“ΙΔΑΝΙΚΟ! Φιλοξενία, Ποιότητα, Τιμές!”
Κριτική για: Μιγγας Βασίλειος

Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στην Μαραθόπολη 3 εβδομάδες, γυρίσαμε όλη την παραλιακή γραμμή (Ναβαρίνο, Βοιδοκοιλιά, μέχρι Πύλο, Κορώνη). Πήγαμε στον Μίγγα την δεύτερη μέρα κατόπιν σύστασης από ντόπιο. Δεν θα μακρηγορήσω. Όποιοι θέλουν να συνδυάσουν πεντανόστιμο φαγητό, μαγειρεμένο με αγάπη, μεράκι, παράδοση, γνώση, φρέσκα ντόπια υλικά, άψογη φιλοξενία, ευγένια, αμεσότητα, εκπληκτικές τιμές για Αύγουστο και μια οικογενειακή παράδοση πάνω από 80 χρόνια, το συνιστούμε ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!
Τα ψαρικά από μικρά, μεσαία, μεγάλα, γαρίδες σε μουστάρδα, αστακοί, ολόφρεσκα! Τα μαγειρευτά (ιδιαίτερα φημισμένα) όνειρο. Τα χόρτα (τα μαζεύει το πρωί η γυναίκα του ιδιοκτήτη του κ. Βασίλη)! Το ελαιόλαδο σπιτικό δικό τους! Βάλσαμο! Περιττό να πούμε ότι αποτέλεσε το στέκι μας! Η θάλασσα είναι 1’ με τα πόδια. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!!

Ευχαριστούμε, s3v3r

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020

Μείναμε στην περιοχή 5 μέρες και φάγαμε εκεί δύο φορές(πράγμα εξαιρετικά σπάνιο για μας). Και τις 2 φορές το φαγητό ήταν θαυμάσιο, τα ψητά ζουμερά και πεντανόστιμα και οι μερίδες μεγάλες. Δεν έχω ξαναφαλάει τόσο καλοψημένες πανσετες και τόσο νόστιμο μπιφτέκι. Οι τιμές ήταν εξαιρετικές αν σκεφτεί κανείς ότι πήραμε 5 μερίδες , σαλάτα,φέτα και αναψυκτικά και πληρώσαμε την 1η φορά 48€ και την 2η 50€. Εξαιρετική εντύπωση μας έκανε ότι πήγαμε ένα βράδυ να πάρουμε σε πακέτο 2 μερίδες τηγανιτές πατάτες και δεν μας πήραν καθόλου λεφτά. Μείναμε ενθουσιασμένοι!

Ευχαριστούμε, mariaPchatz
Η κριτική γράφτηκε 30 Νοεμβρίου 2019

Φοβερή κουζίνα, τα μπιφτέκια ιδιαίτερα γευστικά, το service άψογο με κέφι και ευχάριστη διάθεση. Η κουζίνα φοβερή, ότι πήραμε ήταν γευστικότατο.Η πρώτη φορά που έκανα κριτική σε κάποιο εστιατόριο. Έκανα σε αυτό διότι αξίζει να ακουστεί.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, 548anastasian
Η κριτική γράφτηκε 20 Οκτωβρίου 2019

Μας το πρότεινε ντόπιος το μαγαζί κ το προτιμήσαμε δύο φορές.Την πρώτη φάγαμε πολύ ωραία μπιφτέκια παντσετακια σαλάτες κ γενικά κάναμε ένα απίθανο γεύμα.Την δεύτερη φορά πήγαμε για μαγειρευτά...Δεν προλάβαμε ποικιλία κ έτσι παραγγείλαμε μία μακαρόνια με κιμά που ήταν μαγειρεμένα με υπερβολικά πολλά μπαχαρικά κ σαρδέλες ψητές που ήρθαν θεοστεγνες οπότε κάναμε ένα κακό γεύμα.Το προσωπικό κ στις δύο περιπτώσεις ήταν ευγενέστατο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, irini228
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Ψαρικά φάγαμε και ήταν φρέσκα και νόστιμα. Και μόνο ότι εκεί τρώνε οι ντόπιοι μαγειρευτά λέει πολλά.
Μειονέκτημα το ότι βρίσκεται επάνω σε δρόμο με κίνηση, η οποία γίνεται κάποιες φορές ενοχλητική.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, TasosXanthi_Greece

Μιγγας Βασίλειος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μαραθόπολη, Μεσσηνία

Μιγγας Βασίλειος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!