Tripadvisor
Κάψια
Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 3:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Εντυπωσιακό

Ήταν πραγματικά εντυπωσιακό ! Πολύ προσεγμένο από τους ανθρώπους που ξεναγούν. Με σεβασμό προς τη... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 ημέρες
C6304WY_
Διδακτική επίσκεψη

Το σπήλαιο είναι πραγματικά ένα στολίδι.Πρόκειται για μια εξαιρετική εμπειρία.Η ξενάγηση ήταν... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
elenia669

Ένα από τα ομορφότερα σπήλαια, με υπέροχες λεπτομέρειες που δεν βρίσκεις σε άλλα. Με τον ευγενέστατο κ.Σάββα,τον ξεναγό μας, να μας μεταφέρει όχι σε ένα σπήλαιο σταλαγμιτών αλλά σε ένα σπήλαιο φαντασίας με λιοντάρια, μέδουσες και δόντια καρχαρία!

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, O9900FI_
Η κριτική έγινε: 15 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν μια υπέροχη εμπειρία που με οδηγό τον ευγενέστατο Σάββα έγινε ακόμα καλύτερη. Άρτια καταρτισμένος με πληροφορίες για το σπήλαιο, αβαρετος να μας τις μεταφέρει, φύγαμε ενθουσιασμένοι. Όσο για το σπήλαιο πολύ ιδιαίτερο και από μορφολογικής άποψης και γεωλογικής. Αξίζει να το επισκεφτεί κανείς.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Milona_Gogo
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2019

Από τα καλύτερα!Να πάτε οπωσδήποτε!Ο ξεναγός μας ήταν τρομερός, δεν ηταν καθολου κουραστικος και μας έδειξε πολλές λεπτομέρειες που σε άλλη περίπτωση δεν θα είχαμε προσέξει!!!Μην το αμελήσετε,αξιζει!

Ευχαριστούμε, anestisia
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Περιήγηση σε ένα μοναδικής ομορφιάς σπήλαιο που ανακαλύφθηκε κ αξιοποιήθηκε τα τελευταία χρόνια. Πολύ καλή η ξεναγός κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των παιδιών. Πολύ όμορφοι σχηματισμοί σταλαγμιτών-σταλακτιτών αλλά και δέος από την ιστορία των οστών που βρέθηκαν μέσα στο σπήλαιο (κ είναι ορατά στην περιήγηση) τα οποία άνηκαν σε κάποια ομάδα ανθρώπων του 4-5ου αιώνα μΧ που εγκλωβίστηκαν μέσα στο σπήλαιο μετά από ένα πλημμυρικό φαινόμενο και είχε ως αποτέλεσμα να βρούν φρικτό θάνατο. Το σπήλαιο λειτουργεί ως συγκοινωνών δοχείο με τις παραπλήσιες καταβόθρες και σε περίπτωση έντονων βροχοπτώσεων κινδυνεύει από υπερχείλιση. 6€ εισιτήριο οι ενήλικες κ 2€ τα παιδιά αλλά αξίζει

1  Ευχαριστούμε, 953spyc
Η κριτική έγινε: 26 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική εμπειρία! Από τα καλύτερα σπήλαια που έχω πάει συν ότι η ξενάγηση (κύριος Κατσαρός) ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και εμπεριστατωμένη!

Ευχαριστούμε, georgedY997GV