“Σούπερ ”
Κριτική για: Κρητικό Σπίτι

Κρητικό Σπίτι
Καλό για: Τοπική κουζίνα, Γραφική θέα, Ρομαντικό
Επιλογές δείπνου: Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το Κρητικό Σπίτι είναι ένα από τα λίγα παραδοσιακά εστιατόρια της Περιοχής. Έχει πολύ μεγάλη ποικιλία παραδοσιακών φαγητών αλλά συνδυάζει και τη τοπική κουζίνα με δημιουργικές γεύσεις που θα ικανοποιήσουν ακόμα και τους πιο απαιτητικούς πελάτες. Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές σε σχέση με τη ποιότητα του φαγητού γι' αυτό είναι προσιτό στον καθένα. Έχει υπέροχη θέα στο γραφικό λιμάνι της Σητείας και είμαστε καθημερινά ανοιχτά για να σας δεχτούμε όλη μέρα από το πρωί μέχρι αργά το βράδυ με τη πιο ζεστή και φιλόξενη εξυπηρέτηση. Κρητικό Σπίτι Παράδοση στη ποιότητα
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Νοστιμότατο φαγητό με φρέσκα υλικά, έχει αρκετές επιλογές για βιγκαν και βετζετεριαν, πολύ καλή εξυπηρέτηση, ωραίος χώρος και κανονικές τιμές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2020
Ευχαριστούμε, chrysanthip2021

Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είναι ένα σταθερά ανερχόμενο μαγαζί που είχα να επισκεφτώ σχεδόν 4 χρόνια. Ο Κωστής που έχει το μαγαζί είναι πάντα εκεί να κάνει την επίσκεψη σου ευχάριστη, το σέρβις είναι ευγενέστατο και ταχύτατο. Η ανακαινισμένη εξωτερική σάλα είναι πανέμορφη και τεράστια μαζί με τον παιδότοπο κάνει το σύνολο να μοιάζει εξωπραγματικό. Στα πιάτα δοκίμασα αρκετά καλούς κολοκυθοκεφτέδες, πολύ φρέσκο γαύρο, πεντανόστιμα σπαγγέτι αραμπιατα , αρκετά καλό και το κεμπάπ γιαουρτλού και το σουβλάκι. Για το τέλος τα γλυκά που μας προσφέρει το μαγαζί δεν θα γράψω τίποτα γιατί δεν έχω λόγια δείτε τις φωτο. Επίσης έχει τεράστιο μενού που δεν λείπει κάτι από εκεί μέχρι πίτσα!!!
Σίγουρα θα το επισκεφτώ ξανά.

4  Ευχαριστούμε, _W3580BI
Ο/η 44_459___, Ιδιοκτήτης του Κρητικό Σπίτι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Νοεμβρίου 2020

Αγαπητή Έλενα
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που μοιραστήκατε με τους αναγνώστες του TripΑdvisor την εμπειρία σας από την επίσκεψή σας στο εστιτόριο Κρητικό Σπίτι. Μας δίνει ιδιαίτερη ευχαρίστηση να βλέπουμε ότι οι γεύσεις μας καθώς και η προσπάθεια όλης της ομάδας που αντικατοπτρίζει τη φιλοσοφία του εστιατορίου, να βρίσκει τόσο όμορφη ανταπόκριση.

Θα είναι χαρά μας να μας επισκεφθείτε και πάλι στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2020

Το φαγητό ήταν παρα πολύ καλό, το μαγαζί πολύ καθαρό και το προσωπικό ήταν ιδιαίτερα ευγενικό !!(Σάρα)

1  Ευχαριστούμε, zinax2020

Αγαπητή Ζίνα
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που μοιραστήκατε με τους αναγνώστες του TripΑdvisor την εμπειρία σας από την επίσκεψή σας στο εστιτόριο ΚΡΗΤΙΚΟ ΣΠΙΤΙ. Μας δίνει ιδιαίτερη ευχαρίστηση να βλέπουμε ότι οι γεύσεις μας καθώς και η προσπάθεια όλης της ομάδας που αντικατοπτρίζει τη φιλοσοφία του εστιατορίου, να βρίσκει τόσο όμορφη ανταπόκριση.

Θα είναι χαρά μας να μας επισκεφθείτε και πάλι στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2020

Πολύ ωραίο κλίμα και πολύ ευγενικό σέρβις!! Επίσης το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο και η σερβιτόρα πολύ εξυπηρετική!

1  Ευχαριστούμε, N2174CImariaz

Αγαπητή Μαρία
Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το εστιατόριο ΚΡΗΤΙΚΟ ΣΠΙΤΙ και που μοιραστήκατε αυτή σας την εμπειρία στο TripAdvisor.

Χαιρόμαστε που απολαύσατε τις γευστικές δημιουργίες του Σεφ καθώς και το σέρβις που σας παρείχε το υπόλοιπο προσωπικό.

Θα είναι τιμή μας να σας υποδεχτούμε και πάλι.

Η κριτική γράφτηκε 5 Οκτωβρίου 2020

Στις 4/10 επισκεφτηκαμε το εστιατόριο μετά από μια κουραστική εκδρομή και μας εξεπληξε ευχάριστα η κοπέλα που μας υποδέχτηκε, η Σάρα. Ευγενική και πρόσχαρη (όπως και τα παιδιά που μας σερβιραν), από το λίγο που συζητήσαμε μας έφτιαξε τη διάθεση με τα αστεία της και τη ζεστασιά της.
Όσο για το φαγητό, η εξυπηρέτηση ήταν αρκετά γρήγορη, το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο και σε μεγάλες μερίδες, οι τιμές ήταν αρκετά λογικές και μαζί με το λογαριασμό ήρθε και μια δεύτερη ευχάριστη έκπληξη: ένας τεράστιος δίσκος με τουλαχιστον 5 διαφορετικά γλυκά για να ικανοποιήσουν και τον πιο απαιτητικό πελάτη.
Ήταν η δεύτερη φορά που επισκεφτηκαμε το συγκεκριμένο εστιατόριο κ σίγουρα σε πρώτη ευκαιρία θα ξαναπάμε.

1  Ευχαριστούμε, JenDa21

Αγαπητή JenDa
Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το ΚΡΗΤΙΚΟ ΣΠΙΤΙ και που μοιραστήκατε αυτή σας την εμπειρία στο TripAdvisor.

Θα είναι τιμή μας να σας υποδεχτούμε και πάλι.

και η ομάδα εστιατορίου Κρητικό Σπίτι

Κρητικό Σπίτι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σητεία, Νομός Λασιθίου

Κρητικό Σπίτι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!