“Φύγαμε νηστικοί”
Κριτική για: Το Πατρικόν

Το Πατρικόν
Η κριτική γράφτηκε 29 Νοεμβρίου 2020

Εμας η εμπειρία μας ήταν χάλια!! Παιθκια τίποτε δεν μας άρεσε από 15 πιάτα!!! Μικρές ποσότητες με δείγμα φαγητού μέσα.. Πολύ ακριβό 30 ευρώ το άτομο και να φεύγεις νηστικός.. Ειμασταν 5 άτομα δείτε της φωτογραφίες με τα φαγητά..

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, annapD9690SC

Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Τα θετικά είναι το καλό φαγητό και καθαρό περιβάλλον. Έχω αλλεργία στους ξηρούς καρπούς και μου έφεραν ξεχωριστό πιατακι του φαγητού όταν χρειαζοταν. Υπάρχει επιλογή για παιδιά χοιρινό σουβλάκι για 9 ευρώ.
Τα αρνητικά είναι η τιμή και ότι δεν κάνει για άτομα που είναι επιλεκτικά στο φαγητό και δεν πειραματίζονται.

Ευχαριστούμε, AngelaK107
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020

Επισκεφθήκαμε την ταβέρνα με φίλους με πολύ ενδιαφέρον να δοκιμάσουμε κάτι διαφορετικό. Δεν τρώμε κρέας αλλά μας είπαν ότι φυσικά υπάρχει χορτοφαγικός μεζές. Μας έκανε εντύπωση, όμως ότι τα περισσότερα πιάτα έδιναν την εντύπωση συνοδευτικών, σα να αφαίρεσαν απλώς τα κρεατικά, χωρίς να τα αντικαταστήσουν με άλλα πιάτα. Αυτό είναι κοινό πρόβλημα στην Κύπρο, αλλά θα περιμένε κανείς μια άλλη προσέγγιση από μια 'δημιουργική ταβέρνα'. Επίσης θα βοηθούσε αν το μενού ήταν γραμμένο κάπου: οι σερβιτόροι απαριθμούσαν τα υλικά με κάθε καινούριο πιάτο αλλά ήταν τόσα πολλά, και τα περισσότερα ενελώς πολτοποιημένα, που ήταν αδύνατον να τα θυμηθούμε μετά από λίγο. Συμφωνήσαμε όλοι ότι γευτήκαμε ενδιαφέροντες συνδυασμούς γεύσεων και ότι το εστιατόριο σίγουρα έχει προοπτικές, αλλά φύγαμε προβληματισμένοι.

Ευχαριστούμε, SDU7553SO
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ πρωτότυπο εστιατόριο που κάθε φορά μας εκπλήσσει με τα πιάτα του! Κάποια είναι απίθανα, κάποια ίσως όχι τόσο αλλά υπάρχει ποικιλία και όλο και κάτι θα βρεις να φας! Τα επιδόρπια πάντα είναι τα αγαπημένα μου!! Οι κυπριακές μπυρες επίσης απίθανες, ειδικά αυτή με μυρωδιά μπανάνας! Αν δεν έχετε πάει πρέπει να πάτε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Natalie M
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019

Είχαμε επισκεφτεί το Πατρικό και στο παρελθόν και οφείλω να ομολογήσω ότι μας ενθουσίασαν οι γευστικοί συνδυασμοί των πιάτων, αν και μας προβλημάτισε το κόστος ανά άτομο. Δυστυχώς τελευταία μας επίσκεψη δεν μας άφησε ικανοποιημένους. Οι νέοι πειραματισμοί και συνδυασμοί γεύσεων δεν ήταν επιτυχημένοι, καθώς και το γεγονός ότι μας έφεραν πιάτo (τραχανάς, ψωμί), τo οποίo είχε επιπλέον χρέωση από την τιμή του μεζέ, χωρίς να είμαστε ενήμεροι εκ των προτέρων για τη χρέωση. Επικροτούμε την προσπάθεια των παιδιών να χρησιμοποιήσουν τη φαντασία και τη δημιουργικότητά τους, για να αναδείξουν την κυπριακή κουζίνα. Όμως το να διατηρήσει μια ταβέρνα την ποιότητά της και να είναι σταθερά δημοφιλής απαιτεί πολλή προσοχή στους πειραματισμούς, στην επιλογή των πιάτων και σε μικρές λεπτομέρειες που θα αφήσουν ευχαριστημένο τον πελάτη.Γι' αυτό, χρειάζεται ακόμα λίγη δουλειά...

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Giorgos P

Το Πατρικόν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λάρνακα, Επαρχία Λάρνακας

Pervolia, Επαρχία Λάρνακας
Kiti, Επαρχία Λάρνακας

Το Πατρικόν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα