TripAdvisor
Αράχωβα
Αναζήτηση
Η κριτική έγινε: 21 Μαρτίου 2019

Ειχα επισκεφτει το ξενοδοχειο αυτο πριν 25 χρονια οταν ειχε πρωτοανοιξει. Με χαρα διαπιστωσα οτι διατηρειται σε πολυ καλη κατασταση. Οι κοινοχρηστοι χωροι περιποιημενοι, η επιπλωση στο δωματιο σε αριστη κατασταση.Το μπανιο δεχνει καπως τα χρονια του,με οχι σπουδαια πιεση νερου, ενω μια ντουσιερα στη θεση της μπανιερας συμβαδιζει πιο πολυ μετα σημερινα δεδομενα. Η καθαριοτητα πολυ καλη, το πρωινο τυποποιημενο σχετικα αλλα πλουσιο.Στα συν και το ευκολο παρκινγκ. Η τιμη λογικη για τα δεδομενα της Αραχωβας.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2019
Ευχαριστούμε, dfouz
Η κριτική έγινε: 6 Φεβρουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στη Λυκωρεια για 3 βράδια. Σε δωμάτιο με τζάκι. Το ξενοδοχείο έχει κλασικό στυλ. Με βαριά έπιπλα, παντού μοκετες. Διαθέτει πρωινό με μπουφέ που πραγματικά θα το χαρακτηριζα λουκουλειο πρωινό, με πολλές επιλογές και όλα φρέσκα.
Καθημερινή καθαριότητα δωματίου και αρκετά είδη περιποίησης.
Φιλικοί οικοδεσπότες. Όλα καλά.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2019
Ευχαριστούμε, myrto_z
Η κριτική έγινε: 28 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στον ξενώνα εν ονόματι «Γιασεμί». Από τα πιο ωραία δωμάτια που έχουμε μείνει. Ευρύχωρο,καθαρό,με τζάκι,το μπάνιο αρκετά μεγάλο συγκριτικά με άλλων ξενοδοχείων,το καλοριφέρ ζέσταινε όλο το χώρο,το δωμάτιο ήταν ντυμένο όλο με μοκέτα,το τζακούζι τέλειο. Τα ξύλα που σου παρείχαν για το τζάκι ήταν δωρεάν. Μου έκανε εντύπωση ότι κάθε μέρα το δωμάτιο καθαριζοταν και άλλαζαν σεντόνια και πετσέτες παρολο που κάναμε 3 διανυκτερεύσεις. Όλα ήταν στην εντέλεια. Το μόνο που επιδέχεται διορθώσει είναι το πρωινό. Θα το χαρακτήριζα ελλιπές. Επίσης,θα μπορούσαν να είναι λίγο πιο διαλεκτικοι στο θέμα του πρωινού και της ώρας. 10 και 1 λεπτό τα μαζεύουν όλα λέγοντας σου ότι η ώρα έχει περάσει. Ωστόσο θα κρατήσω τα θετικά με το δωμάτιο που πραγματικά μας εξέπληξε ! Τέλος,το παιδί στη ρεσεψιόν (δεν γνωρίζω αν είναι υπεύθυνος) ήταν ευγενέστατος και μας εξυπηρέτησε σε ο,τι ζητήσαμε ! Το WiFi πιάνει παντού !!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, Stavroulaec
Η κριτική έγινε: 14 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Λοιπόν όπως διαβάζω κ κρίμα που τα δα Αφού έκανα τη διαμονή μου..Παιρνω τηλ.καθοτι δεν είχε διαθεσιμότητα στο booking να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο δωμάτιο.Μου λένε ναι :1.απλό στα 65 κ 2.Με τζάκι σε πάνω όροφο με 75 κ πρωινό.Διαλεγω το 2ο.Ρωτω αν χρειάζεται κάποια προκαταβολή κ καθότι πήρα 2μερες πριν μ λέει θα μαστε σε επικοινωνία.Ξανα παίρνω πριν πάμε ότι θα καθυστερήσουμε λόγω καιρού μ λέει οκ.Με ρωτά ένας άντρας όταν φτάνουμε τι κράτηση κάναμε.Ενημερωνω κ μ λέει δυστυχώς φτάσατε αργά κ δωμάτιο με τζάκι δενεχει.Θα σας δώσω όμως το καλυτ.δωματιο μας στην ίδια τιμή.Το δωμάτιο ωραίο μεν με κάποια θέα αλλά παλιό.Φθαρμενα σημεία ,σκουριασμένα τα καλοριφέρ κάτω χαμηλά..Όχι τόση καθαρή μοκέτα .Κ σαν να μην έφτανε αυτό στο τέλος μας ζητάν 80 ευρώ αντί 75 τη μέρα συν το φόρο λέει κάτι το οποίο δεν αναφέρθηκε καν όταν μας ενημέρωσαν την τιμη.Κ όταν ρώτησα γιατί μ παν ότι αν δεν πληρώναμε κάρτα δε θα μας το χρέωναν.Πρωινο καλό,ωραία τοποθεσία(ούτε πολύ κέντρο,αλλα ολα προσβασιμα νε τα ποδια χώρος για παρκιγκ),το δωμάτιο κάποια φάση ήταν κρύο κ μας είπαν θα κοιτάξουν το λέβητα του δωματίου να δουν τι έγινε..λίγα προϊόντα περιποίησης.Ωραιο κρεβάτι κάναμε καλό ύπνο.Αλλα γενικά δε μ αρεσε...ένιωσα ότι με κορόιδεψαν κ εκμεταλλεύτηκαν τη μέρα κ το μέρος..καθόλου φιλικοί..ψεύτικα ευγενικοί..Δεν θα το πρότεινα κ ούτε θα ξανά πήγαινα!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
Ευχαριστούμε, Άννα Β
Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτικό ξενοδοχείο στο κέντρο της Αράχωβας ! Άνετα ,καθαρά , υπερπολυτελή δωμάτια με πολύ καλή θέρμανση , θέα και εξοπλισμό. Αρκετά καλό πρωινό ,φιλικό και ευγενικό προσωπικό και λογική τιμή .Σίγουρα θα ξαναπάμε

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, Hiliad