“Ρακι Μεζε έντιμο φαγητό σε προσιτές τιμές”
Κριτική για: Ρακι Μεζε

Ρακι Μεζε
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Πήγαμε μια Κυριακή απόγευμα μετά από βόλτα στην παραλία. Ο χώρος παρείστικος , το σέρβις γρήγορο και φιλικό. Τα καλύτερα τηγανητά καλαμαράκια ever, υπέροχη ταραμοσαλάτα, και το φρικασέ θαλασσινών γοήτευσε όλη τη συντροφιά. Όσο για μένα θα παραμείνω μαγεμένη στην τσιπούρα που κατέφθασε ψημμένη μέσα σε κρούστα αλατιού και ήταν μιαμ!
Ο λογαριασμός κινήθηκε σε λογικά για την εποχή πλαίσια. Φυσικά και θα ξαναπάω με την πρώτη ευκαιρία.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, MariaS15630

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καλος χωρος με ζωντανη μουσικη η οποια ηταν ικανοποιητικη.
Ομως το φαγητο ηταν απο αδιαφορο εως κακο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
3  Ευχαριστούμε, NIKOS D
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018

Η επίσκεψή μας ήταν Κυριακή μεσημέρι τέσσερα άτομα μετά από κράτηση. Θα αρχίσω με τα καλά. Ότι φαγητό παραγγείλαμε ήταν νόστιμο, καλομαγειρεμένο, με αξιοπιστία στην προέλευση των υλικών (φρέσκα ή μη) . Ο χώρος μοντέρνος δεν θύμιζε ψαροταβέρνα, η μουσική διακριτική έως χαμηλή και το προσωπικό ευχάριστο. Το κόστος ήταν μέσα σε λογικά πλαίσια για το είδος του καταστήματος. Αλλά … φτάσαμε στις 15:00 και μέχρι τις 15:40 στο τραπέζι μας δεν είχαμε ούτε νερό … αλλά ούτε και καταλόγους. Μετά από επανειλημμένες ενοχλήσεις καταφέραμε να παραγγείλουμε γύρω στις 16:00. Με τους ίδιους ρυθμούς ήρθαν και τα πιάτα στο τραπέζι . Το τελευταίο πιάτο, ένα ριζότο καβουριών, το πήραμε κατευθείαν σε πακέτο (… !!!) γιατί η ώρα είχε πάει 17:00 και είχαμε άλλη υποχρέωση. Ένα άλλο παράπονο που δημιουργήθηκε ήταν ότι κάποια ορεκτικά είχαν σαν ποσότητα τρία κομμάτια και ενώ ήμασταν τέσσερα άτομα δεν έκανε κανείς τον κόπο να μας το επισημάνει. Ήταν η πρώτη μας φορά στο μαγαζί και δεν ξέρω ακόμα αν θα υπάρξει δεύτερη ενώ το φαγητό του ήταν νόστιμο (ακόμα και το ριζότο που το φάγαμε την άλλη μέρα).

2  Ευχαριστούμε, mexrh
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε εχθές καθαρά Δευτέρα χωρίς κράτηση το μαγαζί πιο γεμάτο δεν γινόταν, μας εξυπηρετησε ενας κυριος λεγοντας οτι δεν εχει τιποτα, ευτυχως για εμάς επειδή είχαμε υπομονή περιμέναμε λίγο μέχρι που άδειασε τραπέζι κ καθισαμε μετά απο 10 λεπτά!! Αρκετά μεγάλες μερίδες, πήραμε αρκετά πράγματα, που θα μπορούσαμε να αποφύγουμε γιατι ηταν μεγάλες μερίδες κ στο τέλος έμειναν κάποια!! Φοβερή γαριδομακαροναδα, σαλατα ρακι μεζε εξίσου καλή, μυζηθροπιτακια με μέλι τελεια, ταραμοσαλατα πολυ καλή, καλαμαρακια τηγανιτα κ ενα καραφακι ούζο. Παρότι είχε παρα πολυ κόσμο η εξυπηρέτηση ήταν ταχύτατη!! Θα ξανά πάμε!!!

2  Ευχαριστούμε, katerinaki91
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα πολυ ομορφο γευμα σε πολυ φιλικο περιβαλλον με χαμογελα απο το προσωπικο,το προτεινω ανεπιφυλακτα να το δοκιμασετε,εμεις θα ξαναρθουμε συντομα!!!

3  Ευχαριστούμε, psenia

Ρακι Μεζε: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καλλιθέα, Αττική
Παλαιό Φάληρο, Αττική

Καλλιθέα, Αττική
Παλαιό Φάληρο, Αττική

Ρακι Μεζε: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!