Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2020

Μείναμε στο Hotel 8 ημέρες/ 7 νύχτες και επομένως έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα για την κατάσταση του ξενοδοχείου. Αφήνοντας το αυτοκίνητο στον ανοιχτό αφύλακτο χώρο και μπαίνοντας στο προαύλιο η πρώτη εικόνα που αντικρίσαμε ήταν ο εξωτερικός χώρος. Έδειχνε καθαρός και οργανωμένος τόσο στα αριστερά όπου βρίσκεται η πισίνα όσο και στα δεξιά όπου υπάρχει παιδική χαρά και τραπεζοκαθίσματα. Μπαίνοντας στην κύρια είσοδο του κτηρίου και προσεγγίζοντας την reception διαπιστώσαμε ότι έχει γίνει ανακαίνιση όμως υπάρχουν και στοιχεία π.χ δάπεδο που δείχνει την παλαιότητα του. Στην reception μας καλοσωρίσε η υπάλληλος που μας έδωσε τις οδηγίες που ακολουθούν σχετικά με τον COVID. Ο χώρος γενικά της reception και του καθιστικού ήταν σκοτεινός όπως ήταν και κατά την διάρκεια της διαμονής μας ,πράγμα που δεν μας άρεσε. Μας ενημέρωσε για το πρόγραμμα All inclusive που είχαμε επιλέξει και μας έδωσε τα σχετικά βραχιολάκια. Μπλε για τους ενήλικες και άσπρα για τα παιδιά. Μας έδωσαν το δωμάτιο 347. Μπαίνοντας διαπιστώνεις αμεσος την πολύ μέτρια ανακαίνιση που έχουν κάνει. Στο μπάνιο έχουν βάψει τα πλακάκια, laminate όχι καλής ποιότητας, τοίχοι βαμμένη αλλά όχι λεία σοβατημενη, βγαίνοντας στο μπαλκόνι αντικρίζεις μια θέα αδιάφορη και άμεσος διαπιστώνεις ότι βρίσκεστε πάνω από τους εξαερισμούς της κουζίνας. Δεν κάτσαμε ούτε μια μέρα στο μπαλκόνι και δεν το συνιστούμε. Σε ότι αφορά το φαγητό, δύστυχος ήταν κάτω του μετρίου. Τόσο στο πρωινό, μεσημεριανό και βραδινό τα περισσότερα τρόφιμα ήταν χαμηλής ποιότητας π.χ καλαμάκια χοιρινά , τηγανητά καλαμαράκια, σαλατικά, η pizza μόνιμος ξέραμενη , όλα, επαναλαμβάνομενα φαγητά και γενικά δεν μείναμε πολύ ευχαριστημένη. Σε ότι αφορά τα ποτά , τα αναψυκτικά ήταν πολύ κακής ποιότητας , η Cretan beer συμπαθητική, το χύμα κρασί καλό. Γενικά την ποιότητα του φαγητού θα πρέπει η διεύθυνση του ξενοδοχείου να επανεξετάσει . Λόγω COVID δραστηριότητες στο ξενοδοχείο δεν υπήρχαν, ο χώρος της πισίνας ήταν πολύ καθαρός και πολύ τακτοποιημένος και το νερό της πισίνας πολύ καλα συντηρημένο.Το ξενοδοχείο διαθέτει και οργανωμένη πλαζ , καλα οργανωμένη . Η θάλασσα έχει στην αρχή πέτρες και μετά βρίσκεις άμμο. Γενικά περάσαμε μια ξεκουραστεί εβδομάδα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα μπροστινά με θέα θάλασσα
Ευχαριστούμε, Travelfamily79
Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2020

Καθαρο σε ολα τ επιπεδα..δωματια...πισινα..καλομαγειρεμενο φαγητο.ευγενικο προσωπικο.Η παραλια νταξει τιποτα το ιδιαιτερο αλλα οκ.Αντικιμενεικα ειναι αυτα.Τελεια cokteil..Σιγουρα θα το ξαναπροτιμησω.Μπραβο σας

Ευχαριστούμε, Erisbn
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 2 ζευγάρια τον Ιούλιο για 6 μέρες με πρόγραμμα All Inclusive σε πραγματικά εξαιρετική τιμή. Όλα πολύ προσεγμένα. Απόλυτη καθαριότητα σε όλους τους χώρους και πολύ προσοχή από το προσωπικό παντού λόγω covid19. Δεν έχω ξαναδεί τόσο σχολαστική, επιμελή και πολύωρη καθαριότητα πισίνας. Η θάλασσα μπροστά στο ξενοδοχείο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά είναι Ο.Κ. Λίγα παράπονα από το φαγητό τις πρώτες 2 μέρες που ξεκάθαρα κάποια πράγματα ήταν υπολείμματα από προηγούμενες μέρες και ήταν ψιλοχάλια. Δεν έχω ξαναφάει για παράδειγμα πρωί σε ξενοδοχείο ψωμί του τοστ (το πιο φθηνό πράγμα για ένα ξενοδοχείο) ξεραμένο, σαν να είχε μείνει έξω επί μέρες. Πίτσα... από την προηγούμενη μέρα και μπιφτέκια ξεραμένα. Στο τέλος της 2ης μέρας το πράγμα διορθώθηκε κι όλα καλά. Όλα τα παιδιά εξυπηρετικότατα και ευγενέστατα.
Το πρόγραμμα All Inclusive είναι πραγματικά αξιόλογο με απεριόριστα αναψυκτικά, παγωτά και ποτά ακόμα και ενδιάμεσα στο φαγητό. Μπράβο τους!! Γενικά για οικογένεια με παιδιά ο χώρος είναι εξαιρετικός.
Σίγουρα θα ξαναπάω.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, konkris1
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2020

