Η κριτική έγινε: 15 Ιανουαρίου 2018

Στο Πέτρινο θα αισθανθείτε σαν το σπίτι σας!!! Τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα και έχουν άπλετο φως! Η ζεστασιά είναι συνεχώς παρούσα στον ξενώνα. Και δεν μιλώ μόνο για αυτή που προσφέρουν τα καλοριφέρ και τα τζάκια αλλά και για τη φιλοξενία που σε αγκαλιάζει μόλις πατήσεις το πόδι σου στο παλιό αρχοντικό του 1900! Το πρωινό είναι πεντανόστιμο με παραδοσιακά προιόντα, που φτιάχνει με τα χεράκια της η κα Δώρα, η οποία είναι πολύ ευγενική και πρόθυμη να σας κατατοπίσει για όλα! Η τοποθεσία του είναι ιδανική! Βρίσκεται σε ένα γραφικό χωριουδάκι, την Πεζούλα! Μπορεί να αποτελεσει ορμητήριο για αυτόν που θέλει να εξερευνήσει τη Λίμνη Πλαστήρα και τις λίγο πιο μακρινές περιοχές, αλλά και για αυτόν που αγαπά τη φύση και την πεζοπορία! Το συστήνω ανεπιφύλακτα και ανυπομονώ να ξαναβρεθώ εκεί και να χαρώ όλα όσα είδα, γεύτηκα και ένιωσα εκεί!

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Afroditi K
Η κριτική έγινε: 14 Ιανουαρίου 2018

Ο ξενώνας βρίσκεται σε στρατηγική θέση. Απέχει μόλις 2' από τη λίμνη, πολύ κοντά στα τοπικά καταστήματα και στις δραστηριότητες που παρέχει η περιοχή. Επίσης είναι σε κομβικό σημείο για πολλές εκδρομές.

Η καθαριότητα βρίσκεται σε εξαιρετικά επίπεδα, τα πάντα "λάμπουν". Τα δωμάτια είχαν συνεχή θέρμανση και ζεστό νερό όλο το 24ώρο (παρότι η θερμοκρασία εκτός ήταν στους 0°), παράλληλα υπήρχε αφθονία στα ξύλα για το τζάκι

Πλούσιο, σπιτικό πρωϊνό από τα χέρια της Δώρας! Στο σαλόνι του ξενώνα έβρισκες πάντα γλυκά, λικέρ, ροφήματα και το τζάκι συνεχώς αναμένο, έτσι ώστε να μην θες να φύγεις από εκεί.

Τέλος η Δώρα .. πέραν ότι υπήρξε μία εξαιρετικά φιλόξενη οικοδέσποινα ... μας έδωσε άριστες συστάσεις για το που να φάμε (εξαιρετικά και οικονομικά) καθώς μας βοήθησε να καταστρώσουμε τις εκδρομές μας στην περιοχή.

Δεν ξέρουμε το πότε αλλά σίγουρα θα επιστρέψουμε! (Σταμάτης - Άννα)

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Stamos A
Η κριτική έγινε: 14 Ιανουαρίου 2018

Η κ. Δώρα ειναι τόσο καλή και γλυκιά σαν το γλυκό της! Ένας όμορφος, ζεστός και καθαρός ξενώνας! Ήδη απ τις πρώτες ώρες νιώθεις σαν στο σπίτι σου... ΄Αριστη φιλοξενεία και εξυπηρέτηση! Βάλια-Αποστόλης

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, ValiaZ5
Η κριτική έγινε: 26 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φύγαμε απ το σπίτι μας και πήγαμε...στο σπίτι μας!
Επιστρέφουμε με 8 νέους φίλους!!
Πρέπει να το ζήσεις από κοντά για να καταλάβεις.
Οικογένεια.
Κυριά Δώρα- ο πιο όμορφος άνθρωπος που έχω γνωρίσει.
Υπεεεεεροχο σπιτικό πρωινό!!

*Μαζί με τον τετράποδο φίλο μας φυσικά

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Storyteller745708
Η κριτική έγινε: 22 Νοεμβρίου 2017

Η πρώτη αίσθηση φτάνοντας, ήταν -αναπάντεχα έντονη- ότι είχαμε έρθει σε οικείο χώρο. Η βεβαιότητα ακολούθησε με τηνυποδοχή της Δώρας και την αξεπέραστη φιλοξενία της το 4ήμερο που μείναμε. Ήταν διαρκώς παντού, αλλά και πουθενά χωρίς να γίνεται φορτική με έναν τρόπο που ενέπνεε απόλυτη ελευθερία. Οι χώροι διαθέσιμοι 24Χ7, , οι καφέδες , τα τσιπουρα, τα λικέρ της τα αξεπέραστα γλυκά διαρκώς τριγύρω Συνεχώς ξύλα για το ενεργειακό τζάκι στο δωμάτιο, και η απόλυτη ηρεμία διάχυτη παντού. Το πρωινό φτιαγμένο εξ ολοκλήρου απο την ίδια ( λέει ότι βοηθάει και ο Τάσος, αλλά...χμμμ..) είναι πραγματικά υπέροχο και την αδικεί που δεν έχει διεκδικήσει το σήμα "ελληνικό πρωινό" του ΕΟΤ.
Από τις λίγες φορές που αισθανθήκαμε τέτοια άνεση, χαλάρωση και οικειότητα....
δώρα κ Τάσο , ευχαριστούμε. Όταν ξανάρθουμε, θέλω εκείνες τις κατά λάθος μηλομπαλίτσες !!

Γιάννης - Άννα

Συμβουλή: Ζητήστε το 4 , έχει ταυτόχρονα θέα στο βουνό και -αμυδρά- προς τη λίμνη...Έχει σημασία γιατί ο καιρός είναι...διαφορετικός
  • Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Giannis B