Dimitris Reiner
Παρίσι, Γαλλία

Υπέροχη Επιλογή

5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 16 Αυγ 2017
Έρχομαι στην Αράχοβα κάθε χρόνο χειμώνα καλοκαίρι και τώρα τον 15 Αύγουστο μετά από πάρα πολλά χρόνια ήρθα να μείνω στο Λυκώρεια.
Στις κορυφαίες επιλογές για την περιοχή. Το δωμάτιο προσφέρει απίστευτη θέα, είναι ευρύχωρο και πραγματικά πάρα πολύ καθαρό με ωραία διαρρύθμιση και έπιπλα. Το στρώμα αναπαυτικό και το μπάνιο που σε πολλά ξενοδοχεία χωλαίνει εδώ είναι πάρα πολύ καλό με Ideal Standard & Grohe για τους γνώστες.
Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση και δεν το έχω συναντήσει ποτέ και πουθενά είναι ότι οι πετσέτες αλλά και τα σεντόνια μυρίζουν πάρα πολύ όμορφα.
Το πρωινό πλούσιο σε ένα πολύ ήρεμο περιβάλλον.
Το προσωπικό χαμογελαστό και εξυπηρετικό.
Εύκολο Parking.
Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Συμβουλή: Νομίζω πως όλα τα δωμάτια είναι εξαιρετικά.
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε ως ζευγάρι
5,0 από 5 κύκλουςΤοποθεσία
5,0 από 5 κύκλουςΕξυπηρέτηση
5,0 από 5 κύκλουςΠοιότητα ύπνου
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
67 €
110 €
0.6 χλμ. από Ξενοδοχείο Λυκώρεια
Αράχωβα: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
Η κριτική έγινε: 8 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στον Ξενώνα Λυκώρεια και ήταν απίστευτα!Κρεβατάρα τζάκι και μπανιέρα με τζακούζι για απόλυτη χαλάρωση!!!Πολύ κοντά στο κέντρο με τα πόδια!Στην τιμή και το πρωινό...γεμάτο και προσεγμένο για να πάει καλά η μέρα!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Τριανταφυλλιά Π
Η κριτική έγινε: 2 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Οταν πήραμε τηλέφωνο από Πειραιά για να κλείσουμε δωμάτια ρωτησαμε αν διαθετουν κλιματιστικα κ η απάντηση ηταν ναι. Η πραγματικότητα:μερικα δωμάτια είχαν. Οταν αρχίσαμε να ιδρωνουμε στο δωμάτιο τηλεφωνουμε στην ρεσεψιόν κ μας λενε οτι υπάρχει κεντρικός κλιματισμός κ για χάρη μας θα τον αυξησουν(2ο ψεμα-κοροϊδία). Οταν λοιπον πηγα προσωπικά στην ρεσεψιόν τοτε παραδέχθηκαν τα λάθη τους. Είναι κρίμα 4αστερο ξενοδοχείο σε μια τόσο τουριστικη πολη(κυριως για χειμώνα)να συμπεριφέρονται ετσι πρόχειρα κ αντιεπαγγελματικα! Υ.Γ:παλι καλά μας έφεραν ανεμιστηρα! Και φυσικα την επόμενη μερα καμμία ερώτηση για το πως κοιμηθηκαμε! Ουτε καν εβα απλο ανθρώπινο συγνωμη! ΚΡΙΜΑ

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
2  Ευχαριστούμε, _J9907FC
Η κριτική έγινε: 3 Ιουνίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο λυκωρεια βρίσκεται στο κέντρο στην αραχωβα είναι εύκολη με τα πόδια η πρόσβαση σε καφέ εστιατόρια της περιοχής.
Είναι ένα πολύ ζεστό μέρος με πολύ καλή εξυπηρέτηση! Τα δωμάτια άνετα και το ενεργειακό τζάκι πολύ καλή επιλογή!
Τα δωμάτια καθαρά. Είχε πάρκινγκ στο πίσω μέρος του ξενοδοχείου και πολύ ικανοποιητικό πρωινό. Η τιμή πολύ καλή!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Dlamprou
Η κριτική έγινε: 26 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό ξενοδοχείο δίπλα σε ολα τα καταστήματα της Αράχωβας!
Δωμάτια με εξαιρετική διακόσμηση!
Άνετα δωμάτια με ευρύχωρα μπάνια και τρομερή καθαριότητας!
Αυτο που σε κανει ευτυχισμένο ομως απο την πρώτη στιγμη ειναι οι άνθρωποι που συναντάς και η ευγένεια τους!
Φιλοξενία που θα άξιζε βραβείο στον τομέα του τουρισμού!!!
Πολυ καλό πρωινο και εξαιρετικός χώρος για καφε διπλα στο τζακι!!
Οτι καλυτερο μεσα στην Αραχωβα για να μείνεις να ξεκουραστεις και να απολαύσεις το βουνό!!

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Melstattravelmaniac
Η κριτική έγινε: 1 Φεβρουαρίου 2017

Τα λάθη είναι ανθρώπινα - και γίνονται. Μέχρι εκεί εντάξει.
Όταν κάναμε την κράτησή μας τηλεφωνικά(για 2 δωμάτια), δεν το σημειώσατε.
Όταν για να λυθεί το θέμα μας βεβαιώνετε ότι μας κάνατε "αμέσως" κράτηση σε κοντινό ξενοδοχείο λόγω μη διαθεσιμότητας στο δικό σας, ηρεμήσαμε.

Όμως, όταν πηγαίνοντας στο 2ο ξενοδοχείο το βράδυ μαθαίνουμε ότι ούτε έχετε κάνει κράτηση, ούτε έχετε μιλήσει για τη διαφορά της τιμής, αρχίσαμε να καταλαβαίνουμε ότι υπάρχει θέμα... όταν ξαναμιλήσαμε στο τηλέφωνο, αρχίσατε πια επίσημα να μας κοροϊδεύετε και να μας μιλάτε και με ύφος και τρόπο παντελώς ανάρμοστο.

Βλέπω και άλλες αντίστοιχες κριτικές και πείθομαι ότι δεν χρειάζεται να γράψω κάτι άλλο. Κρίμα.

Γλυκό ξενοδοχειάκι, με καλές τιμές, αλλά με λύπη μου θα πω πως απλά δεν ξέρετε να κάνετε τη δουλεία σας.

Μας χαλάσατε τη διάθεση και το βράδυ μας από 2ήμερό μας.

Το ότι βρεθήκαμε χωρίς δωμάτιο θα ξεχάσουμε, αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ το πόσο άσημη ήταν η συμπεριφορά σας, και το ότι δεν μας είπατε ένα συγγνώμη.
Δεν θα σταματήσω ποτέ να λέω ότι είστε ένα παράδειγμα προς αποφυγή.
Ντροπή σας.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
    • Ποιότητα
10  Ευχαριστούμε, Αγγελίνα Σ
Ο/η DimitrisArachova, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Λυκώρεια, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Φεβρουαρίου 2017

Δεν υπάρχει κανένα ξενοδοχείο που να μην έχει κάνει overbooking. Αυτα συμβαινουν...