Όταν καθήσεις στο εστιατόριο τού ξενοδοχείο λόγω της κατάστασης με το covid-19,θα πρέπει να παραγγείλετε ποτά από το προσωπικό οι οποίοι είναι στην πλειοψηφία τούς αμόρφωτοι και κομπλεξικοι καί δεν πρόκειται να σού δώσουν σημασία, άσχετα αν έχεις πληρώσει 140 ευρώ το δωμάτιο! Θά σού φέρουν κανάτα τού νερού σπασμένη και ο θεός βοηθός για το παιδί σας!!!(φώτο) Οι μάγειρες εκτός τού ότι θα μιλάνε άσχημα για την διεύθυνση τού ξενοδοχείο, ότι δεν πληρώνονται καλά κ.τ.λ, μαγειρεύουν και χαλιά (φώτο)
Προσοχή ..η παραλία δεν είναι για παιδιά, έχει πέτρες...

2  Ευχαριστούμε, maria7864
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2020

Δωμάτιο: 222 (με θέα θάλασσα και πισίνα). Πεντακάθαρα όλα. Από τα πιό ευρύχωρα μπάνια που έχω υπάρξει. Επιτέλους δεν κάθεσαι στην λεκάνη και να σε γαργαλάει καμία κουρτίνα. Διπλή κουρτίνα για φως και συσκότηση που σε συνδυασμό με τα διπλά τζάμια έκαναν τον ύπνο μας, ξεκούραστο και άνετο παρ' όλο που το δωμάτιο έβλεπε στην πισίνα που είχε κόσμο. Το στρώμα υπέροχο να μην θες να σηκωθείς. οι καμαριέρες πρόθυμες να μας δώσουν κάτι που μας έλειπε. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι πως ενώ μας είχαν πει πως γίνεται αλλαγή κάθε μέρα, λόγω covid δεν το έκαναν παρά μόνο μετά από επιμονή δική μας. Προφανώς ο κόσμος δεν θέλει να μπαίνουν στο δωμάτιό τους ξένοι, κατά την διάρκεια της παραμονής τους. Ένα ακόμα μείον του δωματίου, ήταν πως οι πρίζες απενεργοποιούνταν με την αφαίρεση της κάρτας-κλειδιού κι έτσι ότι είχες να φορτίζει όσο έλειπες σταματούσε οπότε έπρεπε να παίρνουμε μαζί μας φορτιστές και συσκευές παντού.
Κοινόχρηστοι χώροι: Ακόμα ένα μπράβο για την καθαριότητα που επικρατεί σε όλους τους χώρους. δεν υπήρξε γωνία που να έχει το παραμικρό ή να μην βλέπεις κάποιον να την καθαρίζει.
Εστιατοριο: Το φαγητό ήταν υπέροχο, με ποικιλία στις γεύσεις σε όλα τα γεύματα. Δεδομένου πως πήγαμε περίοδο που υπήρχε άβολη κατάσταση για όλους λόγω covid χρειαζόταν να φοράμε μάσκα κατά την διάρκεια που επιλέγαμε φαγητό. Υπήρχαν πιάτα με ξεχωριστή λαβίδα για τον καθένα όπου την άφηνες πριν κάτσεις στο τραπέζι. Όμως υπήρχαν πολλά πιάτα που έπρεπε να σου βάλει το προσωπικό στο πιάτο σου. Αλλά λόγω έλλειψης προσωπικού δεν ήταν εφικτό, με αποτέλεσμα να βλέπεις κάποιους να περιμένουν και κάποιους να αρπάζουν τις λαβίδες που υποτίθεται έπιανε μόνο το προσωπικό και να βάζουν στο πιάτο τους. Όπότε τσάμπα η ταλαιπωρία και δώρο άδωρο όλο αυτό περί προστασίας. Πολλή φασαρία λόγω έλλειψης αγωγής των παρεβρισκόμενων παιδιών. Σε αυτό δεν φταίει το ξενοδοχείο βέβαια απλά θα μπορούσε και λόγω της κατάστασης ενδεχομένως να ανοίξει η κάτω σάλα έτσι ώστε να αποσυμφοριστεί λίγο η κατάσταση.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Αν έχουν την ηχομόνοση του 222 σε όλα τα δωμάτια, τότε σίγουρα αξίζει να επιλέξεις θέα θάλασσα - πισίνα.
Ευχαριστούμε, xaratsito