“Ενδιαφέροντα πιάτα αλλά...”
Κριτική για: Το Πατρικόν

Το Πατρικόν
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2020

Επισκεφθήκαμε την ταβέρνα με φίλους με πολύ ενδιαφέρον να δοκιμάσουμε κάτι διαφορετικό. Δεν τρώμε κρέας αλλά μας είπαν ότι φυσικά υπάρχει χορτοφαγικός μεζές. Μας έκανε εντύπωση, όμως ότι τα περισσότερα πιάτα έδιναν την εντύπωση συνοδευτικών, σα να αφαίρεσαν απλώς τα κρεατικά, χωρίς να τα αντικαταστήσουν με άλλα πιάτα. Αυτό είναι κοινό πρόβλημα στην Κύπρο, αλλά θα περιμένε κανείς μια άλλη προσέγγιση από μια 'δημιουργική ταβέρνα'. Επίσης θα βοηθούσε αν το μενού ήταν γραμμένο κάπου: οι σερβιτόροι απαριθμούσαν τα υλικά με κάθε καινούριο πιάτο αλλά ήταν τόσα πολλά, και τα περισσότερα ενελώς πολτοποιημένα, που ήταν αδύνατον να τα θυμηθούμε μετά από λίγο. Συμφωνήσαμε όλοι ότι γευτήκαμε ενδιαφέροντες συνδυασμούς γεύσεων και ότι το εστιατόριο σίγουρα έχει προοπτικές, αλλά φύγαμε προβληματισμένοι.

Ευχαριστούμε, SDU7553SO

Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ πρωτότυπο εστιατόριο που κάθε φορά μας εκπλήσσει με τα πιάτα του! Κάποια είναι απίθανα, κάποια ίσως όχι τόσο αλλά υπάρχει ποικιλία και όλο και κάτι θα βρεις να φας! Τα επιδόρπια πάντα είναι τα αγαπημένα μου!! Οι κυπριακές μπυρες επίσης απίθανες, ειδικά αυτή με μυρωδιά μπανάνας! Αν δεν έχετε πάει πρέπει να πάτε!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Natalie M
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019

Είχαμε επισκεφτεί το Πατρικό και στο παρελθόν και οφείλω να ομολογήσω ότι μας ενθουσίασαν οι γευστικοί συνδυασμοί των πιάτων, αν και μας προβλημάτισε το κόστος ανά άτομο. Δυστυχώς τελευταία μας επίσκεψη δεν μας άφησε ικανοποιημένους. Οι νέοι πειραματισμοί και συνδυασμοί γεύσεων δεν ήταν επιτυχημένοι, καθώς και το γεγονός ότι μας έφεραν πιάτo (τραχανάς, ψωμί), τo οποίo είχε επιπλέον χρέωση από την τιμή του μεζέ, χωρίς να είμαστε ενήμεροι εκ των προτέρων για τη χρέωση. Επικροτούμε την προσπάθεια των παιδιών να χρησιμοποιήσουν τη φαντασία και τη δημιουργικότητά τους, για να αναδείξουν την κυπριακή κουζίνα. Όμως το να διατηρήσει μια ταβέρνα την ποιότητά της και να είναι σταθερά δημοφιλής απαιτεί πολλή προσοχή στους πειραματισμούς, στην επιλογή των πιάτων και σε μικρές λεπτομέρειες που θα αφήσουν ευχαριστημένο τον πελάτη.Γι' αυτό, χρειάζεται ακόμα λίγη δουλειά...

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Giorgos P
Η κριτική γράφτηκε 16 Νοεμβρίου 2019

Απαράδεκτο, ο μεζές στοιχίζει 25 ευρώ το άτομο !!!!! 17 πιάτα τα οποία είχαν δείγμα φαγητού με αποτέλεσμα να μην φτάσεις να γευτείς και να ξεχωρίσεις τι τρως. Παραγγείλαμε επιπλέον ψωμί και το χρέωσαν 3 ευρώ.το κρασί το έφεραν ανοιχτό στο τραπέζι χωρίς καν να μας σερβίρουν. Περιβάλλον καφενέ κι όχι ταβέρνας. Επιεικώς απαράδεκτοι!!!!!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
2  Ευχαριστούμε, paraskevoulla
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Για όλους εμάς τους καλοφαγάδες που βαρεθήκαμε τα ίδια κ τα ίδια! Απλά μια μοναδική κ ξεχωριστή εμπειρία με απίθανες γεύσεις κ παντρέματα που δεν μπορούμε πολλοί να φανταστούμε. Ενθουσιαστηκαμε με τις απίθανες κυπριακές μπυρες επίσης από το pivo. Ζυθοποιείο στη Λευκωσία!! Συστήνεται ανεπιφύλακτα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Natalie M

Το Πατρικόν: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Λάρνακα, Επαρχία Λάρνακας

Pervolia, Επαρχία Λάρνακας
Kiti, Επαρχία Λάρνακας

Το Πατρικόν: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!