Anerada Inn Boutique Ξενώνας
Forest Suites(Μέγα Χωριό)
Orbitz.com
  • Δωρεάν στάθμευση
Country Club Hotel & Suites(Καρπενήσι)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Lecadin Hotel(Καρπενήσι)
  • Εστιατόριο
Selestina Boutique Hotel(Καρπενήσι)
Ξενώνας Δρυμός(Καρπενήσι)
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στο δωμάτιο λιλά το οποίο μας έγινε (ευτυχώς ) σημαντική έκπτωση από τα 150 στα 100 τη βραδια.
Θέλω να είμαι αναλυτικός καθώς όποτε πάμε κομματι κομματι.
Η κυρία που διαχειρίζεται τον ξενώνα ως υπάλληλος είναι ευγενική διακριτική και σε γενικές γραμμές εξυπηρετική.
Μέγεθος δωματίου για 100 ευρώ ικανοποιητικό για 150 θα έκλαιγα την κυριολεκτική έννοια.
Θέρμανση πολύ καλή κοινώς σκάσαμε.
Καθαριότητα κάκιστη. Τρίχες μέσα στη μπανιέρα από τους προηγούμενους πελάτες και μούχλα στο τζαμί που επισυνάπτω φωτό.
Έπιπλα κακοσυντηρημένα και πολυθρόνες με τρύπες από Καμμένο τσιγάρο ( επισυνάπτω φωτό)
Κρεβάτι ΚΑΚΙΣΤΟ μετράς τα ελατήρια ένα ένα για αυτά τα χρήματα δεν ανέχομαι τίποτε λιγότερο από ένα πολύ καλό κρεβάτι. Ειδικά το κρεβάτι στο δικό μου δωμάτιο ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ όπως και τα πουπουλένια μαξιλάρια τα οποία δεν παρείχαν καμία στήριξη στο λαιμο.
Το μόνο που μου άρεσε ήταν το σετ του τζακιού το οποίο ήταν έργο τέχνης.
Πρωινό : περιορισμένες επιλογές στα συν ο φρέσκος χυμός και η απλή- ανοστη αλλά φρέσκια ομελέτα. Καλή επιλογή από μαρμελάδες και καλό μέλι. Καλός καφες εσπρέσο που προσφέρεται δωρεάν.
Το λομπι αν και θα έπρεπε να είναι φιλόξενο έπρεπε να ζητήσουμε εμείς να ανάψει το τζακι και να καθίσουμε σαν παρέα. Δυστηχως το λομπι μας απογοήτευσε καθώς η κυρία αν και προσφέρθηκε να μείνει παραπάνω μας είπε ότι είναι από το πρωί εκεί και άρα έπρεπε να φυγει και άρα το υπέροχο λομπι που μας παρέσυρε να κλείσουμε το ξενοδοχείου θα έπρεπε να μη το χαρούμε ( επειδή θα το κλείδωνε) και να πάμε η σε μια ταβέρνα όπως μας είπε η στο δωμάτιο μας από τις δέκα το βράδυ.... Έτσι φύγαμε και καθίσαμε σε ένα από τα δωμάτια για να μη κοιμηθούμε από τις δέκα το βράδυ.
Γενικά υπήρχε ένα κλίμα που σε έκανε να νιώθεις ξένος και ότι κανονικά δεν έπρεπε να είσαι εκεί αλλά κάπου άλλου αλλά σου κάνουμε χάρη που σε φιλοξενούμε ξέρω πως είναι βαρύ αυτό που λέω αλλά έτσι ένιωσε όλη η παρέα.

Στο κομματι των ammenities υπήρχαν τα βασικά πράγματα και δυο μεγάλα μπουκαλια για αφρόλουτρο και σαμπουάν το οποίο μου άρεσε. Δεν είχε σκουφάκι δεν είχε ενυδατική.
Στο κομματι του περιβάλλοντος χώρου υπήρχε μια όμορφη αυλή η οποία σε προδιέθετε να μείνεις έξω στον ήλιο .
Θεωρώ ότι ο ξενώνας ( η ιδιοκτησία) ανηκει ιδεολογικά στην εποχή του 2004 και όχι του 2018...

