“Καλό για την περιοχή του”
Κριτική για: Βιολάκης 1967

Βιολάκης 1967
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Πρωινό, Αργά τη νύχτα, Μεσημεριανό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2017

Συνήθως στις κλασσικες παραδοσιακές ταβέρνες, ιδιαιτερα όταν βρίσκονται σε πολύ τουριστικές περιοχές ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα φας μέτρια. Εδώ ήταν η εξαίρεση. Πραγματικά απλό περιβάλλον, έτσι όπως τουλάχιστον αρέσει σε μένα, ελληνικό χρώμα, εξαιρετική τοποθεσία και καλό φαγητό. Ελαφρά τσιμπημενες τιμές, αλλά τελικά το παραβλέπεις. Παρασπονδία..... οι ταμπέλες διαφημίζουν φρέσκο ψάρι που τελικά δεν είχαν.

1  Ευχαριστούμε, Konsta N

Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Γενικά δεν είμαι ο τύπος που συνηθιζω να γράφω κριτικές σε μαγαζιά , όταν όμως η εμπειρία ξεπερνάει και την πιο απαιτητική προσδοκία τότε νομίζω ότι η εμπειρία μου πρέπει να κοινοποιηθεί.. Στο Βιολακης 1967 πήγαμε πρώτη φορά το 2016 μαζί με παρέα από φίλους. Αυτό ήταν, με τις πρώτες κιόλας μπουκιές ή συζήτηση στην παρέα είχε φύγει από το πόσο ωραίες είναι οι παραλίες στο Δαμνονι και είχε πάει στο πόσο καταπληκτικό ήταν το καθετί που παραγγείλαμε. Αποτέλεσμα αυτής της εμπειρίας ήταν Κάθε μέρα να περιμένουμε πως και πως θα έρθει η στιγμή που θα κάτσουμε για φαγητό ώστε να δοκιμάσουμε οσα περισσότερα μπορούσαμε καθώς οι διακοπές έχουν και ημερομηνία λήξης.. Το 2017 η επιλογή του μέρους των διακοπών έγινε λόγω Βιολακη. Θα πάμε σε εκείνο το μέρος λέγαμε που είχαμε φάει καταπληκτικά για να θυμηθούμε στη συνέχεια ότι το μέρος λεγόταν Δαμνονι.. Η φετινή εμπειρία μας έδειξε ότι η τελειότητα δεν έχει όρια.. Νομίζαμε ότι είχαμε εξαντλήσει τον ενθουσιασμό μας από την προηγούμενη εμπειρία.. Κι όμως ο Βιολακης μας απέδειξε ότι μπορεί να βελτιωνει το τέλειο. Καταπληκτικά πιάτα, καταπληκτικό σέρβις από χαμογελαστά άτομα!! Συγχαρητήρια σε όλους Σας!!!!

2  Ευχαριστούμε, Kostas M
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Οτι καλύτερο υπάρχει στο Νομό. Και έχουμε παει σε παρα πολλα εστιατόρια και ταβέρνες. Συγχαρητήρια και για τις γεύσεις και για την εξυπηρέτηση. Εκπκηκτικο το φιλέτο τόνου, καλοψημένο λαυράκι, κολοκυθοκεφτέδες και σαγανάκι τυρί για άριστα 10.

1  Ευχαριστούμε, Konstantinos K
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επιλέξαμε τη ταβέρνα αυτή για το μεσημεριανό και ήταν η καλύτερη επιλογή!Οι μερίδες τους τεράστιες και οι τιμές τους κανονικές!!!Το προσωπικό άψογο!!!Να τους δοκιμάσετε και δεν θα χάσετε....

1  Ευχαριστούμε, Eva_Koudourioti
Η κριτική γράφτηκε 26 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφη ταβέρνα,σε παραλία σχετικά πιο ήρεμη και καθαρή.Παραγγειλαμε ντάκο,που ηταν νοστιμότατος,μανιτάρια με μέλι,που ηταν λίγο πιο γλυκά απ' οτι θα ήθελα αλλα και παλι νοστιμα κι απο κυρίως μοσχαρίσια μπριζόλα και κοτόπουλο σχάρας και τα δυο πολυ καλα και σε γεύση και σε ποσοτητα.Οι μεριδες τους ηταν ικανοποιητικοτατες οπως και οι τιμές τους.

1  Ευχαριστούμε, Κατερινα Θ

Βιολάκης 1967: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Πλακιάς, Νομός Ρεθύμνου

Μύρθιος, Πλακιάς
Πλακιάς, Νομός Ρεθύμνου

Βιολάκης 1967: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!