“Καταπληκτικό”

Hiona Seafood Restaurant
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020

Φοβερή τοποθεσία, άψογο σέρβις, πολύ καλό φαγητό.Μαυρο Ριζότο, μύδια συνιστά, σαλάτες, κολοκυθοκεφτεδες,όλα τέλεια!

2  Ευχαριστούμε, B8611JXjennyt

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είναι η δεύτερη φορά που την πατάω σε μαγαζί από το TripAdvisor. Προφανώς έχουν ρίξει το βάρος στη διαφήμιση κι όχι στην κουζίνα ή στην εξυπηρέτηση. 1η επίσκεψη κι ενώ υπήρχαν 5 τραπέζια άδεια (τίποτα δεν μαρτυρούσε κράτηση, μας έδιωξαν με το απαράδεκτο "έτσι ήρθατε; σε δύο ώρες μπορείτε να φάτε εδώ." Φύγαμε και κλείσαμε για την επόμενη. Η θέα μας είχε μαγέψει. Τι το θέλαμε! Παραβρασμένα, παραψημένα, παραιτημένα στην τύχη όλα τα φαγητά. Φυσικά ούτε απόδειξη μέχρι που τη ζητήσαμε.
Μια απογοήτευση.
Δυστυχώς ένα πανέμορφο μέρος που κάποιοι άσχετοι με την εστίαση κάνουν αρπαχτή. Ντροπή.

2  Ευχαριστούμε, manolisp321
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2020

Μια ταβέρνα με υπέροχα πιάτα, φανταστική θέα και τραπέζια πάνω στο κύμα. Το μαύρο ριζότο με μελάνι σουπιάς και η σαλάτα χιώνα ήταν πεντανόστιμα! Το προσωπικό πολύ φιλικό και εξυπηρετικό. Οι τιμές του είναι καλές.

2  Ευχαριστούμε, george_ge75
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δυστυχώς η λεξη που μπορει να περιγράψει το φαγητό που δοκίμασα σημερα ειναι Σκουπίδια!

Ξεκίνησε με τον απαράδεκτο σερβιτόρο που υποτίθεται ότι μας εξυπηρέτησε, αγενής κακο σέρβις με την δικαιολογία! °οοο τώρα το κεφάλι μου ειναι!!! "

Πήραμε μια κρητική σαλάτα που υποτίθεται οτι θα ειχε ντοματα με γλυστριδα, αλλα ξεχασαν να μας πουν οτι απλα τα δυο φύλλα απο γλυστριδα ηταν για ντεκόρ
Το συμιακό γιαριδακι,(9€)ήρθε στο πιο μικρο πιατο (του γλυκου) που υπάρχει, χωρις κεφάλι κ χωρίς ουρά,, απο τα λεγόμενα τους φρέσκο, αλλα πραγματικά πρέπει να ειναι καποιος πολυ χαζος για το πιστέψει!

Το δήθεν ριζότο θαλασσινών, με 3 γαριδες κ 3 μύδια, σύμφωνα με τον κατάλογο οχι κατεψυγμένα μια και δεν το αναφέρει, αλλά δυστυχώς και αυτά ήταν απο το βάθος της κατάψυξης και φυσικά καμία γεύση απο θαλασινο

Για κυριος πιάτο Παράγγειλα ενα φρεσκο υπέροχο τόνο που είδα στο ψυγείο τους, με ψήσιμο médium, Φυσικά και ήρθε Well done, δεν άντεξα όμως και ζητησα να μου τον αλλάξουν, Πράγμα και το οποίο έκαναν, αυτη την φορά λοιπόν ήρθε ένα υπέροχο φιλέτο τονου με ψήσιμο rare,,αν και ειμαι rare lover δεν κατάφερα να φαω μιας και τα εσωτερικό του ήταν παγωμένο,

Οφείλω πάντως να παραδεχτώ τον σερβιτόρο απο τον οποίο ζήτησα το λογαριασμό (μεταξύ μας επέλεξα να ζητήσω απο άλλο σερβιτόρο τον λογαριασμό)
Οτι αναγνώρισε το λάθος του και προς τιμή του δεν μας χρέωσε τον τονο!!!

Ειναι κριμα τέτοιο spot να εχει τέτοιο φαγητό!!!

3  Ευχαριστούμε, Niios A
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το εστιατόριο βρίσκεται σε καταπληκτική τοποθεσία.
Σαν όμως φύγεις από το εστιατόριο θα φύγεις θυμωμένος για το γεγονός ότι η ποιότητα του φαγητού δεν αντιστοιχούσε στην ομορφιά του τοπίου.
Καταρχάς όλες οι σαλάτες τους παρόλο που ήταν εποχής ήταν άνοστες.
Βλέποντας τις σαρδέλες τις ψητές με πιάσανε τα γέλια 9 σαρδέλες η μερίδα και τιμή 1€ η κάθε μία . Δεν το έχω ξανασυναντήσει πουθενά και ούτε θα το ξαναδώ.
Αξίζει να πάτε να το δείτε ,θα σας πιάσουν γέλια.
Το ριζότο με θαλασσινά νόστιμο παρόλο που ήταν με κατεψυγμένα θαλασσινά πράγμα που δεν αναγραφόταν στον κατάλογο.
Το ίδιο και για πολλά άλλα πιάτα του καταλόγου όπου δεν υπήρχε η ένδειξη για κατεψυγμένο προϊόν.
Πατάτες τηγανίτες φρέσκες αλλά 15 στο σύνολο σερβιριζομενες σε πιατάκι του καφέ.
Το ψωμί κακής ποιότητας,
Η φέτα στην χωριάτικη τελευταίας ποιότητας με άθλια μυρωδιά.
Ακόμη και ο γαύρος στο πιο μικρό πιάτο και παρακαλώ 9€.
Στο τέλος ήθελε να μας φέρει κέρασμα που φυσικά δεν δεχτήκαμε λόγω των παραπάνω.
Ζητήσαμε το λογαργιασμό και μας έφεραν δελτίο παραγγελίας.
Μετά την παρατήρηση έφερε κανονική απόδειξη.
Κρίμα που ένα όμορφο σημείο σαν και αυτό οι ιδιοκτήτες με αυτήν την φιλοσοφία να κάνουν τόσο άσχημο...

5  Ευχαριστούμε, itanos

Hiona Seafood Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Σητεία, Νομός Λασιθίου

Hiona Seafood Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!