“Μόνο ο καφές αξίζει ”
Κριτική για: Εστιατόριο Σαμαριά

Εστιατόριο Σαμαριά
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Το μόνο που πέτυχαν ήταν ο καφές.
Οι σερβιτόροι, όλοι 《στεναχωρημενοι》 λες και τους ενοχλησαμε.
Τα φαγητά επιεικώς μέτρια και γενικά δεν είναι μέρος για να περάσεις καλά και νιώσεις άνετα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, MisterDimi

Η κριτική γράφτηκε 12 Αυγούστου 2021

Μέτριο φαγητό και μέτρια εξυπηρέτηση. Ουδείς από το προσωπικό δεν φορούσε μάσκα εν μέσω πανδημίας... ...............................................................

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, IoannisK169
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Σίγουρα δεν ειναι αυτό που δείχνει. Ενώ δείχνει πολύ οργανωμένο και ανανεωμένο καλό μαγαζί, καμία σχέση. Μεγάλες αναμονες, που εν μέρει δικαιολογούνται από την πολλή δουλειά, από την άλλη περιμέναμε τουλάχιστον 30' για τον λογαριασμό, σε ώρα που δεν είχε τόση δουλειά. Το φαγητό πολύ μέτριο. Φαίνεται το ποσό πρόχειρο και γρήγορο είναι. Μάλλον τους νοιάζει πιο πολύ η ποσότητα παρα η ποιότητα. Όσον αφορά το προσωπικό, κάποιοι ήταν αρκετά ευγενικοί και εξυπηρετικοί, κάποιοι άλλοι όχι. Γενικά δεν θα πρότεινα, για μια τόσο μεγάλης σημασίας περιοχή όπως τα Σφακιά, αναζητήστε κάτι πιο αντιπροσωπευτικο και παραδοσιακό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, marianna2704
Η κριτική γράφτηκε 9 Αυγούστου 2021

Πρόχειρο στήσιμο τραπεζιού με απλές λαδόκολλες, το μενού εκτυπωμένο σε κόλλες Α4 χωρίς να έχει γίνει αφαίρεση των πιάτων που δεν υπήρχαν, τα μαχαιροπίρουνα σερβιρισμένα σε χάρτινα σακουλάκια σουβλακιού. Το φαΐ αρκετά καλο αλλά το κέρασμα στο τέλος σχεδόν ανύπαρκτο με 2 μπουκιές χαλβά και ρακή.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, X773FRjohnt
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτο προσωπικό !
Βραδάκι με πολύ λίγο κόσμο ,κάτσαμε δύο άτομα για να πιούμε ποτο . Περιμέναμε πολλή ώρα για να έρθει κάποιος ,κάνεις .Εμείς φωνάξαμε ,ήρθε ένας νεαρός ( χωρίς μάσκα ) κ μας είπε "τι θέλετε " .ζήτησαμε κατάλογο .περίμεναμε ξανά μήπως έρθει κάποιος να παραγγείλουμε τίποτε πάλι ,εμείς ξανά φωνάξαμε .ένα κοκτέιλ κ μια λεμονάδα μας τα σέρβιρε ο ίδιος ανθρώπος που τα έφτιαξε κ αυτός χωρίς μάσκα ! Όταν ζητήσαμε λογαριασμό ,μας έφεραν χρεωμένο + ένα ποτό από την προηγούμενη παρέα όπως μας είπαν ..παραλίγο δηλαδή να πληρώσουμε 8€ παραπάνω .
Ένα κοκτέιλ 7.5€ ,μια λεμονάδα 3€, δώσαμε 20€ και έφεραν ρέστα 8,5€ ..φυσικά δεν είπαμε τίποτα .
Γενικά αγένεια κ καθόλου εξυπηρέτηση απο το προσωπικό ! Ένας άνθρωπος μόνο που μιλούσε σπαστά τα ελληνικά μας χαμογέλασε κ μας ρώτησε αν χρειαζόμαστε κάτι .

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Τζωρτζίνα Κ

Εστιατόριο Σαμαριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα Σφακιών, Νομός Χανίων
Ανώπολη, Χώρα Σφακιών

Χώρα Σφακιών, Νομός Χανίων
Φραγκοκάστελλο, Χώρα Σφακιών

Εστιατόριο Σαμαριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!