Η κριτική έγινε: 21 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε συνολικά 4 βράδια, μας έκανε αναβάθμιση σε μεγαλύτερο σπίτι χωρίς έξτρα χρήματα. Η υποδοχή της Γρηγορίας ήταν πολύ φιλική, το δωμάτιο πεντακάθαρο, είχε τα πάντα μέσα. Επίσης το ότι είσαι μέσα σε αυτόν τον όμορφο κήπο σου φτιάχνει την διάθεση. Ο Αβλέμωνας βρίσκεται σε 5 λεπτά απόσταση, όπου έχει μαγαζάκια για να περάσεις το βραδυ σου. Επίσης το Καλαδι είναι 15 λεπτά με το αμάξι. Αν πήγαινα ξανά στα Κύθηρα θα έμενα ξανά πολύ άνετα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, X5710KQchrisg
Ο/η Palaeopoli Villas Palaeopoli Villas, Ιδιοκτήτης του Palaeopoli Villas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουλίου 2020

Σας ευχαριστούμε και εκτιμούμε πολύ τα καλά λόγια που γράψατε για εμάς και το κατάλυμα μας Palaeopoli Villas!
Εύχομαι να ξανά ανταμώσουμε!!
Να είστε καλά!!

Η κριτική έγινε: 16 Ιουλίου 2020

Το πιο όμορφο καταλυμα που έχω επισκεφθεί! Μείναμε σε ένα υπέροχο πέτρινο σπιτάκι με ψηλά ταβάνια, πανέμορφα έπιπλα, με θέα στη θάλασσα και στον ολάνθιστο μαγικό κήπο. Η Γρηγορία, η ιδιοκτήτρια, είναι καταπληκτικός άνθρωπος, φρόντιζε κάθε στιγμή, κάθε λεπτομέρεια όλων των χώρων. Όλα πεντακάθαρα φροντισμένα με αγάπη. Ανυπομονούμε να ξαναβρεθούμε σ' αυτό το μαγικό μερος και να εξερευνήσουμε περισσότερο τα Κήθυρα. Δεν θα διάλεγα να μείνω πουθενά άλλού! Ενα μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο στους ιδιοκτήτες.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
1  Ευχαριστούμε, TLBTravelling
Ο/η Palaeopoli Villas Palaeopoli Villas, Ιδιοκτήτης του Palaeopoli Villas, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Ιουλίου 2020

Γλυκιά Μαρία ευχαριστούμε ειλικρινώς για τα πανέμορφα λόγια σου!!!Ήταν μεγάλη η χαρά και ιδιαίτερη η τιμή να φιλοξενήσουμε εσένα και την κόρη σου...Εύχομαι να έχουμε ανθρώπους σαν εσάς να μας επισκέπτονται...
Να είμαστε καλά να ξανα ανταμώσουμε...
Καλό καλοκαίρι!!!

Η κριτική έγινε: 24 Ιουλίου 2019

Μείναμε 5 ημέρες στο υπέροχο αυτό κατάλυμα. Η υπέροχη Γρηγορία μας υποδέχθηκε και μας έκανε να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας! Η αναβάθμιση που μας έκανε από απλό δίκλινο σε μια πανέμορφη ατμοσφαιρική τετράκλινη βίλα ανέβασε τη διαμονή μας σε άλλο επίπεδο! Στο κατάλυμα είναι όλα προσεγμένα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια. Το κρεββάτι και τα υπέροχα κλινοσκεπάσματα της Cocomat, η καθαριότητα, ο απίστευτος κήπος, αλλά και η θέα προς τον γραφικό Αβλέμονα ήταν ότι ονειρεύεται ο καθένας μας για τις διακοπές του! Η Γρηγορία αφιέρωσε πολύ χρόνο από την πρώτη ημέρα για να μας ενημερώσει για όλα τα αξιοθέατα και τις επιλογές του νησιού, αλλά και στη συνέχεια ήταν πάντα εκεί για να μας δίνει τις προτάσεις και τις πληροφορίες που χρειαζόμασταν. Είναι πραγματικά μια από τις σπάνιες περιπτώσεις που ένα κατάλυμα είναι πανέμορφο και ξεπερνά και τις φωτογραφίες του. Οι ομορφιές των Κυθήρων και οι αναμνήσεις μας από το κατάλυμα αυτό μας κάνουν να προγραμματίζουμε ήδη την επόμενη επίσκεψή μας στο νησί. Ευχαριστούμε για όλα Γρηγορία!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, Chris S
Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Θα ξεκινήσω από την καταπληκτική Γρηγορία η οποία μας εξυπηρετησε με τον καλύτερο τρόπο!! Μείναμε στην βίλα,ήταν πραγματικά πανέμορφη τόσο που δεν μπορεί να αποτυπωθεί σε εικόνες... πολύ περιποιημένη Πεντακάθαρη και ατμοσφαιρικη με την πέτρα και το ξύλο να επικρατεί.. όλος ο χώρος ήταν μαγικός και πολύ ήσυχος! Ήταν η δεύτερη φορά που πήγα στα Κύθηρα και ενας λογος που θα ξαναπάω είναι για να μείνω ξανά εκεί.. ευχαριστούμε για όλα!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, aggeliki14
Η κριτική έγινε: 16 Σεπτεμβρίου 2017

Αύγουστος 2017.Μείναμε σ ένα Παραδοσιακό Ενετικό σπιτάκι κοντά στις καλόγουστες βιλίτσες, άνετο,καθαρό,ανεξάρτητο με χοντρούς κοίλους τοίχους και θέα όλο το Μηρτώο.Λογικές τιμές,οικογενειακή επιχείρηση.Κοντά στη φύση το Θεό ,την Ελευθερία..
Υπέροχη διαμονή στο ωραιότερο μέρος του νησιού.
Ευχαριστούμε τους ιδιοκτήτες και το προσωπικό.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Οι βίλες είναι πολυτελείς,το σπίτι που μείναμε παραδοσιακό
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, Ioanna T