Porto Marathos(Μαραθόπολη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Artina Nuovo(Μαραθόπολη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Orbitz.com
  • Δωρεάν στάθμευση
Faros Luxury Suites(Μαραθόπολη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Δωρεάν στάθμευση
Artina Hotel(Μαραθόπολη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Πισίνα
Esperides(Μαραθόπολη)
Mesogeios Hotel(Μαραθόπολη)
Ένθεον Hotel(Μαραθόπολη)
Megalos Kampos(Μαραθόπολη)
Agoda.com
Dialiskari Villas(Μαραθόπολη)
Η κριτική γράφτηκε 22 Αυγούστου 2015 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο κατάλυμα και σε ιδανική τοποθεσία. Ησυχία και φοβερή θέα. Είναι ιδανικό για παρέες και οικογένειες. Εύκολη πρόσβαση στις κοντινές παραλίες και είναι πλήρως εξοπλισμένο. Αυτά είναι τα θετικά. Τα αρνητικά .Το πρωινό του ήταν ανεπαρκές δεν αντιπροσωπεύει σε καμμία περίπτωση την τιμή του καταλύματος. Δεν υπήρχαν προϊόντα περιποίησης ενώ η διαφήμιση το έγραφε, οι πετσέτες άλλαζαν κάθε δεύτερη ημέρα. Δεν υπήρχε τηλεόραση στα υπνοδωμάτια παρά μόνο μία πολύ μικρή στο σαλόνι και ο φωτισμός στους εξωτερικούς χώρους ανεπαρκής. Κυκλοφορούσες μόνο με φακό. Ελπίζω πως αυτές είναι κάποιες λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά σε σχέση με την τιμή πάντα του ξενώνα.

Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, ANAGNOSTAKI
Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2015

Αν θες άνεση,ασφαλεια,ησυχια,ποιότητα ,δεν υπάρχει καλυτερο μέρος να πας ,
Και το εξηγώ ,
Άνεση : τα εχει όλα ,δείτε και φωτογραφίες ,
Τζάκι,αιρ κοντισιον ,καλοριφέρ,καφετιέρα,κουζίνα ,ψυγείο,πλυντήριο ,όλες τις μικροσυσκευές που εχει ανάγκη μια πενταμελή οικογενεια σαν την δίκη μου.
Ασφαλεια:κρεβατοκάμαρες στον κάτω όροφο τις διπλοκατοικίας,περιφραγμένο,συναγερμό ,Πάρκιν ,στέγαστρο ,ακομα και Πάρκιν ποδηλάτων .
Ησυχία: Κοντα σε όλα μακριά απο τον θόρυβο.
Ποιότητα : οι άνθρωποι που εχουν τα ενοικιαζόμενα ,σε κάνουν να αισθάνεσαι άνετα ,
Φιλικοί ,ευγενικοι ,πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν στο παραμικρό,και πανω απο όλα άνθρωποι.
Σιγουρα θα ξαναπάω ,σιγουρα θα το προτείνω ειδικά σε οικογένειες ,θα με θυμηθείτε ειμαι σίγουρος ,τρία παιδια κάτω απο δέκα το μικρότερο δυο ετών .
Ειλικρινά ξέγνοιαστους γονείς τέτοιους δεν έχετε ξαναδεί .
Ευχαριστω πολυ μου φτιάξατε τις διακοπες .

Συμβουλή: Αξέχαστες διακοπες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Διαμονή: Αύγουστος 2015, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Constantinos M
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουνίου 2013

Νεόδμητες μαιζονέτες, καθαριότητα στο έπακρο, σε πολύ βολική περιοχή αφού άνετα μπορέις να πας στην μαραθόπολη ή προς πύλο. Η πισίνα πολύ καθαρή, τα δωμάτια κάθε μέρα ήταν καθαρά και τακτοποιημένα.Πολύ σωστά εξοπλισμένες οι μαιζονέτες με πλυντήριο ρούχων και όλα τα απαραίτηατ σκεύη (μέχρι και nespresso!).

• Διαμονή: Ιούνιος 2013, ταξίδι με οικογένεια
3  Ευχαριστούμε, Nikos N
Η κριτική γράφτηκε 11 Νοεμβρίου 2012

Είχε σχεδόν σουρουπώσει μόλις φθάσαμε και αφού αφήσαμε το αυτοκίνητο στο στεγασμένο πάρκιν,συναντήσαμε την υπεύθυνη του συγκροτήματος η οποία ήλθε να μας υποδεχθεί και να μας οδηγήσει στην πέτρινη μεζονέτα μας.Στο ισόγειο δύο ευρύχωρες κρεβατοκάμαρες με διπλά κρεβάτια και πάνω σ' αυτά όμορφα τακτοποιημένα οι πετσέτες και τα μπουρνούζια μας, απένταντι οι μπαλκονόπορτες που οδηγούν στον κήπο και την πισίνα και δίπλα το μπάνιο με τα απαραίτητα (σαμπουάν,αφρόλουτρο,κρέμα σώματος,μπιστολάκι για τα μαλλιά). Ανεβαίνοντας την ξύλινη σκάλα,στον όροφο, μιά γλυκιά θαλπωρή μας κυρίευσε καθώς αντικρίσαμε το καθιστικό με την όμορφη ξύλινη οροφή και τους πέτρινους τοίχους,το τζάκι και τα κεριά αναμένα, το πορφυρό χρώμα του ορίζοντα και τη θάλασσα με το νησάκι '' Πρώτη'' που απ΄το μεγάλο παράθυρο έμοιαζε με πίνακα ζωγραφικής.Πάνω στο τραπέζι η όμορφα διακοσμημένη καλάθα υποδοχής με τα απαραίτητα για το πρωινό μας και πίσω η πλήρως εξοπλισμένη κουζίνα με μεγάλο ψυγείο,ηλεκτρική κουζίνα touch, ακόμα και εσπρεσιέρα. Δίπλα ένα δεύτερο wc και μέσα πλυντήριο ρούχων και σιδερώστρα. Βέβαια αυτό που άξιζε περισσότερο ήταν η μεγάλη βεράντα με θέα το Ιόνιο με το όμορφο ηλιοβασίλεμα.Ξεκουραστήκαμε,ηρεμήσαμε μέσα στη φύση και νοιώσαμε τη ζεστή φιλοξενία του messinian horizons Σας ευχαριστούμε πολύ γι΄αυτό και σίγουρα θα σας επισκεφτούμε στο μέλλον γιατί νοιώσαμε σαν στο σπίτι μας.

• Διαμονή: Νοέμβριος 2012, ταξίδι με τον/την σύντροφο
5  Ευχαριστούμε, Mania G
Ο/η Messinian H, Owner του Messinian Horizons, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 17 Δεκεμβρίου 2012

Αγαπητε Κυριε,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα πολύ θερμά σας σχόλια. Θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε ξανά. Παραμένουμε πάντα στην διάθεση σας.

Η κριτική γράφτηκε 5 Νοεμβρίου 2012 μέσω κινητής συσκευής

Ηταν καταπληκτικό με απόλυτη ησυχία η παραλία με την σπηλιά στου Μπαρλα ήταν καταπληκτική και η καθαριότητα ήταν τέλεια Αγαπήσαμε την εσπρεσιερα που σπάνια βρεισκεις σε καταλύματα με τις δωρεάν καψουλες Η φιλοξενία της Αγαθης ήταν εκσερετικη Σας ευχαριστούμε πολλή Η γυναίκα μου δεν θα σας κσεχασεις πιτε

• Διαμονή: Αύγουστος 2012
2  Ευχαριστούμε, Panos64