμή, οι ευγενέστατοι ιδιοκτήτες μας περίμεναν, με περισσή κατανόηση παρά την αναστάτωση που προκαλέσαμε... Τα διαμερίσματα άνετα, ευάερα, φωτεινά, μοντέρνα, με ό,τι χρειάζεται για να νιώσεις ανεξάρτητος, καινούρια, καθαρά, με πολύ μεγάλες βεράντες και καταπληκτική θέα στη χώρα. Το άρωμα από το αγιόκλημα, η ηρεμία, ο όμορφος κήπος, και κυρίως η ζεστή και ειλικρινής διάθεση των ανθρώπων, έκαναν τις διακοπές μας πολύ όμορφες! Μη διστάσετε να το επιλέξετε!

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2016
2  Ευχαριστούμε, Sossy2014

Σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τα πολύ καλά σας σχόλια. Άλλωστε ως ιδιοκτήτες ο πρωταρχικός στόχος είναι η ευχάριστη διαμονή των φιλοξενούμενών μας. Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα στο νησί μας.

Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2015

Η Σκύρος μας εξέπληξε τόσο με την ομορφιά του τοπίου, όσο και με την πληθώρα ακριβών καταλυμάτων στη χώρα και γύρω απ' αυτή. Δεδομένου του συγκεκριμένου προυπολογισμού που διαθέταμε, το "Καλλίστη" αποδείχτηκε μια τίμια και πολύ καλή επιλογή για το νησί.
Μείναμε σε τρίκλινο δωμάτιο, πολύ ευρύχωρο, με καθημερινή καθαριότητα (αλλαγές λευκών ειδών ανά 3/μερο), καλαίσθητο, προσεγμένο μπάνιο με καμπίνα, αλλά και με όλες τις ευκολίες από κουζίνα πλήρως εξοπλισμένη έως σιδερώστρα και βέβαια τα καθιερωμένα: τηλεόραση, κλιματισμό. Εμείς του ισογείου είχαμε εύκολη πρόσβαση στον πανέμορφο κήπο αλλά και πλαϊνή θέα προς το κάστρο της Σκύρου ( τα επάνω δωμάτια θα έχουν καλύτερη σίγουρα). Δεν βλέπει θάλασσα, αλλά με 60€ σε υψηλή περίοδο.....δεν μπορέι να τα έχεις και όλα!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Για καλύτερη θέα, στον επάνω όροφο.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
5  Ευχαριστούμε, MariaSkondra

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τα καλά σας σχόλια και τις κριτικές σας. Στόχος μας είναι να σας παρέχουμε μια ευχάριστη διαμονή χωρίς αυτή να θεωρείται υπερτιμημένη.
Ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα στο κατάλυμμα μας και στο νησί μας.

Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2014

Πολύ όμορφο κατάλυμα στα Γυρισματα της Σκύρου.

Μείναμε στο δίχωρο δωμάτιο του πρώτου ορόφου, με θέα στη Χώρα της Σκύρου από τη μια, και τη θάλασσα από την άλλη. Ευρύχωρο, λιτά διακοσμημένο, με προσοχή στη κάθε λεπτομέρεια, πρόσφερε στην οικογένεια μας άνεση, καθαριότητα και χαλάρωση κατά την διάρκεια της παραμονής μας.

Ο εξωτερικός χώρος καλυμμένος από γκαζόν, και όμορφα περιποιημένα λουλούδια, προσφέρει στιγμές ηρεμίας και χαλάρωσης για τον καφέ, το πρωινό, το βιβλίο.

Πολύ κοντά από την παραλία των Γυρισμάτων, και 5 λεπτά από την παραλία του Μώλου.

Οι ιδιοκτήτες πολύ φιλικοί και ειλικρινείς, μας έκαναν να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας.

Ζ.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
5  Ευχαριστούμε, zinval

Χαιρόμαστε πάρα πολύ που το κατάλυμμά μας ικανοποίησε τις προσδοκίες σας και σας πρόσφερε στιγμές ηρεμίας και χαλάρωσης. Αυτός άλλωστε είναι και ο στόχος μας, οι φιλοξενούμενοι μας να αισθάνονται σαν το σπίτι τους.
Ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας και ευχόμαστε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2013

Πραγματικά δεν περίμενα να μου συμβεί αυτό σε κράτηση ξενοδοχείου...Έχουμε συμφωνήσει να βάλουμε προκαταβολή για να κλείσουμε το δωμάτιο, την μεθεπόμενη μέρα τα χρήματα κατατίθενται. Στη συμφωνία δεν μας είχε δώσει κάποιο χρονικό περιθώριο ότι δηλαδή τα χρήματα πρέπει να μπουν την ΑΚΡΙΒΩΣ επόμενη μέρα. Το βράδυ της μέρας που έγινε η κατάθεση λαμβάνω τηλεφώνημα και με ενημερώνει ότι η κράτηση έχει ακυρωθεί (έχω ήδη κλείσει αεροπορικά εισητήρια). Ενώ είχε το κινητό, μου δεν μπήκε στον κόπο να με καλέσει πριν δώσει αλλού το δωμάτιο για να επιβεβαιώσει ότι ισχύει η κράτηση. Το λιγότερο που μπορούσε να κάνει ήταν να μου βρει δωμάτιο με τα ίδια standards στην ίδια τιμή, όταν τους το πρότεινα μου είπαν: "ααα δεν πάει καλά" και μου έκλεισαν το τηλέφωνο στα μούτρα....

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2013
10  Ευχαριστούμε, _Evelina_3001

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αρνητική εικόνα που σχηματίσατε για το κατάλυμμά μας οφείλεται στο γεγονός ότι παρανοήσατε τους όρους της κράτησης και αμελήσατε να καταβάλλετε εγκαίρως το ποσό της προκαταβολής,. Άλλωστε έγιναν προσπάθειες εκ μέρους μας να σας ενημερώσουμε για την ακύρωση στην οποία προβήκαμε αλλά κατέστη αδύνατο. Ακόμα και όταν προσπαθήσαμε να σας βρούμε εκ νέου κάποιο άλλο κατάλυμμα ( κάτι το οποίο δεν είναι στις υποχρεώσεις μας) εσείς μας ενημερώσετε ότι αλλάξατε προορισμό.
Ωστόσω, εύχομαστε να επισκεφτείτε κάποια στιγμή το όμορφο νησί και να περάσετε υπέροχα.