Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Booking.com40 $
Hotels.com34 $
Priceline42 $
Travelocity34 $
Agoda.com42 $
Orbitz.com34 $
Η κριτική έγινε: 22 Δεκεμβρίου 2021

Ευγενικο προσωπικο να μας υποδεχτει.Ο ιδιοκτητης προθυμος να μας δωσει οτι πληροφοριες χρειαστηκαμε.Πολυ καθαρο ,ζεστο δωματιο και μπανιο.Ωραια κρεβατια με ανετο στρωμα.Οσο για το πρωινο δεν εχουμε λογια .....νοστιμο και παραδοσιακο..ειδικα οι πιτες που μαλλον ηταν συνταγη της γιαγιας...οσο για ποσοτητα δε το συζητω...Ωραια στις χιονοσμενες πλαγιες.Στην επομενη μας βολτα θα το επισκεφτουμε σιγουρα.Πανω απ ολα η ευγενια τους.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, marytA2322ZS
Ο/η Παναγιώτης Θεοχάρης, Ιδιοκτήτης του Χάνι Ζεμενού, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Μαρτίου 2022

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ !!

Η κριτική έγινε: 21 Νοεμβρίου 2021

Ξαναεπισκέφτεσαι ένα μέρος,κρατώντας μέσα σου τις πρότερες αναμνήσεις,άλλοτε καλές άλλοτε όχι- μα όταν υπάρχουν μόνο οι άριστες αυτών,"ξεκινά" ένας αγώνας συναγωνισμού! Ιδιαίτερα τώρα,λίγο πριν ο απολαυστικός ελληνικός χειμώνας σε υποβάλει σε αλπικές εικόνες και τζάκια που ζεσταίνουν βλέμμα κ σώμα! Κι όμως η τωρινή διήμερη απόδραση μας στο Χάνι ήταν αβίαστα ακόμα πιο μαγευτική! Ζεστό δωμάτιο, θέα σε δασωμένες πλαγίες,έλατα και ομίχλη, θαρρείς θα σε κλέψουν νερά'ι'δες όπου νάναι!
Έξοχο όπως πάντα το βασιλικό πρωινό - εκπληξούλα στο "αντίο" της ημέρας, ένα μυρωδάτο χειροποίητο στριφτάρι με τυράκι που λιώνει στο στόμα..
Απόλαυσα θεικό αρνάκι στη σούβλα (γνώστης και με αγάπη για ότι κάνει ο ιδιοκτήτης,κος Παναγιώτης) και φυσικά καυτή,μοσχομυριστή κρεατόσουπα με βότανα (ειλικρινά αν δεν στο πει δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό το έξοχα μελωμένο κρέας που λιώνει στο στόμα είναι γιδούλα)!Κι όλα τα έξοχα χειροποιήματα της αγαπημένης μητέρας του,καθένα γεμάτο οικογενειακή θαλπωρή!
Μέσα από την καρδιά μου , σας λέω κάντε αυτό το τόσο απλό δώρο στον εαυτό σας κι ελάτε ξανά κ ξανά για όσο χρειαστεί να ξεχάσετε κάθε άλλη εγνοια! Καιρός να μάθετε ότι η Αράχωβα δεν είναι μόνο η πολύβουη κ θορυβώδης τουριστική πολη με το χιονοδρονικό της,αλλά η πραγματική μαγεία κρύβεται στην απλότητα και τη χαρακτηριστική καλοσύνη των ανθρώπων γύρω της,στην μοναδική ηρεμία που χαρίζει το Χάνι,στο γεμάτο ειλικρίνεια κ φιλική ζεστασιά βλέμμα όλων εκεί!!

(tip: ρωτείστε τα μέρη για κοντινούς περιπάτους,είτε στην ελατομερία απέναντι απο το Χάνι , είτε - για τους πιο ένθερμους περιπατητές - στα χνάρια των αρχαίων προς αναζήτηση χρησμού στο μαντείο των Δελφών!).
Καλό χειμώνα λοιπόν, εις το επανειδείν- σύντομα ελπίζω

2  Ευχαριστούμε, Ang3llove
Ο/η Παναγιώτης Θεοχάρης, Ιδιοκτήτης του Χάνι Ζεμενού, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Νοεμβρίου 2021

Θεϊκά λόγια από μαγικούς ανθρώπους!!

