Dimitris P
Άγιος Δημήτριος, Ελλάδα

Κριτικη ξενοδοχείου

5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 3 Ιουλ 2019μέσω κινητής συσκευής
Η διακοσμηση σε παραπέμπει σε σαλέ. Τα δωματια μεγαλα με ομορφη και βαριά διακοσμιση. Μπαλκονια και βεραντες με θεα που σου κοβει την ανάσα. Καθαριοτητα άψογη. Το πρωινο ειναι χωρταστικο με ολα τα καλα και συνηθισμένα αλλα και πιτες φτιαγμενες απο τον μαγειρα του ξενοδοχείου. Το γευμα του μεσημεριού, το μπουφε, αν και μπουφε με φαγητα λαδερα, ψητα σαλατες χωρταστικες και πολλα αλλα με πολυ ωραιες γεύσεις. Αξιζει να ερθει κανεις είτε χειμώνα είτε καλοκαιρι αν κάποιος αρέσκεται σε διακοπες στο βουνό. Ειναι διπλα στους Δελφούς ενα μερος μεγαλου ενδιαφέροντος και άπλετης ομορφιάς. Κι ολα αυτα κοντα στην Αθήνα.
Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε μόνος/-η
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
67 €
  • Tripadvisor
0.1 χλμ. από Ξενοδοχείο Λυκώρεια
  • eDreams
0.1 χλμ. από Ξενοδοχείο Λυκώρεια
Δωρεάν WiFi
Hot tub open all year which is not include in the price
    116 €
0.2 χλμ. από Ξενοδοχείο Λυκώρεια
Εστιατόριο
Αράχωβα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 28 Μαρτίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχοι άνθρωποι ! Άψογο σερβις. Απόλυτη καθαριότητα. Δωμάτια άνετα , ακόμα και τα απλά. Όμορφο Lobby , με ζεστές γωνιές χαλάρωσης. Πολύ καλό πρωινό. Άνετο παρκιγκ. Μέσα στην πόλη, αλλα πολύ πολύ Ησυχο !!! Τι άλλο ;;

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, ΒΑΣΙΛΗΣ Τ
Η κριτική έγινε: 21 Μαρτίου 2019