Η Ανεραδα για μένα προσωπικά ήταν ένας «μύθος» που καταρρίφθηκε απότομα καθώς πλέον ως έμπειρος ταξιδευτής θεωρώ ότι με αυτά τα χρήματα βρίσκει κανεις πολύ πιο αξιόλογα καταλλειματα. Δε θα ξανά εμένα στο καταλλειμα με αυτά τα χρήματα αλλά ούτε με λιγότερα.

Διαμονή: Μάρτιος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, mixakick
Ο/η Katerina A, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Anerada Inn Boutique Ξενώνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Μαρτίου 2018

Για να χτιστεί ο μύθος του Anerada Inn χρειάστηκαν 25 χρόνια και είναι κρίμα από μια κακή κριτική να δημιουργείται μια τόσο άσχημη εικόνα γιατί το ξενοδοχείο μας ακόμα και σήμερα συνεχίζει να είναι μια επιλογή για ξεχωριστούς και έμπειρους ταξιδιώτες που μπορούν να εκτιμήσουν την πεπαλαιωμένη πατίνα στα έπιπλα ως το γενικότερο ύφος διακόσμησης σε όλους του χώρους μας.

Επιπλέον σε κανένα ξενοδοχείο είτε του 2004 είτε του 2018 δεν χρησιμοποιούν το lobby σαν το καθιστικό του σπιτιού τους και δεν έχουν την απαίτηση από την υπεύθυνη να μεταφέρει άδεια ποτήρια και πάγο για τα ποτά που έχουν φέρει μαζί τους μέχρι το πρωί.

Εμείς πάντως συνεχίζουμε να προσφέρουμε την δική μας αισθητική και την αρχοντιά των απλών πραγμάτων σε όσους αναζητούν την ομορφιά στις μικρές απολαύσεις

Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018

Το πρωινό απο τα καλυτερα με ζεστα κρουασαν, τυροπιτα,μπουγατσα και ο,τι μπορεις να φανταστεις απο αλμυρα και γλυκά καθώς και φρεσκοστιμενη πορτοκαλαδα.
Ο χωρος πρωινου υπεροχα διακοσμημενος.
Τα δωματια ομορφα και ζεστα με ολα τα απαραιτητα.
Ευγενικο προσωπικο και ιδιοκτητες.
Κριμα που εβρεχε και δεν μπορουσαμε να κατσουμε στον υπέροχο κήπο αλλά ούτε και στην αίθουσα μεχρι πιο αργά το βραδυ..
Το Wi-Fi ηταν αδύναμο.

Συμβουλή: Εχει λιγα σκαλια για να ανεβεις στα δωματια
  • Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, haragazi
Ο/η Katerina A, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Anerada Inn Boutique Ξενώνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Φεβρουαρίου 2018

Σας ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σας και χαιρόμαστε που η διαμονή σας στο Anerada Inn Boutique Hotel ικανοποίησε τις προσδοκίες σας. Καμαρώνουμε πραγματικά για το πρωινό μας γιατί το φτιάχνουμε με τα χέρια μας κάθε πρωί και το προσφέρουμε με πολλή αγάπη. Λυπούμαστε που ο καιρός δεν σας βοήθησε για να χαρείτε τον κήπο μας που είναι υπέροχος όλες τις εποχές. Ο τόπος μας έχει πολλές ομορφιές όλο τον χρόνο και με χαρά σας περιμένουμε και πάλι για να ζήσετε τον ξενώνα μας με ήλιο και φως. Το Wi-Fi έχει μερικές φορές πρόβλημα το οποίο έχουμε επισημάνει στις αρμόδιες τοπικές αρχές και ελπίζουμε μέχρι την επόμενη επίσκεψη σας να έχει λυθεί.
Σας περιμένουμε και πάλι με πολλή χαρά!

Η κριτική γράφτηκε 31 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν η δεύτερη φορά μετά από χρόνια που επισκεφτήκαμε την Ευρυτανίας. Είχαμε ακούσει για το Anerada inn αλλά τίποτα δεν μας προετοίμασε για τη πραγματική μαγεία που ζήσαμε. Μείναμε στο σπίτι του κήπου . Κερια απαλά χρώματα και ένας κήπος που με δυσκολία τον αφήναμε για να περιηγηθούμε τη Ποτάμια με τα χωριά της.Τιποτα όμως δεν συγκρίνετε με το πρωινο. Το χειροποίητο ψωμί της Μαρίας ,ιδιοκτήτριας του Ξενώνα με τις μαρμελάδες της και τις πίτες μας θα μας μεινει αξέχαστο . Αυτό και ο ήχος από το μικρό ποτάμι που κύλαγε δίπλα στο δωμάτιο μας. Ήδη προγραμματίσαμε τη επόμενη επίσκεψη μας σε αυτό το μοναδικό ξενωνα

Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, taniayatsev79

Αισθανόμαστε ευτυχισμένοι όταν αυτά που με αγάπη και μεράκι προσφέρουμε, βρίσκουν τόσο θερμή ανταπόκριση απο όσους φιλοξενούμε στο μικρό ξενοδοχείο μας.
Ιδιαιτέρως καμαρώνουμε για το σπίτι του κήπου μας, αυτό το μικρό διαμάντι που θα σας περιμένει με χαρά για την επόμενη επίσκεψη σας στην Ευρυτανία!!!

Η κριτική γράφτηκε 23 Οκτωβρίου 2017

Ότι και να προσπαθήσεις να αποτυπώσεις σε κάποιες γραμμές είναι λίγο. Ενας παράδεισος όλων των αισθήσεων, πιστεύω για κάθε εποχή του Χρόνου. Πολυτέλεια, Καθαριότητα, Εξηπηρέτηση, Φιλοξενία και Παροχές στο μέγιστο.

• Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Sotiris G

Τα καλά και ευγενικά σας λόγια είναι αυτά που μας δίνουν την χαρά και την δύναμη για να προσφέρουμε πραγματικά όλες τις εποχές του χρόνου, ότι καλύτερο μπορούμε στους επισκέπτες μας, για να ζήσουν μαζί μας την μαγεία του Anerada Inn Boutique Hotel.
Σας ευχαριστούμε πολύ!

Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2017

'Εχω ήδη μείνει στην Ανεράδα και καλοκαίρι τον αύγουστο και χειμώνα. Αυτό που έχω να πω είναι πως όποια περίοδο και να μείνεις, η Ανεράδα έχει την μαγική ιδιότητα να σε αγκαλιάζει προσφέροντας σου την κάθε στιγμή αυτό που χρειάζεσαι. Το καλοκαίρι τα πανύψηλα έλατα στις απέναντι βουνοκορφές, η δροσιά και η ομορφιά του τοπίου, η γεμάτη λουλούδια βεράντα με ένα πανέμορφο κιόσκι κάτω από το οποίο σερβίρονται τα "καλούδια" του πρωινού σου χαρίζουν στιγμές μοναδικές, Το χειμώνα το σκηνικό μεταμορφώνεται μεταφέροντας τη μαγεία του, αυτή τη φορά γύρω από ένα τζάκι σε ένα σαλόνι που θα μπορούσε απλά να είναι αυτό του σπιτιού σου. Αυτή είναι η μαγεία της Ανεράδας. Έχει καταφέρει να δημιουργεί και να σου προσφέρει το σπίτι που θα ήθελες να έχεις στο βουνό. Και ακόμα περισσότερο έχει πετύχει να παραμένει στην καρδιά σου ακόμα και 25 χρόνια μετά από την έναρξη της λειτουργίας της. Μπράβο στην κα Γιανάκου και τους ανθρώπους που βρίσκονται πίσω από αυτήν.

• Διαμονή: Μάιος 2017, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, Αμαλία Ειρήνη Μ... Τ
Ο/η Katerina A, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Anerada Inn Boutique Ξενώνας, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 11 Οκτωβρίου 2017

Ο τίτλος στο σχόλιο σας αποτυπώνει ένα μέρος της φιλοσοφίας μας γιατί πράγματι αυτό που θέλουμε να προσφέρουμε σε όσους μας επισκέπτονται είναι η ζεστασιά και η οικειότητα που μπορεί να νιώσει κάποιος μέσα σε ένα μεγάλο σπίτι που με τόση αγάπη έχουμε φτιάξει. Χαιρόμαστε πολύ που νοιώσατε την μαγεία του Anerada Inn όλες τις εποχές που μας επισκεφθήκατε και σας ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια και τα μπράβο σας . Αυτά σίγουρα μας κάνουν να συνεχίζουμε για να προσφέρουμε πάντα ότι καλύτερο . Σας περιμένουμε και πάλι για να ζήσετε κοντά μας την ομορφιά και την ζεστασιά του ξενοδοχείου μας