“Εξαιρετικό”

Βιολάκης 1967
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Μεσημεριανό, Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Μεσημεριανό, Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Τέλεια κυρίως πιάτα (ειδικά το κριθαρωτο με θαλασσινά), εξαιρετική σαλάτα και ωραίο παγωτό. Τιμές, σέρβις και χώρος επίσης εξαιρετικά!

Ευχαριστούμε, Nick A

Η κριτική γράφτηκε 15 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το προσωπικό ηταν άψογο και ευγενέστατο.. Το φαγητό πολυ νόστιμο.. πήραμε σκορδόψωμο με τυρί,κολοκυθοκεφτέδες,σαλάτα ρόκα (αλλα με φρέσκια μοτσαρέλα όχι με ξερό ανθότυρο απλά φανταστική) καλαμαράκια και κοτόπουλο σουβλάκι.. ολα τελεια και πολυ προσεγμενα..! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα..!!Ευχαριστούμε ιδιαιτερα τον Δημήτρη για το εξαιρετικό service αλλα και όλο το προσωπικό για το άψογο αποτέλεσμα..!

1  Ευχαριστούμε, athina-peter
Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δεν έχω γράψει την κριτική δύο μέρες γιατί σκεφτόμουν τι να γράψω για να μην κουράσω.
Λοιπόν...
ΤΈΛΕΙΑ... τα φαγητά, οι υπάλληλοι, οι ιδιοκτήτες, το περιβάλλον, η ατμόσφαιρα... ΌΛΑ.
Κάτσαμε 6 ώρες και φύγαμε επειδή ήταν κλείσιμο. Φύγαμε μόνοι μας δεν θα μας έδιωχναν ποτέ.
Ίσως από τα καλύτερα γεύματα που έχουμε κάνει ποτέ γενικά!

Ευχαριστούμε, IOANNIS S
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2017

Συνήθως στις κλασσικες παραδοσιακές ταβέρνες, ιδιαιτερα όταν βρίσκονται σε πολύ τουριστικές περιοχές ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα φας μέτρια. Εδώ ήταν η εξαίρεση. Πραγματικά απλό περιβάλλον, έτσι όπως τουλάχιστον αρέσει σε μένα, ελληνικό χρώμα, εξαιρετική τοποθεσία και καλό φαγητό. Ελαφρά τσιμπημενες τιμές, αλλά τελικά το παραβλέπεις. Παρασπονδία..... οι ταμπέλες διαφημίζουν φρέσκο ψάρι που τελικά δεν είχαν.

2  Ευχαριστούμε, Konsta N
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Γενικά δεν είμαι ο τύπος που συνηθιζω να γράφω κριτικές σε μαγαζιά , όταν όμως η εμπειρία ξεπερνάει και την πιο απαιτητική προσδοκία τότε νομίζω ότι η εμπειρία μου πρέπει να κοινοποιηθεί.. Στο Βιολακης 1967 πήγαμε πρώτη φορά το 2016 μαζί με παρέα από φίλους. Αυτό ήταν, με τις πρώτες κιόλας μπουκιές ή συζήτηση στην παρέα είχε φύγει από το πόσο ωραίες είναι οι παραλίες στο Δαμνονι και είχε πάει στο πόσο καταπληκτικό ήταν το καθετί που παραγγείλαμε. Αποτέλεσμα αυτής της εμπειρίας ήταν Κάθε μέρα να περιμένουμε πως και πως θα έρθει η στιγμή που θα κάτσουμε για φαγητό ώστε να δοκιμάσουμε οσα περισσότερα μπορούσαμε καθώς οι διακοπές έχουν και ημερομηνία λήξης.. Το 2017 η επιλογή του μέρους των διακοπών έγινε λόγω Βιολακη. Θα πάμε σε εκείνο το μέρος λέγαμε που είχαμε φάει καταπληκτικά για να θυμηθούμε στη συνέχεια ότι το μέρος λεγόταν Δαμνονι.. Η φετινή εμπειρία μας έδειξε ότι η τελειότητα δεν έχει όρια.. Νομίζαμε ότι είχαμε εξαντλήσει τον ενθουσιασμό μας από την προηγούμενη εμπειρία.. Κι όμως ο Βιολακης μας απέδειξε ότι μπορεί να βελτιωνει το τέλειο. Καταπληκτικά πιάτα, καταπληκτικό σέρβις από χαμογελαστά άτομα!! Συγχαρητήρια σε όλους Σας!!!!

2  Ευχαριστούμε, Kostas M

Βιολάκης 1967: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πλακιάς, Νομός Ρεθύμνου

Μύρθιος, Πλακιάς
Σελιά, Πλακιάς

Βιολάκης 1967: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!