“Μανιατικη κουζινα!”

Εστιατόριο Θάμα
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 25 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιος χωρος μινιμαλ Οι μεριδες μεγάλες και προσεγμένες! Εχει υπεροχη γουρνοπουλα. Επισης δοκιμάστε αυγα με λουκάνικο και σύγκλινο! Χορταστικές σαλάτες! Καλο και για οικογένειες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2020
Ευχαριστούμε, EviE138

Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2020

Υπέροχη κουζίνα. Η κοπέλα που εξυπηρετεί πολύ συμπαθής. Όταν πετύχουμε γουρνοπούλα εξαιρετική! Υποτιμημένο θα έλεγα. Ξεχωρίζει!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, Stamatinlatou
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιανουαρίου 2020

Νόστιμα πιάτα,αν και το μαγαζί δεν έχει ταυτότητα. Έχει κάποια πιάτα κρητικά,κάποια μεσογειακά,κάποια κλασικής ταβέρνας.
Όμορφος χώρος,όχι φιλικός για παιδιά. Δεν είχε καν παιδικό καρεκλακι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, vana28
Η κριτική γράφτηκε 3 Δεκεμβρίου 2019

Επισκεφτήκαμε την κυριακη το Θαμα,μετά από προσπάθειες 2 μηνών!Κάθε φορά που παιρναμε για τραπέζι, έως κ 2 μερες πριν,μας έλεγαν πως ήταν ολα ρεζερβέ!Καλέσαμε στις 12.30 το μεσημέρι κ μας είπαν πως υπάρχει μόνο μέτα τις 4.Επιχειρήσαμε αλλη μια φορα στις 2 κ μας ειπαν αν είμαστε σε μισή ωρα κατι θα βρίσκαμε!Στις 2.30 που φτάσαμε βρήκαμε ένα μαγαζί άδειο με ένα μόνο τραπέζι!!Στη συνέχεια ηρθαν αλλα δυο τραπέζια μονο!!Δεν καταλαβαινω ειλικρινά που οδηγεί αυτη η πολιτική του μαγαζιού!Το περιβαλλον αδιάφορο έως ψυχρό, το φαγητό κάτω του μετρίου.Η γουρουνοπουλα δν εχει καμία σχέση με αυτη της Καλαμάτας!Πολύ λιπαρή κ αγευστή!Ο κόκορας με το χυλοπιτακι απλα αδιάφορος!!Με απίστευτη ποσότητα πελτε που σου καθόταν στο στομάχι.Το χειρότερο όλων ήταν που ζητήσαμε μαζι με το λουκανικο μια μικρη πιτουλα γ να το φαει η εξαχρονη κορη μας,κ το αρνηθηκαν με την εξης δικαιολογία:Αν το φαει η μικρή δν θα έχουν να φάνε οι υπόλοιποι,γτ οι πίτες ηταν μετρημένες γ αλλο πιατο!!!!!Τελικά μας έφεραν αλλα δν μας ξαναμιλήσε ποτε η υπεύθυνη!!!Αγενεστατη!!!Οι τιμές δε,πολυ ακριβές σε σχέση με την ποιότητα. Εννοείται πως όταν φύγαμε η υπεύθυνη δν μας χαιρέτησε,ούτε ήρθε να πάρει το λογαριασμό πάρα το πουρμπουάρ...!!Ευτυχώς πού δν κάναμε εκεί τη γιορτή του συζύγου, που είναι Καλαματιανός!!Όποιος θέλει πραγματικη Μεσσηνιακη ποιοτικη κουζινα ας πάει στην Καλαμάτα!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
9  Ευχαριστούμε, lxatzi
Η κριτική γράφτηκε 2 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Τίμιο ,ελληνικό φαγητό ,σε όμορφα στημένα πιάτα .Η άριστη ποιότητα των πρώτων υλών γίνεται εύκολα αντιληπτή .Θεωρησαμε μονο λίγο μικρές τις μερίδες .Η ατμόσφαιρα του μαγαζιού θα έπρεπε να είναι λίγο πιο ζέστη ,κρίνοντας και από το «μαμαδιστικο » ύφος της κουζίνας .Με μικρές βελτιώσεις το μαγαζί θα απογειωθεί

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Maria S

Εστιατόριο Θάμα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παπάγου-Χολαργός, Αττική

Εστιατόριο Θάμα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα