Travelocity
Orbitz.com
eDreams
Η κριτική έγινε: 8 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξερετικο ξενοδοχείο με πολύ ευχάριστο προσωπικό πάντα με το χαμόγελο και ευγενέστατοι !Με χαρά θα το ξανά επισκεφτούμε και σύντομα !τεραστια και πεντακάθαρα δωμάτια σε ένα πανέμορφο μέρος με πολλές επιλογές πανέμορφων διαδρομών στα χωριά του δήμου Ζαγορίου !

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, 879nikolaosk
Η κριτική έγινε: 26 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο είναι εξαιρετικό. Η διαμονή μας ήταν πολύ άνετη. Το προσωπικό ήταν φιλόξενο και ότι τους ζητήσαμε ήταν σε θέση να μας εξυπηρετήσουν. Τα δωμάτια ήταν πολύ ευρύχωρα και πολύ ζεστά. Το κλίμα ήταν γενικά πολύ φιλικό και το ξενοδοχείο είναι πολύ όμορφο.
Το φαγητό και ειδικά το πρωινό ήταν πλούσιο και πολύ νόστιμο. Μπορείτε να πιείτε τον καφέ ή το ποτό σας στο σαλόνι με το τζάκι που είναι όμορφα διακοσμημένο και έχει πολύ ωραία θέα.
Η διαμονή γενικά ήταν πολύ ευχάριστη και το συνιστούμε ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, dimitriosts20
Η κριτική έγινε: 3 Ιανουαρίου 2020

Στα θετικά, το ξενοδοχείο ήταν εξαιρετικά καθαρό και περιποιημένο. Το προσωπικό πολύ ευγενικό ως επί τω πλείστον. Τα στρώματα άνετα, συμπεριλαμβανομένου και του καναπέ, το μπάνιο ευρύχωρο και άνετο, ίσως το πιο άνετο σημείο της δικής μας μεζονέτας. Οι πετσέτες σωστού μεγέθους, άνετες και απορροφητικές.

Στα αρνητικά, η αφόρητη ζέστη σε όλο το ξενοδοχείο, χωρίς να μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό, ούτε και στο δωμάτιό μας που ακόμα και με κλειστά σώματα δεν κατέβαινε η θερμοκρασία (22.8 σταθερά), ο ελάχιστον χώρος κίνησης στο δωμάτιο, έχοντας ανοίξει τον καναπέ. Στον πάνω χώρο επίσης ο χώρος ήταν μηδαμινός και χωρίς καμία ντουλάπα επομένως τα ρούχα παρέμειναν στις βαλίτσες και σε σημεία έπρεπε να σκύψεις για να μη χτυπήσεις. Η χριστουγεννιάτικη μουσική που έπαιζε σε λούπα και μετά από λίγο κούραζε πολύ. Σκεφτείτε ότι σε ένα τέτοιο μέρος περνάει κανείς πολύ χρόνο στο σαλόνι (μικρό για τον αριθμό των δωματίων) και αν ακούει συνέχεια κανείς mariah carey, ΟΚ, σου σπάνε τα νεύρα. Επίσης το προσωπικό ήταν ελλιπές, η κοπέλα για παράδειγμα στη reception που ήταν ακριβώς δίπλα στο σαλόνι, κάθε τόσο έφευγε για να κάνει άλλες δουλειές, με αποτέλεσμα τα τηλεφωνήματα προς την υποδοχή να μην τα απαντάει και εμείς που καθόμασταν δίπλα ακούγαμε το τηλέφωνο που χτυπούσε συνεχώς. Μήπως τουλάχιστον να το χαμηλώνατε? Γενικά, ένα ξενοδοχείο 5 αστέρων πρέπει να λειτουργεί κατά τη γνώμη μου υποδειγματικά. Παράδειγμα, μου είπανε ότι ο καναπές είναι ήδη στρωμένος αλλά εγώ έπρεπε να τον ανοίξω, και έπρεπε να βρω το πάπλωμα από τη ντουλάπα και έψαχνα τα μαξιλάρια, τα οποία ήταν κάπου μέσα στον καναπέ και ήρθε η κυρία από τη ρεσεψιόν να μας τα δώσει. Θα περίμενα να μας πούνε τι ώρα θέλουμε να έρθει κάποιος να το ετοιμάσει. Ή στο πρωινό δεν υπήρχαν ταμπελάκια με το είδος της μαρμελάδας ή του φαγητού και έπρεπε να ρωτήσεις ή να πάρεις κάτι στην τύχη. Μία πορτοκαλί μαρμελάδα μπορεί να είναι βερίκοκο, ροδάκινο ή πορτοκάλι. Ωραία και τα τρία δε λέω.. αλλά θα ήθελα να ξέρω τι παίρνω. Τέτοιες λεπτομέρειες θεωρώ κάνουν τη διαφορά και ο μόνος λόγος που τα γράφω είναι επειδή θεωρώ ότι εύκολα λύνονται. Κατά τα άλλα το πρωινό ήταν συμπαθητικό - δεν είχε πολλά πράγματα τοπικά πέρα από μία ωραία αλευρόπιτα τα υπόλοιπα ήταν τα κλασσικά κρουασάν, διάφορα αυγά, αλλαντικά, μαρμελάδες, βούτυρα κλπ. Το σχόλιο για τις μαρμελάδες ισχύει και για τα διάφορα βούτυρα μαργαρίνες κλπ που υπήρχαν στο χώρο τα οποία ήταν τοποθετημένα πάνω στα χαρτιά της συσκευασίας τους. Κάποια στιγμή την ώρα που τρώγαμε βραδινό, μάλλον ο/η σεφ θύμωσε γιατί άρχισε να φωνάζει και την ακούγαμε.

