“Ενα ευχάριστο καλοστημένο εστιατόριο γιά όλες τις ηλικίες.”
Κριτική για: Willy's

Willy's
Κουζίνες: Ιταλική, Σκανδιναβική
Καλό για: Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις, Φαγητό σε πακέτο
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Το επισκεφθήκαμε 2 φορές και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι από την εξυπηρέτηση, την ποιότητα του φαγητού, και φυσικά από τις λογικές τιμές.

Ευχαριστούμε, Ioannis N
Ο/η Dimitris C, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Willy's, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Μαρτίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Θα μπορούσα να πω πολλά......πραγματικά θα κάνω προσπάθεια να είμαι όσο πιο επιεικής γίνεται. Ήταν μια πραγματικά αξέχαστη εμπειρία τόσο για μένα όσο και για την παρέα μου. Από που να ξεκινήσω......αρχικά είχαμε κάνει κράτηση τηλεφωνική για χώρο ''μη καπνιζόντων'' όχι μόνο για το λόγο ότι κανείς μας δεν κάπνιζε αλλά κυρίως επειδή η σύζυγός μου είναι έγκυος και για ευνόητους λόγους θέλαμε τέτοιο χώρο. Φτάσαμε στο μαγαζί και μια κοπέλα από το προσωπικό μας έβαλε σε χώρο καπνιζόντων παρά τις επανειλημμένες αντιδράσεις μας ότι είχαμε κλείσει χώρο μη καπνιζόντων. Εν τέλει μας έβαλαν χωρίς καν να το συζητήσουν σε χώρο καπνιζόντων. Η συμπεριφορά του προσωπικού κάθε άλλο από επαγγελματική ήταν, απουσίαζαν οι καλοί τρόποι, η ευγένεια και το φιλότιμο. Μας είχαν στημένους στο τραπέζι μας να περιμένουμε περίπου μιάμιση ώρα μέχρι να έρθει η παραγγελία μας. Κάθε φορά που τους υπενθυμίζαμε την παραγγελία μας, έφευγαν χωρίς να μας πουν τίποτε. Δεν μπήκαν ούτε στον κόπο να απολογηθούν για την ανεξήγητη καθυστέρηση, ή να δικαιολογηθούν, ή να μας ζητήσουν συγνώμη εν τέλει. Μας αντιμετώπισαν με απίστευτη αδιαφορία, και μια ανεπίτρεπτη συμπεριφορά που δεν αρμόζει σε μαγαζί που υποτίθεται ότι έχει και διάκριση από το trip advisor (εντελώς παραπλανητικό αποδείχτηκε εκ του αποτελέσματος). Το μόνο που έσωσε αυτή την αξέχαστη βραδιά ήταν το καλομαγειρεμένο φαγητό αλλά με μία σημαντική παράμετρο. Χωρίς να ενημερώνουν είχαν ξηρούς καρπούς στον πάτο του φαγητού μας (οφείλουν να ενημερώνουν ακόμα και μέσα στον κατάλογο για οτιδήποτε καθώς αρκετοί θαμώνες ενδέχεται να είναι αλλεργικοί). Αυτά τα λίγα........εννοείται και πως δεν πρόκειται να ξαναπάμε σε αυτό το μαγαζί και ασφαλώς να μην προτείνω σε κανένα να το επισκεφτεί. Πραγματικά ΛΥΠΑΜΑΙ.......Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΑΡΠΑΧΤΗΣ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ.......Η ΚΡΙΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΗΘΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ .....ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΝΕΞΕΤΑΣΤΕΟΙ!!!

2  Ευχαριστούμε, Dimitris M
Ο/η Dimitris C, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Willy's, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Μαρτίου 2018

Μέσα στα 30 χρόνια της διαχρονικής πορείας μας, δίνουμε εξετάσεις καθημερινά με βασικό άξονα την ποιότητα και το οικογενειακό περιβάλλον. Εχουμε κερδίσει την εμπιστοσύνη και φίλους σε όλη την Αττική, όπως κ στο εξωτερικό.
Λυπούμαστε για την ατυχή εμπειρία που περιγράφετε κ ελπίζουμε την επόμενη φορά να ικανοποιήσουμε στο μέγιστο τις προσδοκίες σας!
Ευχαριστούμε για την κριτική σας, μας βοηθάτε να γίνουμε ακόμα καλύτεροι!

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εχουμε επισκεφθει το εστιατοριο 5-6 φορες και καθε φορα μενουμε το ιδιο ευχαριστημενοι. Τα πιατα ειναι πολυ γευστικα και ικανοποιητικα σε μεριδες και ακρως χορταστικα. Οι πιτσες το ιδιο. Τιμες αρκετα προσιτες (σημαντικο), ενω και ο χωρος του μαγαζιου ειναι πολυ ζεστος και ιδιαιτερος και οχι ενα κλασσικο μαγαζι που θα πας για πιτσα ή μακαροναδα. Εννοειτε οτο θα ξαναπαμε! Προτιμηστε το αφοβα.

Ευχαριστούμε, Dionisis P

Η κριτική γράφτηκε 18 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευγενικό προσωπικό και ζεστός χώρος συνθέτουν μια πολύ ωραία πιτσαρία. Η ζύμη είναι πολύ καλή απαλή και νόστιμη. Απλά διαλέξτε τις γεύσεις που θα βάλετε από πάνω. Στα θετικά του καταστήματος ο σαφής διαχωρισμός σε άλλο όροφο των καπνιστών.

Ευχαριστούμε, Sotiris M

Ευχαριστούμε για την πολύτιμη κριτική σας! Ελπίζουμε να σας ικανοποιήσουμε εξίσου και με τις άλλες κουζίνες μας την επόμενη φορά!

Η κριτική γράφτηκε 17 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο μαγαζί! Ολα ηταν πολυ γευστικά, δεν υπήρχε τίποτα που να μην μου άρεσε. Απο την πίτσα μέχρι την σαλατα... για να μην πω για το παγωτό! Πολυ όμορφο περιβάλλον και εύκολο πάρκινγκ. Οι άνθρωποι εξυπηρετηκοτατοι! Το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, Dimitra E

Ευχαριστούμε για την πολύτιμη κριτική σας!

Willy's: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Νέα Σμύρνη, Αττική

Παλαιό Φάληρο, Αττική

Willy's: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!