Travelocity
Orbitz.com
StayForLong
CheapTickets
Η κριτική έγινε: 17 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Όλα υπέροχα ! Πολύ φιλόξενοι άνθρωποι ! Ευγενικό και ευχάριστο όλο το προσωπικό και ιδιαίτερα οι ιδιοκτήτες κ. Γιαννης & κ. Ρουλα, πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε ότι και αν ζητήσεις! Το δωμάτιο αυτό ακριβώς που περιμέναμε και ακόμα παραπάνω ! Μοναδικό μειονέκτημα ότι πρέπει να πληρώσεις extra για τα ξύλα αν θες να χρησιμοποιησεις το τζάκι αν και εμείς δεν το χρειάστηκαμε αφού τα δωμάτια είναι πολύ ζεστά ! Σίγουρα θα ξαναπηγαιναμε !

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, 3chrysap
Ο/η Roula G, Ιδιοκτήτης του Rouga Mountain Boutique Suites & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Νοεμβρίου 2016

Αγαπημένη μας Χρύσα, ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!! Θα σε περιμένουμε οπωσδήποτε!! Όσον αφορά τα ξύλα, ποτέ δεν τα χρεώνουμε όταν το δωμάτιο δίνεται στην κανονική τιμή του και μάλιστα δωριζουμε και την παροχή των SPA. Όταν όμως η τιμή είναι προσφοράς 60% κατω) , όπως στην περίπτωσή σου, δεν γίνεται να δωριζουμε τα ξύλα για το τζάκι, γιατί και εμείς τα αγοράζουμε! Η δε χρέωση τους, είναι η τιμή αγοράς τους! Σε φιλουμε και σε περιμένουμε!!!

Η κριτική έγινε: 1 Νοεμβρίου 2016

Πολύ όμορφα δωμάτια, πεντακάθαρα, τοίχοι με επένδυση πέτρας, τζάκι που προφέρει θαλπωρή, φιλόξενοι ιδιοκτήτες, σε κεντρικό σημείο του χωριού. Το πρωινό σπιτικό, προσεγμένο, όλα φτιαγμένα από τα χέρια της κα. Ρούλας. Θα το επισκεπτόμουν σίγουρα ξανά.

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, iliananikolaou
Η κριτική έγινε: 10 Οκτωβρίου 2016

Πολύ ευγενικό εξυπηρετικό και φιλικό προσωπικό,φοβερη θεα απο το
δωματιο, πολυ ωραιο πλουσιο και γευστικοτατο πρωϊνό,πολύ καθαρό ξενοδοχείο πραγματικοί επαγγελματίες!!!!
Δεν εχω βρει πιο ζεστη και φιλοξενη συμπεριφορα σε ξενοδοχειο!!!!
ευχαριστούμε πολύ!!!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2015
Ευχαριστούμε, EleniP584

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια! Η φιλοξενία είναι τρόπος ζωής για εμάς!. Μας τιματε, που αφιερώνετε χρόνο, για να ενημερώσετε τους αναγνώστες του TripAdvisor!! Θα χαρούμε α σας ξαναδούμε!!!

Η κριτική έγινε: 15 Ιουνίου 2016

Ατμοσφαιρικό συγκρότημα, χτισμένο στα γνήσια χρώματα και υλικά της φύσης της περιοχής: μαύρη πέτρα, ξύλο, κεραμίδι. Το διαμέρισμά μας διέθετε άνετο καθιστικό με τζάκι και μινι κουζινάκι, κρεββατοκάμαρα, μπάνιο με χαμάμ, ποδομασάζ (!) κλπ κι ένα μπαλκόνι με θέα «αφ υψηλού» στο χωριό, το εκκλησάκι του και τα απέναντι βουνά!
Ε! είπαμε να κάνουμε κι εμείς ένα καλό δώρο στον κουρασμένο εαυτό μας και βγήκε παραπάνω απ ότι περιμέναμε!! Γιατί δεν είχαμε υπολογίσει το αηδόνι, που μας χάρισε απίστευτες νυκτερινές μελωδίες, ούτε την ακούραστη φροντίδα της κ. Ρούλας με τις χειροποίητες πίττες και τις μαρμελάδες και τα καλούδια της!! Προσθέτοντας και τις εξαιρετικές τουριστικές οδηγίες της ίδιας και του άντρα της κ. Γιάννη, το ταξίδι μας απογειώθηκε!!
Ο Αγ. Αθανάσιος είναι ένα καθαρά τουριστικό χωριό που δημιουργήθηκε για τις ανάγκες του κοντινού χιονοδρομικού στο Καϊμακτσαλάν. Φτιάχτηκε με μεράκι και σεβασμό στη υπέροχη γύρω φύση και θα ήταν ένα πέτρινο αριστούργημα, αν δεν το κατέστρεφαν μερικά άχαρα συγκροτήματα με κλωνοποιημένα στριμωγμένα οικήματα – ευτυχώς, πέτρινα τουλάχιστον κι αυτά…
Συνιστώ ανεπιφύλακτα βόλτα γύρω απ τη λίμνη Βεγορίτιδα, στάση στον Αγ. Παντελεήμονα, μπάνιο, φαγητό στου Ναουμίδη, επίσκεψη στο κτήμα ΑΛΦΑ, στα λουτρά της Αριδαίας, στο Νυμφαίο και φυσικά άνοδο στο βουνό – με τις ανεπανάληπτες θέες - και τρέκκιγκ στα μονοπάτια του. Μια βδομάδα δε φτάνει!
Ποιος λέει ότι τα βουνά δεν είναι για καλοκαίρι;;;

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ολα τα δωμάτια βλέπουν κάτω προς το χωριό και τα χαμηλότερα βουνά
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, zaniko
Η κριτική έγινε: 17 Φεβρουαρίου 2016

Πανέμορφο δωμάτιο, σε παραδοσιακό στυλ, και με ένα υπέροχο άρωμα που έκανε ζεστή και ρομαντική την ατμόσφαιρα κατά τη διαμονή μας. Πολύ καλό το πρωινό, με πεντανόστιμες σπιτικές μαρμελάδες, κι όχι μόνο. Εξαιρετική φιλοξενία από την κ. Ρούλα, συμπαθέστατη και η Γεωργία με το χαλαρωτικό μασάζ της. Όλα ήταν υπέροχα, σίγουρα θα ξαναπάμε.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Vicky M