Το σημείο στην Βίτσα νομίζω ήταν πολύ καλό γιατί ήταν από τα πρώτα χωριά επομένως στη μέση από Ιωάννινα και τα υπόλοιπα χωριά.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Ανάλογα με τον αριθμό ατόμων, προσοχή να πάρετε κάποιο από τα μεγαλύτερα δωμάτια.
Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, elenapZ653EZ
Η κριτική έγινε: 11 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Η καλύτερη επιλογή , στο κέντρο του Ζαγορίου . Η θέση του σε βοηθάει να γυρίσεις όλα τα Ζαγοροχώρια και αυτό κάναμε με μεγάλη άνεση χρόνου μέσα στο τριήμερο .
Το ξενοδοχείο είναι υψηλής αισθητικής και προσεγμένης πολυτέλειας , σχετικά μίνιμαλ.
Πεντακάθαρα και άνετα δωμάτια , με ολες τις ανέσεις .Η σουίτα που μείναμε σε δυο οροφους , εξαιρετική, με μοναδική θέα. Πολυ φιλικό και εξυπηρετικό προσωπικό που σε κάνει να νοιώθεις πολύ οικεία .Πλούσιο πρωινό με πολλές επιλογές και νόστιμα τοπικά προϊόντα . Το εστιατόριο πολύ καλό .
Ο χώρος του σπα ιδανικός για πραγματική χαλάρωση .
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και ευχαριστούμε ιδιαιτέρως όλο το προσωπικό για την διακριτική και φιλική του εξυπηρέτηση .

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, ranieta
Η κριτική έγινε: 2 Δεκεμβρίου 2019

Υπέροχο ξενοδοχείο,minimal αισθητικής με σημασία στη λεπτομέρεια, στην άνεση και στην πολυτέλεια.Πεντακάθαρο,ζεστό περιβάλλον,άνετα δωμάτια,εξυπηρετικό κι ευγενέστατο προσωπικό,πλούσιος πρωινός μπουφές,εξαιρετικό φαγητό.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, 329isminik