“Μέτριο”
Κριτική για: Εστιατόριο Σαμαριά

Εστιατόριο Σαμαριά
Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2020

Κλασικό εστιατόριο που ελπίζει σε πελάτες τουρίστες.
Μικρές ποσότητες συγκριτικά με την τιμή του πιάτου.
Αναψυκτικά και μπίρες όχι παγωμένες.
Ένα από τα πιάτα ήταν μερίδα σουβλάκι χοιρινό το οποίο δεν ήταν της ώρας αλλά ξαναζεσταμένο.
Ένα πιάτο ντολμαδάκια καλή γεύση.
Ένα πιάτο σαρδέλα σχετικά στεγνή και άγευστη.
Δυο πιάτα σφακιανό γιαχνί, καλή γεύση αλλά μικρή ποσότητα κρέατος και αρκετό λίπος.
Μισό κιλό παιδάκια σε μερίδα (η παραγγελία ήταν μισό κιλό) καλή γεύση.Στο τέλος όμως χρεώθηκε μερίδα x3 και ο λογαριασμός έγραψε 25 ευρώ. Μετά μας ξαναγύρισαν το χαρτί γράφοντας 17 ευρώ.
Μια κρεατότουρτα καλή σαν γεύση.
Κουβέρ χρεωμένο σχετικά ακριβά, 4,2 ευρώ στα 4 ενήλικα άτομα και δυο πιτσιρίκια.
Και στο τέλος δεν δέχτηκαν πληρωμή με κάρτα καθώς όπως ισχυρίστηκαν υπάρχει θέμα με το Ίντερνετ.
Γενικά φύγαμε με μέτρια εντύπωση.

Ευχαριστούμε, ioannisIoann
Ο/η giagrika, Γενικός Διευθυντής του Εστιατόριο Σαμαριά, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2020

Γεια σας, και ευχαριστούμε για την προτίμηση σας για το εστιατόριο μας, που είναι οικογενειακή επιχείρηση που δραστηριοποιείτε στην εστίαση και φιλοξενία παραπάνω από 30 χρόνια, προσπαθούμε να παρέχουμε ότι καλύτερο μπορούμε σε όλους τους φιλοξενούμενους Έλληνες η τουρίστες χωρίς διακρίσεις. Το ίντερνετ καθώς και όλες οι τηλεφωνικές γραμμές στην επαρχία Σφακίων ήταν εκτός λειτουργίας για 3 μέρες λόγο βλάβη στο δίκτυο και κατά συνέπεια δεν λειτουργούσε το μηχάνημα που δέχεται τις κάρτες, δεν ευθυνόμαστε εμείς για αυτό όπως σας το εξηγήσαμε και κατ΄ιδίαν. Σεβόμαστε και παίρνουμε υπόψιν όλα τα σχόλια και τις εντυπώσεις των πελατών μας, θετικά είτε αρνητικά και λυπούμαστε που δεν ικανοποιήσαμε τα υψηλά στάνταρ σας. Τα κρέατα είναι ντόπια τις οικογενείας μας, καθώς και τα θαλασσινά μας από ντόπιους ψαράδες. Όλα τα πιάτα τις ώρας που έχουμε είναι τις ώρας, ουδέποτε ξαναζεσταμένα. Ευχαριστούμε

Η κριτική γράφτηκε 20 Σεπτεμβρίου 2019

Κακή σχέση ποσότητας-ποιοτητας-τιμής! Ακριβό πρωινό σε σχέση με αυτά που πρόσφερει! Ο καφές του ηταν καλος

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, matkoufaki
Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2019

Το φαγητό είναι εξαιρετικό...
Ο χώρος είναι υπέροχος ....
Ο τέλειος συνδυασμός....
Με υπέροχη θέα το Λυβικό Πέλαγος!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2019
Ευχαριστούμε, georgiadour1988
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2019

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί δυο φορές τον Αύγουστο.Ήταν υπέροχα. Φάγαμε φρέσκο ψάρι. Η θέα υπέροχη. Το προσωπικό πολύ ευγενικό. Αξίζει.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, lin_988
Η κριτική γράφτηκε 26 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί αυτο τον Αύγουστο.Έχει το πλεονέκτημα πως το φαγητό το έχει σε βιτρίνα και μπορείς να διαλέξεις από εκεί.Μου άρεσε πολυ η σφακιανή σαλάτα και το παραδοσιακό μπουρέκι.Είχε ανέλπιστα ωραίο παγωτο.Στο τέλος μας πρόσφεραν ρακί και χαλβά, που ηταν επίσης πολυ ωριαία.Το μαγαζί ειναι ανακαινισμένο, καθαρό, δροσερό με θέα στη θάλασσα και το προσωπικό ευγενικό και γρήγορα.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα, ιδιαίτερα σε όσους θελουν να δοκιμάσουν τοπικες γεύσεις.Τέλος, οπως θα δείτε στη φωτογραφία οι τιμές είναι λογικές.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, NSelia

Εστιατόριο Σαμαριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χώρα Σφακιών, Νομός Χανίων
Ανώπολη, Χώρα Σφακιών

Χώρα Σφακιών, Νομός Χανίων
Φραγκοκάστελλο, Χώρα Σφακιών

Εστιατόριο Σαμαριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!