Ειχα επισκεφτει το ξενοδοχειο αυτο πριν 25 χρονια οταν ειχε πρωτοανοιξει. Με χαρα διαπιστωσα οτι διατηρειται σε πολυ καλη κατασταση. Οι κοινοχρηστοι χωροι περιποιημενοι, η επιπλωση στο δωματιο σε αριστη κατασταση.Το μπανιο δεχνει καπως τα χρονια του,με οχι σπουδαια πιεση νερου, ενω μια ντουσιερα στη θεση της μπανιερας συμβαδιζει πιο πολυ μετα σημερινα δεδομενα. Η καθαριοτητα πολυ καλη, το πρωινο τυποποιημενο σχετικα αλλα πλουσιο.Στα συν και το ευκολο παρκινγκ. Η τιμη λογικη για τα δεδομενα της Αραχωβας.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
1  Ευχαριστούμε, dfouz
Η κριτική έγινε: 6 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στη Λυκωρεια για 3 βράδια. Σε δωμάτιο με τζάκι. Το ξενοδοχείο έχει κλασικό στυλ. Με βαριά έπιπλα, παντού μοκετες. Διαθέτει πρωινό με μπουφέ που πραγματικά θα το χαρακτηριζα λουκουλειο πρωινό, με πολλές επιλογές και όλα φρέσκα.
Καθημερινή καθαριότητα δωματίου και αρκετά είδη περιποίησης.
Φιλικοί οικοδεσπότες. Όλα καλά.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Ευχαριστούμε, myrto_z
Η κριτική έγινε: 28 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στον ξενώνα εν ονόματι «Γιασεμί». Από τα πιο ωραία δωμάτια που έχουμε μείνει. Ευρύχωρο,καθαρό,με τζάκι,το μπάνιο αρκετά μεγάλο συγκριτικά με άλλων ξενοδοχείων,το καλοριφέρ ζέσταινε όλο το χώρο,το δωμάτιο ήταν ντυμένο όλο με μοκέτα,το τζακούζι τέλειο. Τα ξύλα που σου παρείχαν για το τζάκι ήταν δωρεάν. Μου έκανε εντύπωση ότι κάθε μέρα το δωμάτιο καθαριζοταν και άλλαζαν σεντόνια και πετσέτες παρολο που κάναμε 3 διανυκτερεύσεις. Όλα ήταν στην εντέλεια. Το μόνο που επιδέχεται διορθώσει είναι το πρωινό. Θα το χαρακτήριζα ελλιπές. Επίσης,θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο διαλεκτικοι στο θέμα του πρωινού και της ώρας. 10 και 1 λεπτό τα μαζεύουν όλα λέγοντας σου ότι η ώρα έχει περάσει. Ωστόσο θα κρατήσω τα θετικά με το δωμάτιο που πραγματικά μας εξέπληξε ! Τέλος,το παιδί στη ρεσεψιόν (δεν γνωρίζω αν είναι υπεύθυνος) ήταν ευγενέστατος και μας εξυπηρέτησε σε ο,τι ζητήσαμε ! Το WiFi πιάνει παντού !!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, Stav31
Η κριτική έγινε: 14 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν όπως διαβάζω κ κρίμα που τα δα Αφού έκανα τη διαμονή μου..Παιρνω τηλ.καθοτι δεν είχε διαθεσιμότητα στο booking να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο δωμάτιο.Μου λένε ναι :1.απλό στα 65 κ 2.Με τζάκι σε πάνω όροφο με 75 κ πρωινό.Διαλεγω το 2ο.Ρωτω αν χρειάζεται κάποια προκαταβολή κ καθότι πήρα 2μερες πριν μ λέει θα μαστε σε επικοινωνία.Ξανα παίρνω πριν πάμε ότι θα καθυστερήσουμε λόγω καιρού μ λέει οκ.Με ρωτά ένας άντρας όταν φτάνουμε τι κράτηση κάναμε.Ενημερωνω κ μ λέει δυστυχώς φτάσατε αργά κ δωμάτιο με τζάκι δενεχει.Θα σας δώσω όμως το καλυτ.δωματιο μας στην ίδια τιμή.Το δωμάτιο ωραίο μεν με κάποια θέα αλλά παλιό.Φθαρμενα σημεία ,σκουριασμένα τα καλοριφέρ κάτω χαμηλά..Όχι τόση καθαρή μοκέτα .Κ σαν να μην έφτανε αυτό στο τέλος μας ζητάν 80 ευρώ αντί 75 τη μέρα συν το φόρο λέει κάτι το οποίο δεν αναφέρθηκε καν όταν μας ενημέρωσαν την τιμη.Κ όταν ρώτησα γιατί μ παν ότι αν δεν πληρώναμε κάρτα δε θα μας το χρέωναν.Πρωινο καλό,ωραία τοποθεσία(ούτε πολύ κέντρο,αλλα ολα προσβασιμα νε τα ποδια χώρος για παρκιγκ),το δωμάτιο κάποια φάση ήταν κρύο κ μας είπαν θα κοιτάξουν το λέβητα του δωματίου να δουν τι έγινε..λίγα προϊόντα περιποίησης.Ωραιο κρεβάτι κάναμε καλό ύπνο.Αλλα γενικά δε μ αρεσε...ένιωσα ότι με κορόιδεψαν κ εκμεταλλεύτηκαν τη μέρα κ το μέρος..καθόλου φιλικοί..ψεύτικα ευγενικοί..Δεν θα το πρότεινα κ ούτε θα ξανά πήγαινα!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Άννα Β