Η κριτική έγινε: 6 Οκτωβρίου 2021

Εξαιρετικοί άνθρωποι καταπληκτικό φαγητό!!!! Ονειρική διαμονή σε μια υπέροχη τοποθεσία!! Κάναμε το τραπέζι του γάμου μας και όλοι οι καλεσμένοι το ευχαριστήθηκαν όπως και εμείς!!! Ευχαριστούμε θερμά που κάνατε για μας την πιο όμορφη στιγμή μας ακόμα καλύτερη!!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, _K311UE
Ο/η Παναγιώτης Θεοχάρης, Ιδιοκτήτης του Χάνι Ζεμενού, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Οκτωβρίου 2021

Σας ευχαριστούμε πολύ. Πάντα ευτυχισμένοι

Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε εκεί μία βδομάδα μαζί με το γιό μας. Σε δύο δωμάτια στον πρώτο όροφο το ένα με θέα πίσω βλέποντας το καταπράσινο βουνό και το άλλο με θέα μπροστά στο δρόμο με τα υπέροχα πλατάνια. Καθαριότητα παντού. Στο ισόγειο υπάρχει το εστιατόριο.Το πρωινό ήταν εξαιρετικό και νοστιμότατο! Σπιτικές πίτες, τυροψωμο, κέικ, κρουασάν, φρέσκο ψωμί με μαρμελάδα ή μέλι, αβγά σε όλες τους τις εκδοχές.... τηγανητά, ομελέτα μέχρι και σε σουβλάκι! Τι να πούμε για τη μαγειρικη της κ. Ελένης και της κ.Βασιλικης. Όσες φορές φάγαμε εκεί ήταν όλα νόστιμα, μοσχάρι κοκκινιστό και κόκορας που έλιωναν στο στόμα.Ο σερβιτόρος, ο Δημήτρης ένας γλυκύτατος άνθρωπος με το χαμόγελο στο στόμα πάντα πρόθυμος να μας εξυπηρετήσει.Και δε μπορούμε να μη μιλήσουμε για τον κ. Παναγιώτη... Είναι ο ιδιοκτήτης μας εξυπηρέτησε στο έπακρο. Ευγενεστατος και εκείνος και ο υπεύθυνος για τα υπέροχα ψητά στα κάρβουνα. Αν βρεθούμε πάλι σε εκείνα τα μέρη σίγουρα θα επισκεφθούμε ξανά το Χάνι του Ζεμενού.

Ευχαριστούμε, Γιαννης Κ
Ο/η Παναγιώτης Θεοχάρης, Ιδιοκτήτης του Χάνι Ζεμενού, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Σεπτεμβρίου 2021

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ !! ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΗΣΑΣΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΙ

Η κριτική έγινε: 21 Αυγούστου 2021

Εξαιρετική εξυπηρέτηση,αληθινοί,ζεστοί άνθρωποι,γεμάτοι θέληση αγάπη κ με τον τρόπο τους να σε κάνουν να νιώσεις μια οικειότητα οικογενειακή! Στην Αράχωβα ΔΕΝ υπάρχει μόνο μια εποχή,όποια στιγμή και να την επισκεφτείς,θα σου χαρίσει αξιομνημόνευτες στιγμές- όπως αυτό το διήμερο στο Χάνι.
Καθένας, με το χαμόγελο στα χείλη, παρόλες τις δυσκολίες των ημερών , ανταποκρινόμενοι πέραν των προσδοκιών, να συζητήσουν για την καθηνερινότητα, να ανοιχτούν (ειλικρινά αισθάνθηκα ότι κάτι μας ένωνε απο παλιά,σαν μια αδιόρατη φιλία που υφάνθηκε μέσω των συζητήσεων μας,κάτι υπέροχο!), να αστειευτούν ανυπόκριτα!! Με κέρδισαν απο το "καλωσήρθατε" χωρίς υπερβολή..Τέλος, ιδιαίτερη μνεία στην ποιότητα των φαγητών -τοπικών συνταγών και μη - τα φρέσκα κρέατα, είτε επέλεγες κάτι απο τα παραδοσιακά σουβλιστά ή της ώρας (αχ αυτά τα μπιφτεκάκια σκέτη αμαρτία) και τις λαχταριστές μυρωδάτες πίτες που γευτήκαμε!!

[tip: παραγγείλετε το βασιλικό πρωινό τους -θα με θυμηθείτε!!]

1  Ευχαριστούμε, Yiannos-Mpahas

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ !! ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΗΣΑΣΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