kritos j
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Εκπληκτικό και φιλόξενο Ξενοδοχείο

Κριτική για: Irides
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 28 Μαΐ 2023
Μείναμε με τη σύντροφό μου για 4 βράδια στο Ίριδες. Όλα ήταν τέλεια ξεκινώντας από το θερμό καλωσόρισμα και συνεχίζοντας στη καταπληκτική τοποθεσία. Το δωμάτιο μας με μπαλκόνι και με την απέραντη θέα στην θάλασσα να μας ηρεμεί. Πεντακάθαρα όλα και πολύ άνετα κρεβατια. Το πρωινό πλούσιο με σπιτικές μαρμελάδες και μεγάλη επιλογή. Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!
Θα επιστρέψουμε σίγουρα!
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
108 €
    • Expedia.com
      155 €
    5.1 χλμ. από Irides
    Δωρεάν πάρκινγκ
    This is the view from the balcony of The Green Apartment - beach front apartment on the first foor.
    • Priceline
    • Vio.com
    3.8 χλμ. από Irides
    Σουβάλα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
    Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2022

Εκπληκτικό ξενοδοχείο σε πανέμορφη τοποθεσία και πάνω απ όλα με ευγενέστατους και φιλόξενους ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις σαν στο σπίτι σου! Είναι το ιδανικό μέρος για ηρεμία, χαλάρωση και αναψυχή!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2022
    Ευχαριστούμε, 314chryssat
    Η κριτική έγινε: 23 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ένα ονειρεμένο ξενοδοχείο σε μία από τις καλύτερες τοποθεσίες της Αίγινας.
    Οι ιδιοκτήτες πολύ φιλικοί, έτοιμοι να σε εξυπηρετησουν σε ότι χρειαστείς.
    Τα δωμάτια πολύ ευρύχωρα επιπλωμένα με γούστο και όσο για τα κρεβάτια ,πολύ άνετα!Όσο για το πρωινό ένα από τα καλύτερα και δυστυχώς δεν μπορέσαμε να αντισταθούμε στις σπιτικές μαρμελάδες της κυρίας Δήμητρας της ιδιοκτήτρια!!
    Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα για διακοπές, ηρεμία. Με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναπάμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
    Ευχαριστούμε, ioannab751
    Η κριτική έγινε: 12 Σεπτεμβρίου 2021

Μια γωνια στην Αίγινα που μπορει να περασεις ηρεμα με ασφαλεια σε ενα εξαιρετικο περιβαλον που σου παρεχει καθε ανεση (μεγαλα δωματια καθαρα,. πρωινο, πισινα, 20 μετρα απο την θαλασσα. Πανω απο όλα η αίσθηση φιλοξενίας που περνεις απο τους απλους μα άκρως ευγενικούς και καλής συμπεριφοράς επιχειρηματίες Δημητρα-Ανδρέας-Σπυρος-Όλγα (τυχαια η σειρα) με το βοηθητικο προσωπικό σαν να είσαι επισκέπτης καλεσμενος απο τούς ιδιοκτήτες στο πλαίσιο φιλικών σχέσεων .Δυστυχώς ο χρόνος περνά γρήγορα και η προσμονη για την επόμενη επίσκεψη έντονη.
    Συνιστώ ανεπιφύλακτα την ΙΡΙΔΑ στην ΑΙΓΙΝΑ για μερες ξεκούρασης με ασφάλεια και ξεγνοιασιά..

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
    Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
    Ευχαριστούμε, Takis K
    Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2021

Εξαιρετικο Ξενοδοχείο στην Αίγινα. Υπέροχο προσωπικό. Σπιρος εινε πολύ πολύ ευγενικός. Τέτοιο μέρος δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Ευχαριστώ περάσαμε υπέροχα.Να ξαναπάω κατε χρόνο είναι ότι πρέπει για ξεκούραση .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2021
    Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
    Ευχαριστούμε, venetagermanova20
    Η κριτική έγινε: 17 Αυγούστου 2021

Είχα κλείσει διαμονή 4μερες μόλις έφτασα πλήρωσα όλο το ποσό δεν μου εδιναν απόδειξη(αργότερα έλεγαν)..Ανεπαρκής ξαπλώστρες.Η ιδιοκτήτρια τσακωνοταν με τον άντρα της,διαρκώς παρατηρήσεις στα παιδιά γιατί το θαλασσινό νερό της πισίνας λερωνε την τζαμαρία που είχαν δίπλα ακριβώς στην πισίνα.Ενιωθα πως ειχα επιστατες!!!Έφυγα την ίδια μέρα δεν μου εδιναν απόδειξη ΑΠΌΔΕΙΞΗ!!!Τα δωμάτια δεν είναι όπως στις φωτογραφίες μυριζε το σιφόνι αυτό που αξιζε ήταν το στρώμα, τίποτα άλλο λυπάμαι αυτό δεν μου έχει συμβεί ξανά

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
    1  Ευχαριστούμε, Αφροδιτη Τ
    Απάντηση από τη διεύθυνση:Απαντήθηκε στις 21 Αυγούστου 2021

Κα Αφροδιτη Τ. Καταρχάς σας ευχαριστούμε για τον χρόνο σας να γράψετε την άποψή σας για το Ξενοδοχείο μας. Όλες οι κριτικές είναι καλοδεχούμενες, όπως και οι αρνητικές, οι οποίες θα μπορούσαν να μας κάνουν καλύτερους.
    Στην δική σας περίπτωση Κα Αφροδιτη Τ η κριτική δεν είναι καλοπροαίρετη για τους εξής λόγους:
    1. Προφανώς και δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν επισκέπτη του Ίριδες να μην τηρεί τους διεθνώς αποδεκτούς κανόνες της εκάστοτε πισίνας. Αυτοί είναι αναγεγραμμένοι σε έναν μεγάλο πίνακα δίπλα στο μπαρ, όπου και έχουμε δημιουργήσει μια εγκατάσταση για την προστασία από τον βόριο άνεμο. Οπότε Κα Αφροδιτη Τ προφανώς και θα σας επιστήσουμε την προσοχή στην πισίνα μας, πρώτον και σημαντικότερο για την ασφάλεια όλων των επισκεπτών μας και δεύτερων προς σεβασμό προς όλους τους ενοίκους.
    2. Προφανώς παραλείψατε να επισημάνετε ότι σας δώσαμε ένα κουπόνι(κατ' εξαίρεση!) για διαμονή κάποια άλλη φορά, όπως επίσης ότι για την ημέρα που βρισκόσασταν στο Ίριδες εκδόθηκε η απόδειξη και δεν την πήρατε! Το υπόλοιπο προφανώς Κα Αφροδιτη Τ εκδίδεται κατά την ημερομηνία της αναχώρησης.
    Το 70% των επισκεπτών στο Ίριδες είναι επαναλαμβανόμενοι, μας έχουν βαθμολογήσει άριστα και αυτό γιατί τους σεβόμαστε και μας σέβονται χωρίς οποιαδήποτε έπαρση.
    Με εκτίμηση
    Η Διεύθυνση του Ίριδες