Η κριτική έγινε: 25 Σεπτεμβρίου 2020

Είχαμε τη χαρά να επισκεφτούμε τα Σφακια κατά τη διάρκεια των διακοπών μας στην Κρήτη. Δυο από τις μέρες του ταξιδιού μας τις περάσαμε στην Ανωπολη. Η εμπειρία μας ήταν αξέχαστη καθώς είχαμε την τύχη να βιώσουμε την πραγματική Κρητική φιλοξενία. Τα δωμάτια ήταν πολύ καθαρά και άνετα. Το πρωί απολαύσαμε τον καφέ μας με συνοδεία Σφακιανής πίτας και άλλων παραδοσιακών Κρητικών μεζέδων. Αφού κάνει τα μπάνια και τις βόλτες μας , τα βράδια μας τρώγαμε στην οικογενειακή ταβέρνα ακριβώς κάτω από τα δωμάτια , όπου όλοι ανεξαιρέτως ήταν πολύ φιλικοί , περιποιητικοί και μας έκαναν να αισθανόμαστε σαν στο σπίτι μας. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Αργυρω που μάγεψε με τα υπέροχα φαγητά της και τη φροντίδα της , αλλά και στο Μανούσο , τη Γιουλη, τον Αντώνη και τον κύριο Κώστα. Οπωσδήποτε θα κάνουμε μια στάση ξανά εκεί εάν μας ξαναφέρει ο δρόμος προς τη νότια Κρήτη.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2020
Ευχαριστούμε, cristine92
Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ γευστικό και φρέσκο φαγητό. Αξίζει να περάσει κάποιος από εδώ για ένα γεύμα ή για διανυκτέρευση. Είναι στην κατάλληλη τοποθεσία για εξευρεύνηση των γύρω περιοχών και για ξεκούραση και αποκοπή από την ρουτίνα.

Ευχαριστούμε, _C2314XA
Η κριτική έγινε: 11 Νοεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πεντακαθαρα δωματια με ωραια θεα στο κεντρο της ανωπολης.Οι ιδιοκτητες πολυ φιλοξενοι.εχει ανετο παρκινγκ!!πηγαινουμε πολλα χρονια σαββατοκυριακα τον χειμωνα αλλα και καλοκαιρι μετα απο μπανιο μας στα Σφακια..Εχει ωραια μερη να περπατησετε προς αραδαινα -Αγιο Ιωαννη που θα σας ενημερωσουν οι ιδιοκτητες..Εχουν και ταβερνα ακριβως απο κατω που παρεχουν εξαιρετικο πρωινο και φαγητο!!!το συστηνουμε ανεπιφυλακτα!!!αξιζει!!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, andr_chania
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2019

Δεν υπάρχουν λόγια!!!
Πραγματικά εξαιρετικό φαγητό, καταπληκτικοί άνθρωποι και ο ορισμός της φιλοξενίας.
Μας περιποιήθηκαν, μας κατατοπισαν που να πάμε, μας κέρασαν και γενικά μας φέρθηκαν σαν να μασταν δικοί τους άνθρωποι.
Χίλια ευχαριστώ και πάλι λίγα είναι.
Όποιος βρεθεί στην περιοχή ΕΠΙΒΆΛΛΕΤΑΙ να το επισκεφτεί!!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, MG1369
Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Περνούσαμε υπέροχα καθημερινά με την καθοδήγηση του Αντώνη και του Μανουσο οι οποίοι κάθε μέρα μας πρότειναν καινούργιες διαδρομές να ανακαλύψουμε νέα μέρη και η κάθε μέρα τελείωνε με παραδοσιακό μαγειρεμένο φαγητό με προϊόντα από το κήπο τους και δικά τους αρνάκια τα οποία ταΐσαμε με τα παιδιά μας . Παιδιά σας ευχαριστούμε για τις όμορφες στιγμές και την επόμενη φορά ελπίζουμε σε περισσότερο χρόνο μαζί σας. Κρατήστε το όπως είναι γιατί είναι κάτι μοναδικό

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, nektariosa851